Naam Nuon wordt volgend jaar Vattenfall 0) O O lil 16 INTERVIEW JOBCOHEN Bedrijven springen om personeel; tegelijkertijd staan honderdduizenden mensen aan de kant. Onnodig ,zegt Job Cohen, voorzitter van de vereniging van sociale werkbedrijven Cedris. Kort Onrust over banen bij VDL VDL Nedcar ontkent dat er duizend banen op het spel staan. Dat gerucht deed gisteren de ronde, omdat opdrachtgever BMW vol gend jaar minder Mini's zou willen laten bouwen in het Limburgse Born. Volgens een woordvoerder van VDL wordt op dit moment druk onderhandeld met de Duitse autobouwer: „Pas na afronding van deze ge sprekken valt er meer te zeggen over moge lijke ingrepen in het personeelsbestand." De woordvoerder kon niet ontkennen dat er in 2019 waarschijnlijk minder Mini's van de band zullen lopen dan dit jaar. „Helemaal zeker is dat niet. Ook in het Verenigd Ko ninkrijk worden Mini's gemaakt. Wat daar gebeurt in het kader van de brexit kan zo maar van invloed zijn op de productie in Born." Princen zat fout bij doorstart Het failliet verklaarde transportbedrijf Prin cen Transmission uit Weert had na de door start ook de oudere en zwakkere werkne mers een nieuw arbeidscontract moeten aanbieden. Dat heeft een rechter bepaald in een zaak die vakbond FNV en een aantal werknemers hadden aangespannen. Princen werd in april 2025 failliet verklaard en maakte vrijwel meteen een doorstart. Daar bij werden niet alle werknemers overgeno men. Volgens FNV gebruikte het bedrijf het 'flitsfaillissement' om werknemers te lozen, met name oudere arbeidskrachten en werk nemers met 'een vlekje'. Hypotheekrente laagste ooit De hypotheekrente bereikte vorige maand het laagste niveau ooit. Dat meldt De Hypo theekshop. Volgens de keten is de rente door de internationale politieke en economische onrust voor de derde keer in twee jaar op een dieptepunt beland. Uitgaande van alle vaste hypotheekrentes lagen de tarieven in september op 2,48 procent. Dit heeft ertoe geleid dat de gemiddelde rentevaste periode landelijk 16,4 jaar bedraagt. In augustus stelde De Nederlandsche Bank nog dat er aan de jarenlange daling van hypotheekren tes een einde leek te zijn gekomen. Flitsen Aegon RELX Esperite Sinds 2015 geldt de Participatie wet, de wet die ervoor moet zor gen dat mensen die moeilijk aan de slag komen toch een betaalde baan krijgen. Dat kunnen oudere werklozen zijn, mensen met een handicap of vluchtelingen die toe stemming hebben om te werken. Gemeenten zijn verantwoordelijk voor de uitvoering. De alliantie 'Samen werken voor werk' wil de komende jaren in het hele land initiatieven op poten We hebben allemaal een andere achtergrond en moesten aan elkaar wennen zetten om moeilijk bemiddelbare mensen aan het werk te krijgen. In de alliantie werken re-integratie- bedrijven, jobcoaches, opleiders, de sociale werkplaatsen en uit zendbureaus samen. De alliantie gaat samen met gemeenten en het UWV projecten opzetten. Voormalig PvdA-leider ]ob Cohen is als voorzitter van de ver eniging voor sociale werkbedrij ven een van de participanten in 'Samen werken voor werk'. „Er is in Nederland veel kennis en expertise hoe je mensen aan een baan kunt helpen. Uitzendbureaus hebben bijvoorbeeld een groot netwerk van werkgevers; oplei ders kunnen mensen de juiste vaardigheden bijbrengen en soci ale werkbedrijven weten weer veel van moeilijk bemiddelbare men sen. Die kennis en expertise bun delen we om meer personen aan het werk te krijgen." Het is de bedoeling dat de naam Nuon over een jaar tot het verleden behoort. Tot die tijd worden beide namen naast elkaar gebruikt. Wel wordt al begin volgend jaar het Nuon-logo op de kantoren en de windmolens vervangen door dat van Vattenfall. Dat heeft de topman van Vatten fall, Magnus Hall, gisteren bekend gemaakt op het hoofdkantoor van Nuon in Amsterdam. Vattenfall kiest voor één merk, omdat de energiemarkt steeds meer wordt beheerst door wereldspelers, ook al vanwege de enorme investeringen die nodig zijn voor de overgang op duurzame energie. De al onder de naam Vattenfall gewonnen aanbesteding voor het eerste windpark op zee dat zonder overheidssubsidie wordt gebouwd, ziet Vattenfall als het beste voor beeld. „Dat had Nuon nooit alleen kunnen doen", zegt Peter Smink, directeur van Vattenfall in Neder land. Hall vindt het 'een natuurlijk moment' om verder te gaan onder één naam, nu Vattenfall zich een duidelijk doel heeft gesteld om de samenleving te bevrijden van fos siele brandstoffen. Immers, meer dan ooit wordt klimaatverandering Nuon had zelf nooit een windpark op zee kunnen aanleggen zonder rijkssubsidie als een groot probleem opgevat, stelt Vattenfall. De Zweden zien de 'rebranding' ook als een manier om te laten zien dat ze in Nederland willen blijven. Dat Vattenfall in 2009 zo'n 10 mil jard euro neertelde voor Nuon is een dure vergissing gebleken. Daarop is intussen voor miljarden afgeschreven. Vattenfall kiest overigens bewust niet voor splitsing van het interna tionale bedrijf in een fossiel deel en een nieuw bedrijf voor duurzame energie, zoals de Duitse energieko lossen RWE en E.on eerder wel hebben gedaan. MOGELIJK MINDER MINI'S IN 2019 'OUDERE CHAUFFEURS VERDIENDEN KANS' TARIEVEN GEMIDDELD 2,48 PROCENT Het cabinepersoneel van Ryanair in Eind hoven dreigt met nieuwe acties na de aan kondiging van de Ierse luchtvaartmaatschap pij om de basis op Eindhoven Airport te slui ten. De stewards en stewardessen beraden zich nog op hun reactie, laten ze weten, maar het personeel lijkt bereid om opnieuw actie te gaan voeren. Hornbach heeft zijn omzet in Nederland met dubbele cijfers zien groeien in het afge lopen halfjaar. De Duitse keten van bouw marktwinkels groeide ook in andere landen. O vrijdag 5 oktober 2018 GO De laadpalen- fabrikant boekte een flinke koerssprong na een koopadvies van Berenberg. Transamerica, een dochter van Aegon, schikte een geschil over levensverzeke ringen in de VS. De informatiele verancier was de grootste daler in de AEX. Het biotechnolo giebedrijf heeft een streep gezet door een deal met Go Life Healthcare. 'Het gaat om de j uiste match' Peet Vogels Amsterdam Wat is het plan? Het merk Nuon gaat verdwijnen. Het energiebedrijf gaat voort aan ook in Nederland door het leven als Vattenfall, het Zweedse moederbedrijf dat Nuon in 2009 heeft overgeno men. Bart van Zoelen Amsterdam Vattenfall investeert in windparken op zee. foto koen suyk Peter Smink, directeur Vattenfall E o c

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 16