Gemeente belooft schone grond Ketelmakerij 6 Analyse Natuurlijk ziet recreatiebe- drijf Driestar het plan he lemaal zitten. Het koopt een failliete boedel, op een prach tige plek in Zeeland, waar het succes van hun andere park Hof van Saksen gekopieerd kan wor den. De presentatie van het plan door Driestar-directeur Gerro Vonk aan de Middelburgse ge meenteraad leek de politici mild te stemmen. Veel aandacht voor een mooie inrichting en voor producten en personeel uit de re gio. Driestar is zelfs bereid mil joenen euro's voor te schieten die Middelburg nodig heeft (maar niet heeft) om bijvoorbeeld we gen aan te passen. Kanttekeningen zijn er zeker. Zoals 8oo vakantiehuizen, deels ten koste van landbouwgrond en natuur. En meer verkeer door Ar- Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl nemuiden. Ook het gedwongen vertrek van mensen met een jaar plaats voor hun caravan op de oude camping wringt. En nog iets: Middelburg moet de helft van het extra geld uit toeristen belasting (pakweg 7,5 miljoen euro) teruggeven aan Driestar omdat dat bedrijf hetzelfde be drag eerst leent aan de gemeente. Maar wat als Middelburg nee zegt? Dan haakt Driestar af en gaat Waterpark definitief failliet. De gemeente lijdt dan een verlies van ruim vijf miljoen euro. De jaarplaatshouders op de camping schieten er niks mee op: ook dan raken ze hun plekken kwijt, waarschuwde de curator al. Mis schien koopt een ander bedrijf de failliete boedel dan, maar dat leidt waarschijnlijk tot net zo veel bebouwing op een kleiner gebied. Het oorspronkelijke en mislukte plan telde niet 8oo maar ïooo overnachtingsplekken. Ofwel: toch een vakantiepark maar min der aantrekkelijk (qua inrichting en voorzieningen) dan Driestar nu aanbiedt. Slikken of stikken dus, conclu deerde D66 al en verantwoorde lijk wethouder Chris Simons kon dat niet helemaal ontkennen. Dat geldt voor de politiek, maar ook voor de jaarplaatshouders en voor de Arnemuidenaren die zich zor gen maken over het verkeer. Toch smaakt het hapje mis schien lekkerder dan liet eruit ziet. Niet alleen vanwege het mil- joenenverlies dat Middelburg hiermee kan voorkomen. Ook is de kans op een nieuwe plek voor de jaarplaatshouders groter als Door het geld dat Driestar voorschiet is er meer zekerheid over maatregelen voor veilige wegen en fietspaden Driestar verder mag; het bedrijf betaalt in ieder geval een verhuis- vergoeding. En door het geld dat Driestar voorschiet heeft Arne muiden meer zekerheid over maatregelen voor veilige wegen en fietspaden. De gemeenteraadsleden kun nen er nog het hele weekeinde op kauwen. Toekomstige bewoners van de wijk Ketelmakerij in het Vlis- singse Scheldekwartier hoeven niet bang te zijn voor hun ge zondheid. Ook als ze in de kruipruimte onder hun woning moeten zijn of groenten uit eigen tuin willen eten, lopen ze geen risico, verze kerde wethouder John de Jonge de Vlissingse raadsleden donder dagavond. Hij deed die belofte na vragen van Pim Kraan (POV) donderdagavond tijdens de ad viesraadsvergadering liet weten zich zorgen te maken. Deze week werd bij werkzaamheden voor het bouwrijp maken van Ketel makerij opnieuw olie gevonden. De gemeente ondernam direct actie na het constateren van stankoverlast. De vervuilde olie- grond is opgeslagen in vloeistof dichte containers om te drogen alvorens het werd afgevoerd, wist Kraan ook. Maar het raadslid vroeg zich af hoeveel vervuiling er nog wordt ontdekt en tot hoe diep de olie zit. Die vragen zijn niet te beantwoorden, omdat niet bekend is hoe de vervuiling is ontstaan en waar ze vandaan komt, meldde wethouder De Jonge. De olie zit dieper dan gehoopt, is intussen geconstateerd. De Jonge: „We bekijken nu hoe diep we moeten gaan met sanering van de grond. We voldoen aan alle wettelijke saneringsnormen en zullen die normen oprekken om er zeker van te zijn dat men sen geen problemen ondervinden in kruipruimtes of tuinen." Op kosten jagen De wethouder verheelde niet dat de onverwachte saneringen Vlis singen op kosten jagen. Maar hij bezwoer dat financiële overwe gingen geen rol zullen spelen bij besluiten over de noodzaak van eventuele schoonmaakoperaties. Mensen die een woning kopen in Ketelmakerij kunnen er van op aan dat ze in een gezonde woon omgeving terecht komen, was de strekking van het betoog van De Jonge. IN DE REGIO Kom Erbij Concert duo Ebano Trouwfestival MIJN DORP, MIJN STAD Dé specialist in kunststof kozijnen 87 vrijdag 5 oktober 2018 WA Slikken of stikken in nieuw recreatiepark Slikken of stikken. Dat ge voel overheerst bij bijna ie dereen die te maken heeft met de plannen voor het re creatiepark Waterpark Veerse Meer bij Arnemuiden. Maar misschien is het hapje wel smakelijker dan het lijkt. Maurits Sep Arnemuiden it Chris Simons, wethouder. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Van Cittersweg 2a Arnemuiden T 0118 75 02 07 KROON KOZIJN, DE NUMMER 1 VAN NEDERLAND René Hoonhorst Vlissingen MIDDELBURG Sociaal buurtres- taurant Resto Van Harte en Het Wijk- theater Middelburg verzorgen vanavond een theaterdiner in Grand Café Het Palet aan de J. van Reigersbergstraat 2, als onderdeel van het Kom Erbij Festi val. Dit festival, een initiatief van Kun steducatie Walche ren, heeft als doel mensen te verbin den via kunst en cultuur. Reserveren voor het diner kan via restovanharte.nl. Kosten voor het diner zijn 7 euro per persoon, 4 voor aantoonbaar mi nima, inclusief een consumptie. VLISSINGEN Het duo Ebano, be staande uit klarinet tist Marco Danesi en pianist Paolo Gorini, staat zondag in de Pakhuizen van het muZEEm in Vlissingen. Het duo zal werken spelen van onder andere Debussy, Copland en Lutoslwaski. Het concert begint om 11.30 uur en zal een uur duren. De kos ten bedragen 12,50 euro per persoon, museumkaarthou ders betalen 10 euro. KAMPERLAND Wie gaat trouwen, kan morgen inspira tie opdoen in Kam perland. Daar wordt een trouwfestival gehouden. Er zijn foodtrucks, work shops en trouwle- veranciers. Ook is er muziek. Het eve nement vindt plaats bij Kamperduinen, vlakbij het strand, tussen 14.00 en 20.00 uur. Tickets kosten 6 euro per persoon en zijn ver krijgbaar via trouwfestival.nl. VLISSINGEN Een medewerker van Jobse Leidekkers- en Restauratiebedrijf uit Middelburg is bezig met het vervangen van de haakjes waarmee de leien op het dak van de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen liggen. Volgens Hans Stenhuis van Jobse zijn veel koperen haakjes na verloop van tijd verweerd. „Ze worden vervangen door roestvrijstalen haakjes die zeker zo'n honderd jaar mee gaan." Daarnaast vervangt het bedrijf ook de gescheurde leien. „We doen elk jaar klein onderhoud. Nu is het wat meer dan dat." foto lex de meester ARNEMUIDEN Centrum, 12.00-17.00 uur: Weekmarkt DOMBURG Strandhotel Duinheuvel, 12.00- 17.00 uur: Expositie Peter van Berkel, Diaz Marrero, Sheila van Berkel, Marius Weststrate en Daniël Steenbergen; Tramzicht, avond: Muziek workshop Podium-Z GRIJPSKERKE Nimmerdor, Bakkersland 29, 10.00-12.00 uur: Workshop 'GPS voor wandelaars en fiet sers met smartphone' MIDDELBURG Sportpark de Sprong, Aanloop 4, 09.00-12.00 uur: Tafeltennis voor senioren (50+); Het koffiehuis, Oosterschelde- straat 1, 09.30-11.30 uur: In- loopmoment met koffie en thee; Westerscheldeplein, 14.30- 16.00 uur: Wijktijd, gezamenlijk spreekuur gemeente en poli tie; Grand café Het Palet, vanaf 17.30 uur: Theaterdiner bij Resto Van Harte; Kruitmolenlaan 125,19.00- 22.00 uur: Jeugdcafé voor jongeren van 12-18 jaar; Cinema Middelburg, vanaf 19.30 uur: Vertoning 'Storm vloed in de Schelphoek' en 'Book club'; Doopsgezinde Kerk, 20.30 uur: Optreden singer-songwri- ter Gert Vlok Nel OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur: Badmintonnen voor 50+ OOST-SOUBURG Open Haven, Oranjeplein, 13.30-16.30 uur: Tentoonstel ling 'Kom en Zie!' over ont moetingen met inwoners van Palestina en Israël VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00 -16.00 uur: Weekmarkt. LEIEN Klanten Vertellen www.kroonkozijn.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38