Oud-springruiter Bert Romp (59) overlijdt na trap van paard 24 Volleybalsters ongeslagen naar tweede ronde, maar het spel moet wel beter De Nederlandse volleybalsters wonnen gisteren tegen Mexico hun laatste wedstrijd in de eerste ronde van het WK en gaan daardoor ongeslagen door naar ronde twee. Het doel was de eerste plek in de poule, dat is de Nederlandse volley balsters na de eerste ronde van het WK gelukt. „Maar", zegt aanvoer ster Maret Grothues-Balkestein, „We hebben ons beste niveau nog niet gehaald." Nederland gaat des ondanks ongeslagen en relatief ont spannen naar de laatste zestien, we tende dat de punten uit de eerste ronde blijven staan. „We zijn nog op zoek naar de ba lans. Aanvallend moeten we het juiste ritme nog vinden. We wer ken aan onze service en dat zag je vandaag tegen Mexico ook in de eerste set terug, daar maakten we veel fouten. Later ging het een stuk beter", zegt Anne Buijs telefonisch vanuit Japan. Nederland, vorig jaar goed voor EK-zilver en in 2016 vierde bij de Olympische Spelen kwam op een WK nooit verder dan de zevende plaats. Nu is het doel eremetaal, al weet Grothues dat het een pittige opgave is voor het team dat onder meer Robin de Kruijf we gens een blessure moet missen. Buijs: „We hebben onze tijd in ronde één nuttig besteed. Al klinkt dat misschien wat raar als je nog middenin het toernooi zit. Maar op een WK doen veel verschillende teams mee en de eerste ronde leende zich bij uitstek om verschil lende speelstijlen mee te maken." In de volgende ronde treft Neder land onder meer Brazilië en de re gerend Europees kampioen Servië - waar Nederland vorig jaar in de fi nale van verloor. Aanvoerder Grot hues: „Het zal straks wel wat anders gaan qua niveau volleybal." Ge volgd door een spottende lach. Achterstand Het 'beste spel' speelde het team in de eerste ronde volgens de aanvoer der bij vlagen, tijdens een achter stand. „Waar het door komt weet ik WK VOLLEYBAL Programma poule E niet. Wel een beetje verrassend dat als we juist met onze rug tegen de muur stonden, er gas bij ging. Dat doen we nu wel beter dan voor heen: vertrouwen houden dat het goed kan komen en wachten tot de punten wel onze kant opvallen. Maar goed, tegen Servië en Brazilië kom je niet zo makkelijk terug, dus we zijn gewaarschuwd." Nederland verplaatst zich van daag per sneltrein van Yokohama naar Nagoya. Zondag wordt de eer ste wedstrijd uit de tweede ronde gespeeld. De tegenstanders worden zwaarder, Nederland bofte met een relatief gunstige loting. De favorie ten voor het eremetaal zitten voor namelijk in het andere deel van de poule. Grothues: „Ik denk dat wij in onze handjes mogen knijpen. Het zou zonde zijn als we het nu laten liggen en de laatste zes niet halen." UITSLAGEN In de paardensportwereld is ge schokt gereageerd op het plotse linge overlijden van de sympa thieke Romp. „Dit is vreselijk", re ageert voormalig topspringruiter Henk Nooren. „Het is iets wat ons allemaal kan overkomen. Elke dag laden we paarden in en uit. Het is niet te bevatten." Romp maakte vanaf eind jaren tachtig steeds meer furore in het internationale circuit. In 1992 maakte hij zijn debuut op de Olympische Spelen in Barcelona. Samen met Jos Lansink, Piet Raij- makers en Jan Tops veroverde Romp olympisch goud. Maar een medaille ontving de geboren Gro ninger niet. Dat was alleen voorbe houden aan de drie beste Neder landse ruiters. Jaren later voelde Romp pas echt het gemis van een tastbare olympische herinnering. „Er zijn niet zoveel mensen die goud winnen op de Olympische Spelen. Als jij dan niet de boeken ingaat als winnaar van een gouden medaille, dan voel je je wel besto len", zei hij er ooit over. In 1996 eindigde Romp op de Spelen in Atlanta met het Nederlands team als zevende. Acht jaar later reisde hij als bondscoach af naar de Spe len van Atlanta waar zijn team vierde werd. vrijdag 5 oktober 2018 WK gaat nu écht beginnen voor Oranje GO Lisette van der Geest Rotterdam/Yokohama Vreugde na de winst (3-0) op Mexico. FOTO RONALD HOOGENDOORN TWEEDERONDE Zondag 9.10 uur Nederland - Puerto Rico Maandag 9.10 uur Nederland - Dom. Republiek Woensdag 6.25 uur Nederland - Brazilië Donderdag 9.10 uur Nederland - Servië Nederlandse tijden, alle duels in Nagoya. Nummers 1,2 3plaatsen zich voor de 3de ronde. Voetbal Malmö - Besiktas nnb Europa League, groepsfase, tweede Groep J: speelronde: Standard Luik - Akhisar Belediyespor nnb Groep A: FC Krasnodar - Sevilla FC nnb FC Zürich - Ludogorets 1-0 Groep K: Bayer Leverkusen - AEK Larnaca 4-2 FC Astana - Stade Rennes 2-0 Groep B: FK Jablonec - Dinamo Kiev nnb Red Buil Salzburg - Celtic 3-1 Groep L: Rosenborg BK - RB Leipzig 1-3 BATE Borisov - PAOK Saloniki nnb Groep C: Chelsea - Vidi FC nnb FC Zenit - Slavia Praag 1-0 Bordeaux - FC Kopenhagen 1-2 Tennis Groep D: Mannen Anderlecht - Dinamo Zagreb 0-2 Peking, achtste finales: Basilasjvili (Geo) - Fenerbahge - Spartak Trnava 2-0 Verdasco (Spa) 7-6 6-4, Jaziri (Tun) - Groep E: A. Zverev (Dui/2) 7-6 2-6 6-4, Fognini Qarabag - Arsenal 0-3 (lta/4) - Roeblev (Rus) 6-4 6-3, Fucsovics Vorskla Poltava - Sporting CP 1-2 (Hon) - Cecchinato (lta/8) 6-4 6-2. Groep F: Tokio, achtste finales: Gasquet (Fra/8) - AC Milan - Olympiakos 3-1 Kyrgios (Aus) 7-6 7-6, Anderson (ZAf/2) - Real Betis - F91 Dudelange 3-0 Tiafoe (VS) 6-3 3-6 6-2. Groep G: Vrouwen Rangers - Rapid Wien nnb Peking, achtste finales: Siniakova (Tsj) - Spartak Moskou - Villarreal nnb Bertens (Ned/11) 6-4 6-3, Shuai (Chi) - Groep H: Kerber (Dui/3) 6-1 2-6 6-0, Osaka (Jap/8) Eintracht Frankfurt - Lazio nnb - Görges (Dui/10) 6-1 6-2, Qiang (Chi) - Apollon Limassol - Olympique Marseille nnb Ph'skova (Tsj/7) 6-4 6-4, Sabalenka (WRu) Groep 1: - Garcia (Fra/4) 5-7 7-6 6-0, Wozniacki Sarpsborg 08 - Genk nnb (Den/2) - Kontaveit (Est) 7-5 6-4. TILBURG Een tragisch ongeluk bij het laden van een paard in een vrachtwagen is olympisch springkampioen Bert Romp (59) uit Goirle fataal geworden. De oud-bondscoach raakte woens dag ernstig gewond door een trap van een paard. Gisteren is hij in het ziekenhuis aan zijn ver wondingen overleden. Bert Romp in de jaren 90, sportief zijn beste tijd. fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24