Robin van Persie gaat voor vrijspraak: 'Ik ben geen benenbreker' selectie, maar talenten kloppen op de deur 23 punt ooit in de Premier League. Dat zijn er evenveel als Arjen Robben er maakte namens Chelsea. En daarna volgden twee avonden CL. Met op dinsdag een uitblin kende Matthijs de Ligt tegen het Bayern van topspits Robert Lewan- dowski. Donny van de Beek die bijna nog de winnende 1-2 maakte voor Ajax, Pablo Rosario die op woensdag daadwerkelijk doel trof voor PSV tegen Inter. Verder duel leerde Denzei Dumfries in dat tref fen met WK-finalist Ivan Perisic en toonde invaller Donyell Malen op nieuw aan dat hij klaarstaat als PSV straks Hirving Lozano of Steven Bergwijn verkoopt. En toen bondscoach Koeman thuiskwam na zijn bezoek aan PSV - Inter, kon hij in de herhaling ook nog Arnaut 'Danjuma' Groeneveld zien scoren met een magistrale knal van 35 meter, voor Club Brugge tegen Atlético Madrid. En Justin Kluivert had een avond eer der ook al doel getroffen, namens zijn club AS Roma tegen Viktoria Plzen. Wie uit deze groep halen vandaag al de definitieve selectie van Oranje? Koeman selecteert voor de duels met Duitsland (13 oktober, Nations League) en Bel gië (16 oktober, vriendschappe lijk). Maar ook wat verder vooruit kijkend is het interessant: hoe zal het Nederlands elftal van Koeman er over pakweg een jaar uitzien? FrenkiedeJong Het natuurlijke selectieproces bij de nationale ploeg is volop gaande. En de rijdende trein stopt niet meer. Als Frenkie de Jong zich aandient zoals vorige maand, dan stelt Koeman hem gewoon met een op tegen Frankrijk en dan gaat Kevin Strootman naar de bank. Stel: Rosario ontwikkelt zich de komende tijd nog in dit tempo verder, dan kan Strootman over een jaar ook zomaar voor de posi ties 12 tot 20 bij Oranje zijn voor bijgestreefd. En op meer posities gloort een wisseling van de wacht of ligt de invulling (rechtsback, bij voorbeeld) nu al volledig open. Aanvallers met snelheid en een individuele actie zoals Bergwijn, Groeneveld, Kluivert, Dilrosun; je kunt er nogal wat kanten mee op. In de herfst van 2019 zullen boven dien de eerste spelers uit de win nende EK onder 17-lichting bij hun clubs op de deur kloppen. Ryan Gravenberch heeft zelfs nu al gede buteerd bij Ajax, op zijn 16de. Maar omdat Oranje nooit uit spelers van slechts één of twee leeftijdsgroepen bestaat, zullen er ook ouderen nodig blijven. Wat dat betreft was deze week ook niet ver keerd. Terwijl Koeman in het Phi lips Stadion op Rosario, Dumfries, Malen en andere PSV'ers lette, zag hij ook Stefan de Vrij soeverein de defensie van Inter leiden. Met De Vrij in deze vorm, heeft een cen trum van Virgil van Dijk en Mat thijs de Ligt bij Oranje in hem een sterke concurrent. Vlak voor Robin van Persie gister avond in Zeist in zijn auto stapte om vanuit Zeist terug naar Rotter dam te rijden, gaf hij jurist Joris van Benthem een ferme handdruk. De 35-jarige topscorer aller tijden van Oranje hoort vandaag pas of de tuchtcommissie van de KNVB de geëiste straf van twee duels schor sing plus één voorwaardelijk van tafel wenst te vegen. Van Persie kreeg zondag tegen Vitesse de rode kaart na een stevige tackle. Bij de spits van Feyenoord over heerste gisteren het goede gevoel. „Goed gedaan", zei Van Persie te gen Van Benthem, kind aan huis in Zeist en in het recente verleden al zo vaak als winnaar uit de strijd ge komen bij tuchtzaken. En meestal tovert de raadsheer van de bekerwinnaar iets aparts uit zij hoge hoed. Dit keer was het een filmpje, geplukt van You Tube waar de KNVB het zélf had geplaatst om uit te leggen wat ernstig gemeen spel is. Karim Tarfi van De Graaf schap schopt spits Santos van NEC, goed te zien op de beelden. „Hele maal gepolijst is de tackle van Ro bin van Persie niet", zegt Van Bent hem. „Maar dit hoort nu eenmaal bij voetbal. Geen buitensporige in zet, niet van achteren ingezet, geen enkel geraakt, geen achillespees ge raakt, geen sliding die hoog werd ingezet, geen kans op letsel, geen blessurebehandeling. Niet te verge lijken met de tackle van Tarfi waar de KNVB een filmpje van op inter net zet als voorbeeld van ernstig ge meen spel. En Robin krijgt nu de zelfde straf als Ali Messaoud van Excelsior afgelopen weekeinde. Die overtredingen kun je echt niet als gelijkwaardig inschatten." Van Benthem eiste vrijspraak, waar de aanklager de strafeis van het schikkingsvoorstel niet wenste verzwaren. Dat had ook te maken met de staat van dienst van Robin van Persie, die volgens Van Bent hem over een hagelwit strafdossier beschikt. „Bovendien heeft u ge luisterd naar de verklaring van een speler die meer dan honderd inter lands heeft gespeeld. Die jarenlang in het topvoetbal rondloopt. We hebben het hier niet over een jeugdspeler." Van Persie mocht ook zelf uitleg geven. De verklaringen van Vitesse waren ontlastend, maar door de taalbarrière niet erg duidelijk. „James Bond-achtige, Russische verklaringen", zei Van Benthem. Als Van Persie twee duels moet toekijken, mist hij Willem II (uit) en PEC (thuis). Daarna volgt Ajax (uit, 28 oktober). Van Persie zelf hoopt er zondag in Tilburg tegen Willem II al weer bij te zijn. „Clark van Vitesse heeft mij zien aanko men, ik val op mijn zij om hem te beschermen", zei de spits. „Ik trek mijn been op het laatste moment nog in. De intentie was om de bal te blokken. Daarnaast wil ik bena drukken dat ik mij sinds mijn te rugkeer in de eredivisie naar ieder een positief heb opgesteld. Richting arbiters, tegenstanders, medespe lers, media. Dat mag best worden meegewogen. Ik ben geen benen breker." WK 2019 Programma vaker aan. En ze hanteren daarbij soms simpelweg de botte bijl. „Normaal is het geen probleem als teams zich extra op ons instellen", zegt Van de Sanden. „Maar tegen Noorwegen kregen we binnen een paar minuten twee treffers tegen. Ja, dan wordt het lastig." Ze heeft nu vaak twee tegen standers om haar heen. „Er zijn momenten dat het niet lukt en dat er minder ruimte is. Dat is dan frustrerend. Daarin moet ik me ontwikkelen. Maar ik weet dat ik één van de snelsten ben in het vrouwenvoetbal. Er komt altijd een moment en dan ben ik weg." Van de Sanden wil alleen al het WK halen om straks met haar ploeggenoten van Olympique Lyon mee te kunnen praten. In Frankrijk gaat het al over de eind ronde, die volgend jaar in twaalf Franse steden wordt gehouden. Zowel de openingswedstrijd als de finale staat gepland in het stadion van Van de Sandens club. „Ze zeg gen daar: 'Kom op Sjaan, jullie ha len het met Nederland, dat kan niet anders." Misschien is het ook wel even goed geweest, die nederlaag tegen Noorwegen, filosofeert Van de Sanden. „We hebben het onszelf moeilijk gemaakt deze kwalifica tiereeks. We scoorden steeds pas in de laatste seconde. Het ging steeds nét goed. Zo bléven we in die euforie. De nederlaag tegen Noorwegen heeft ons wakker ge schud. We zijn nu weer fris en fruitig." vrijdag 5 oktober 2018 rosun verrast bij Hertha BSC. 3. Justin Hoogma: in de basis bij Hoffenheim. 4. Ajacied Matthijs de Ligt laat Lewan- dowski niet bij de bal komen. 5. Justin Kluivert eert Nouri na zijn CL- goal. 6. Arnaut Groeneveld in actie tegen Atlético. 7. Pablo Rosario (m) na zijn 1-0 tegen Inter. foto'spimras,getty.epa.afp Feyenoorder Robin van Persie speelt in elk geval eind deze maand tegen Ajax. De aanklager betaald voetbal van de KNVB wenste de strafeis van twee duels plus één voorwaardelijk gisteren in Zeist niet te verzwa ren. Mikos Gouka Zeist A Robin van Persie en jurist Joris van Benthem. fotoanp PLAY-OFFS Vanavond 20.00 uur Nederland - Denemarken 20.30 uur België - Zwitserland Returns op dinsdag 9 oktober De twee winnaars spelen in november tweemaal tegen elkaar om het laatste ticket voor het WK komende zomer in Frankrijk. Televisie Nederland - Denemarken wordt van avond live uitgezonden op Veronica. A Sjanice van der Sanden: „Onbewust gingen we er toch te makke lijk over denken." foto getty images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23