OZCAN AKYOL Coalitie zinspeelt op nieuwe bezuinigingen op zorg en uitkeringen PRACHTIGE RONDREIZEN! Hoogtepunten Israël Klassiek Sri Lanka stipreizen.nl 088 - 70 70 600 6 10% w Column Het startsein voor een oer- Hollandse traditie, het zwartepietendebat, werd gisteren door de omroep NTR ge geven. We mogen nu weer twee maanden bakkeleien over het ui terlijk van de kindervriend. Deze editie zal extra gevoelig zijn, omdat er in een verklaring viel te lezen dat de pikzwarte vari ant voorgoed verleden tijd is. In plaats daarvan krijgen we roet- veegpieten, die alleen in kleding en kapsel van elkaar verschillen, voor de rest wordt de bende een uniform geheel. De NTR zegt: „Wij maken het Sinterklaasjournaal voor heel Ne derland en willen daarom dat zo veel mogelijk mensen zich aange sloten voelen bij de veranderin gen." Wie gespecialiseerd is in statistisch onderzoek, zou eens moeten bestuderen of deze stel ling houtsnijdt. Het sentiment dat namelijk vooral heerst, is dat veel autoch tonen, woonachtig in de periferie van Nederland, zich helemaal niet senang voelen bij de aangekon digde maatregel. Het tegendeel is zelfs waar: waar het chagrijn de laatste jaren in eer ste instantie vooral uit progres sieve hoek kwam, aangewakkerd door actiegroepen uit de Randstad, zal nu vooral ontevredenheid en zelfs woede ontstaan bij mensen die niet geframed wensen te wor den als racist, alleen omdat ze het feestje uit hun eigen jeugd willen doorgeven aan hun kinderen. De NTR kon de maatschappe lijke druk niet langer verlooche nen, daarom kwam de omroep tot dit historische besluit. Maar of de groepen die elkaar al bijna een de cennium de tent uit vechten daarmee nader tot elkaar gaan komen, is zeer de vraag. Als objectieve toe schouwer begrijp ik de pijn van de tegenstanders van Zwarte Piet, maar als regionalist heb ik moeite met de me thodiek die in het veranderings proces werd toegepast. Zelfs als je ideologische opponent onzin uit kraamt, is het niet slecht om em pathie op te brengen. Dat heeft nog het meest hier mee te maken: de echte hardcore fans gaan niet aan roetveegpieten doen. Ze koesteren hun traditie en zappen gewoon weg als het Sinter klaasjournaal op televisie ver schijnt. Dit geldt niet alleen voor particulieren, maar evengoed voor scholen en voetbalclubs, waar de schouders worden opgehaald als er weer eens een dictaat uit Am sterdam of Hilversum komt. De weg van de geleidelijkheid is goed. Alleen is er onderweg, tot men tot onderhavige beslissing kwam, weinig compassie getoond, over en weer. Wat rest zijn de brokstukken van een verdeelde sa menleving. Elke partij zijn eigen waarheid. Iedereen zijn eigen tra ditie. En onderwijl sneuvelt de saamhorigheid. Wat rest zijn de brokstukken van een verdeelde samenleving De financieel woordvoerders van WD, CDA, D66 en Christenunie spraken tijdens de eerste dag van de Financiële Beschouwingen één voor één hun bezorgdheid uit. „Als we ook in de toekomst willen investeren in veiligheid, defensie, infrastructuur en on derwijs, kunnen de uitgaven aan zorg en sociale zekerheid niet on beperkt groeien", waarschuwde WD-Kamerlid Aukje de Vries. De cijfers spreken boekdelen. De uitgaven aan de zorg groeien tijdens deze kabinetsperiode met 16 miljard euro, ondanks bespa ringen. De uitgaven aan de sociale zekerheid overstijgen komend jaar de grens van 8o miljard euro. „Met zo'n laag werkloosheidscij fer is dat opmerkelijk", stelt CDA'er Evert-Jan Slootweg. Volgens D66-Kamerlid Joost Sneller maakt de 'herverdelings motor' in Nederland overuren. Dat is volgens hem een goede zaak, maar de rek raakt er wel uit. „Daar moeten we nu over naden ken en niet als het water ons aan de lippen staat", meent hij. De economie zit in de lift en het begrotingssaldo kent een over schot doordat de belastingen bin nenstromen. Maar op langere ter mijn loopt de houdbaarheid van t Niemand wil de botte bijl hanteren als het slechter gaat de overheidsfinanciën gevaar, waarschuwden de Raad van State en het Centraal Planbureau op Prinsjesdag. Wat niemand wil, is de botte bijl hanteren zodra de economie begint te haperen en het over schot verdwijnt. Zelfs de opposi tie is daarom kritisch op het feit dat minister van Financiën Wopke Hoekstra de uitgaven flink laat oplopen, zonder alvast na te denken over mindere tijden. „Als de minister streng wil zijn, moet hij kijken naar de houdbaar heid van de overheidsfinanciën", aldus GroenLinkser Bart Snels. ntl V.a korting nu v.a reizen nl donderdag 4 oktober 2018 GO @OzcanAkyol Roetveeaoie' Regeringspartijen in de Tweede Kamer maken de geesten rijp voor bezuinigin gen op zorg en sociale zeker heid. De kosten daarvan lopen zo hard op dat andere over heidsuitgaven onbetaalbaar dreigen te worden. Laurens Kok Den Haag Tegen de scherpste prijzen.. Rechtstreekse vlucht per Transavia 593 Lokale Nederlands sprekende reisleiding Per boot over het meer van Tiberias O.a. Nazareth, Kapernaum Jeruzalem L/ilKapernaum/Tabgha Karmelgebergte Tiberias Caesarea wNazareth Tel Aviv Jeruzalem» #Qumran lehem» Ein Gedi Dode Zee Een unieke rondreis met Stip Reizen langs de hoogtepunten van Israël voor een wel héél scherpe prijs! Per comfortabele touringcar reist u samen met een groep, gedurende 8 dagen langs onder andere Nazareth, Kapernaum en Jeruzalem. Laat u betoveren door de schitterende natuur, heilige steden, diverse kerken en bijzondere opgravingen. De reissom is inclusief vliegreis Eindhoven - Tel Aviv v.v., rondreis per comfortabele touringcar, overnachtingen in diverse 3-sterrenhotels o.b.v. logies en ontbijt, een leuk excursieprogramma en lokale Nederlandssprekende reisleiding Gaat u met ons mee op ontdekkingstocht door Israël? zie stipreizen.nl/ilhvib Ook individueel mogelijk! 3 volle dagen strand Anuradhapura Sigiriya Polonnaruwa ambulla Kandy Haputale Embilipitiya Negombo Colombo Waskaduwa/ Hikkaduwa Induruwa Reis mee met Stip tijdens deze 16-daagse groepsrondreis én strandvakantie door Sri Lanka. Tijdelijk wel heel erg scherp geprijsd! Tijdens deze rondreis ontdekt u de mooiste bezienswaardigheden die dit schitterende land te bieden heeft. Deze vakantiebestemming staat garant voor een fascinerende combinatie van indrukwekkende cultuur, ongerepte natuur en een rijke historie. De reis is ind. vliegreis per topairline Emirates Iper Airbus A380 en Boeing 777), rondreis per touringcar, goede toeristenklasse hotels met ontbijt, excursies, lokale Nederlands-/ Engelssprekende reisleiding én een zonvakantie! U kunt deze rondreis maken in groepsverband of individueel met privéchauffeur-/gids! Boek nu ook voordelig een hotel upgrade tijdens uw stranddagen aan het einde van de reis!. zie stipreizen.nl/rondreizen-sri-lanka Kijk voor nog méér rondreizen op onze website! Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exd. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Onze prijzen en kortingen zijn onderhevig aan vraag aanbod en beschikbare voorraden en zijn een momentopname. Dat betekent dat ten tijde van boeking de kortingen en prijzen dagelijks kunnen variëren. Op onze website vindt u te allen tijde de juiste prijzen en kortingen. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contact Center. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6