E 17 49,50 reiskatern.nl Keulen in kerstsfeer! Magische kerstbeleving in Trier Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc „We zetten in vier arbeidsregio's pilotprojecten op. Door de gebun delde expertise kunnen we maat werk bieden. Sommige projecten zijn groot, andere juist kleinscha lig. De verschillende projecten le ren van elkaar. Een aantal voor beelden is verzameld in een inspi- ratieboek. Dat moet andere regio's aanzetten om zelf ook te beginnen met projecten." „De partners in de alliantie heb ben veel geïnvesteerd in onder linge verhoudingen. Het is een pu- bliek-private samenwerking, dat is uniek. We hebben allemaal een andere achtergrond en moesten aan elkaar wennen. Daarom zijn we gestart met pilotprojecten. Zo leer je al doende. Dit versterkt de samenwerking en het onderling vertrouwen. Daarom kunnen we het verder uitrollen." De voorbeelden in de Inspiratie- gids laten een divers beeld zien. In het zuiden van het land zijn de af gelopen twee jaar al tweehonderd mensen omgeschoold tot telecom- monteur, een beroep waar een schreeuwende behoefte aan is. In Zwolle loopt een kleinschalig pro ject dat werknemers van het soci- ale werkbedrijf laat instromen in de catering. „Er is een groot tekort aan mensen in veel sectoren, dus werkgevers staan te springen om mensen. En ik merk dat werkgevers ook best openstaan om mensen die wat on dersteuning nodig hebben in dienst te nemen. Waar het om gaat, is de juiste match te maken. In het zuiden zijn al tweehonderd mensen omgeschoold tot telecom-monteur We moeten kijken naar de compe tenties van de werkzoekenden en welk werk daarbij past. Soms is er extra opleiding nodig, of extra be geleiding op de werkvloer. Soms is duidelijk dat een baan binnen het sociaal werkbedrijf de beste optie is." Ze lopen tegen rompslomp aan. Er zijn bijvoorbeeld veel verschil lende regelingen voor werkzoe kenden. Werkgevers willen geen gedoe." In de Drechtsteden, Dordrecht en omgeving, loopt een groot project waarbij jaarlijks 1500 moeilijk be middelbare mensen aan werk worden geholpen. Bij dit project heeft de werkgever één loket waar hij met zijn vragen en klachten te- rechtkan. Er wordt gezorgd dat zo veel mogelijk papierwerk en gedoe uit handen van de werkgever wordt genomen. „In Nederland zijn gemeenten verantwoordelijk om mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt aan het werk te helpen. Elke ge meente vindt de eigen regeling natuurlijk de beste. Maar in de praktijk betekent het dat een werkgever die mensen uit twee verschillende gemeenten aan neemt, wordt geconfronteerd met twee verschillende regelingen Daar zijn we over in gesprek met gemeenten, om te kijken of het bijvoorbeeld een regionale rege ling worden. We zijn ook blij met de inzet van staatssecretaris van Sociale Zaken Tamara van Ark. Zij heeft aangegeven de regelgeving te vereenvoudigen." „Het lijkt me niet verstandig een concreet getal te noemen. Waar het om gaat, is dat we de samen werking uitbouwen en van elkaar leren. Als we dat voor elkaar krij gen, komen de banen ook." Vanaf p.p. 2- of 3-daags Kerstmarkt arrangement, Duitsland Vanaf 3-daags kerstarrangement, Duitsland vrijdag 5 oktober 2018 GO Heeft dat al effect? Waarom gebeurt dit pas in vier regio's? Job Cohen, voorzitter van Cedris: „Werkgevers staan best open om mensen in dienst te nemen die wat ondersteuning nodig hebben." foto pim ras Staan werkgevers te wachten op moeilijk bemiddelbaar perso neel? Wat is nu vaak het probleem voor werkgevers? Waarom is er niet één landelijke regeling? Hoeveel mensen willen jullie aan het werk helpen? 7 kerstmarkten in Keuten inclusief lx Kölsch of Glühwein per persoon gratis parkeren nostalgische en authentieke sfeer combineer cultuur met kerstshoppen ontvangst met een beker lokale witte Glühwein Waar kom je meer in de kerststemming dan op een kerstmarkt? Kom naar Keulen! Met maar liefst zeven verschillende kerstmarkten, van een sprookjesparadijs tot een middeleeuws festijn, er is voor elk wat wils! Bezoek de Kerstmarkt van de Engel, die je vindt bij de Neumarkt. Of wat dacht je van de sprookjeskerst markt op het Rudolfplatz met als thema de sprookjes van de gebroeders Grimm. Op de vele kerstmarkten smul je van traditionele lekkernijen, geniet je van de vele lichtjes en kan je originele kerstcadeaus kopen. Je verblijft in het comfortabele Hotel Mercure Köln West op loopafstand van het metrostation naar het centrum van Keulen. Het hotel beschikt over een restaurant en een wellnesscentrum met een binnen zwembad, sauna en fitnessruimte. Data 27/11-24/12 2-daags €49,50 3-daags €97 Prijzen zijn exclusief reserveringskosten (€20,-) en kosten Calamiteitenfonds (€2,50) o.b.v. een bezetting van 2,3 of 4 personen. Wat dacht je van lekker struinen over de kerstmarkt in Trier om vervolgens te genieten met een heerlijk glas wijn uit de Moezelstreek. Dit is allemaal mogelijk tijdens een verblijf in Moselhotel Nitteler Hof. Inbegrepen lx of 2x overnachting met ontbijtbuffet lx welkomstdrankje (glühwein, Kölsch of softdrink voor de kinderen) lx 3-gangendiner (alleen bij 3-daags arrangement) gratis parkeren toeristenbelasting Trier heeft een kleine, maar traditionele kerstmarkt midden op een middeleeuwse marktplein in het zicht van de imposante Dom kerk. Ontdek de geschiedenis van deze eeuwenoude stad en maak een wandeling door het oude stadscentrum. Zo combineer je cultuur met kerstshoppen. Je verblijft in het eigentijdse Moselhotel Nitteler Hof aan de Moezel. Het hotel ligt op 25 minuten afstand van Trier per trein of auto. Door de gunstige ligging tegen de Duits- Luxemburgse grens en op nog geen 5 minuten lopen van de Moezel, is het de ideale uitvalsbasis om van de regio te genieten. Inbegrepen 2x overnachting inclusief ontbijtbuffet en een glaasje prosecco ontvangst met een beker lokale witte Glühwein lx grill diner Méditerranée met live cooking Data 23/11 -23/12 3-daags €99 Prijzen zijn exclusief reserveringskosten (€20,-), kosten Calamiteitenfonds (€2,50) en toeristenbelasting (€2,- p.p.p.n.) op basis van een bezetting van 2 personen. Meer informatie en boeken: GavoorKeuleninkerstsfeerenKerstbelevinginTriernaaronzewebsitereiskatern.nl/pzc/prl841of «s^ /gp jfi pharos reizen reiskatern.nl/pzc/pr1842 of bel met Pharos Reizen van ANWB: 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode 18656 of 18657 v

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 17