Kabinet: gasbelasting niet extreem omhoog Canarische Eilanden I corendon Tappunten voor water op helft van de stations Minister Wiebes komt met eerste reactie op klimaatplannen Ze zijn er weer, 12 8 DAGEN WINTERZON corendon nl/CRAZY De energiebelasting op gas gaat de komende jaren niet met 75 procent omhoog, zoals is voorgesteld door Diederik Samsom bij de onderhan delingen over een Klimaatakkoord. Die dwingende boodschap geeft het kabinet vandaag mee aan de on derhandelende partijen. Zij krijgen van het kabinet twee maanden de tijd om met een definitief plan te komen. Daarna komt het kabinet met een oordeel. Vorige week leek het er nog op dat een patstelling was ontstaan. VVD en CDA trokken aan de rem, vanwege de kosten, D66 en CU wil den juist doorpakken. Het is WD- minister Wiebes van Klimaat toch gelukt om een gezamenlijke reactie op papier te krijgen. Bronnen in Den Haag melden dat 'de 20 cent van Samsom' - het voor stel van klimaatonderhandelaar Diederik Samsom om de gasbelas ting de komende jaren met 20 cent per kubieke meter (75 procent) te verhogen - van tafel gaat. Die belas tingverhoging raakt burgers te hard, zeker wanneer zij niet de mo gelijkheid hebben om op korte ter mijn van het gas af te gaan. Door de gasbelasting flink te ver hogen, zouden particulieren en be drijven financieel gedwongen wor den om de gasgestookte cv-ketel snel vaarwel te zeggen. In ruil wilde Samsom de elektriciteitsbelasting flink verlagen en de laagste inko mens tegemoetkomen. Het kabinet gaat de belasting op gas wél verder verhogen, maar niet in het tempo dat Samsom voorstelt. „De ergste gekkigheid doen we niet", meldt een bron. Verder geeft het kabinet vandaag groen licht voor de grootschalige overstap op elektrische auto's in Nederland. Rekeningrijden wordt niet ingevoerd. In 2030 moeten bijna drie miljoen elektrische auto's in Nederland rondrijden. Nu zijn dat er slechts enkele tienduizen den. Dan moeten er 1,8 miljoen pu blieke laadpalen komen plus een extra miljoen private laadpunten. De benzinesnorfiets wordt waar schijnlijk verboden. Verder moeten de grootste ver vuilende bedrijven hun steentje bijdragen, maar zij krijgen wel de tijd om hun fabrieken om te bou wen en over te schakelen op duur zame energie. Alkmaar krijgt eind deze maand de primeur. Volgens NS passeren straks negen op de tien reizigers tij dens hun treinreis een drinkwater- punt. President-directeur van NS Roger van Boxtel roept gemeenten en drinkwaterbedrijven op mee te werken. „Het neerzetten lijkt een voudig, maar soms zijn er tig in stanties bij betrokken en is een ver gunning nodig." Met de drinkwaterpunten komt de NS tegemoet aan politiek Den Haag. Dinsdag nam de Tweede Ka mer een motie aan van Corrie van Brenk (soplus) en Suzanne Kröger (GroenLinks). Staatssecretaris Stientje van Veldhoven (Infrastruc tuur Waterstaat) beloofde daarop met NS in gesprek te gaan. Dat heeft meteen succes. „We waren hier al langer mee bezig, dit gaf het laatste zetje", bevestigt Van Boxtel, die de benodigde 3 miljoen euro in de be groting heeft gevonden. De Crazy Days! Deze prijzen zijn slechts 4 dagen boekbaar, daarna gaat de prijs weer omhoog Vertrek in november december Incl. retourvlucht, transfer hotel Beperkt aantal stoelen beschikbaar Deze populaire topperszijn nergens voordeliger! Abora Continental AUlnclusive ★★★"jtr Gran Canaria H10 Las Palmeras Halfpension Ten erife vakocVYtWiv\sp'ir&t.'ie Viv.d op: vrijdag 5 oktober 2018 A In 2030 moeten drie miljoen elektrische auto's rondrijden, fotoanp VVD, CDA, D66 en Christenunie zijn het na lang soebatten eens geworden over een kabinetsre actie op de eerste voorstellen van het Klimaatberaad. Die voorstellen moeten ervoor zor gen dat Nederland in 2030 bijna 50 procent minder CO2 uitstoot dan in 1990. Peter Winterman Den Haag UTRECHT NS gaat op rond de tweehonderd treinstations drinkwaterpunten neerzetten waar reizigers hun flesje water gratis kunnen (bij)vullen. Met de 3 miljoen euro kostende opera tie willen de spoorwegen plastic afval terugdringen en een ge zonde leefstijl promoten. 8 DAGEN Vertrek november Want onze inkopers zijn weer totaal crazy geworden en hebben ongelofelijke vakantiedeals voor je binnengehaald. 4* ALLINCLUSIVE PLAYADELINGLES byLopesan OKTOBER In het hart van Playa del Ingles 2 zwembaden en een kinderbad Strand op ongeveer 400 meter Gratis wifi PLAYA DE LAS AMERICAS Gelegen in Playa de las Américas Nabij het zandstrand Subtropische tuin met zwembaden Ook AU inclusive mogelijk Corendon Vliegvakanties @corendon.vlieg vakanties Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten €25 per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 12