Ovonde Kruiningen geopend 6 Fracties Reimerswaal willen snel investeren Een compleet nieuw sportcomplex, een brede school en uitbreiding van de nieuwbouwwijk Rozeboom. Krabbendijkenaren kunnen de komende jaren op heel wat investeringen rekenen van de gemeente Reimerswaal. Dat bleek tijdens de behandeling van de begroting voor de komende vier jaar in de gemeenteraad. Veel politieke partijen vroegen aandacht voor investeringen in het dorp en willen dat het college van burge meester en wethouders meer prio riteit en haast geven aan ontwikke lingen in het dorp. Geen meter bouwgrond SGP-fractievoorzitter Maarten Both hekelde het feit dat er al jaren 'geen meter' bouwgrond te koop is in Krabbendijke en dat het nog wel even gaat duren voordat braaklig gende locaties (plan Kelders en het oude veilingterrein) worden ont wikkeld. Hij kondigde daarom aan eind deze maand een motie in te dienen. Dit voorstel roept om zo snel mogelijk te beginnen met het bouwrijp maken van een nieuwe fase voor Rozeboom. Volgens Both kan dat snel gepiept zijn. „De grond is al in ons bezit en het bestem mingsplan is al vastgesteld." Volgens wethouder Jaap Sinke (SGP, wonen) zijn er inderdaad geen praktische belemmeringen, Schoolbesturen mogen zelf bepalen of ze samen willen bouwen of niet maar hij wees erop dat Reimers waal beperkte mogelijkheden heeft om nieuwe huizen te mogen bou wen van de provincie. „Dus zullen we moeten gaan schuiven met het contingent (het aantal huizen dat gebouwd mag worden van de pro vincie, red.) binnen de gemeente." Huib Bouwman brak namens de Christenunie een lans voor een versnelde aanleg van het derde veld voor W Krabbendijke, dat de afge lopen jaren een enorme groei heeft doorgemaakt. Volgens wethouder Kees Verburg (PvdA, sport) worden momenteel drie opties onderzocht: uitbreiding naar het veilingterrein of een compleet nieuw sportcom plex aan de oost- of westkant van het dorp. „We proberen het zoveel mogelijk naar voren te halen. Elke drie maanden hebben we overleg met de voetbal- en tennisvereni ging over de voortgang." Leefbaar Reimerswaal gaf bij monde van Joey Smet als enige fractie alvast een duidelijke voorkeur aan: buiten het dorp. Brede school Het CDA pleit al jaren voor een brede school. Olaf Buteijn her haalde deze wens en werd door Verburg op zijn wenken bediend. De wethouder wil nieuwbouw van obs de Klimroos (voorzien in 2023) en cbs de Zevensprong (gepland voor 2030) combineren in de bouw van een brede school in 2027. De re formatorische Julianaschool gaat daar niet in mee en mag al in 2021 een nieuw pand voor zichzelf bou wen. Dit tot blijdschap van SGP'er Maarten Both. „Wij vinden dat schoolbesturen zelf mogen bepalen of ze samen willen bouwen of niet." „Ik hoop dat jullie het er levend vanaf brengen", riep een kritische Kruininger vlak voordat de be stuurders op de duofiets stapten. Volgens hem is de ovonde 'levens gevaarlijk', met name omdat som mige fietsers tussen de auto's over de ovonde rijden in plaats van de speciale fietsoversteekplek te ge bruiken. Van der Maas zei dat het ondoenlijk is om overal fietstun- neltjes aan te leggen. Hij beloofde de situatie goed in de gaten te hou den. „We kunnen altijd nog borden plaatsen voor fietsers." Tunneltjes Van der Maas en Sinke brachten het er gelukkig zonder kleerscheuren van af. De situatie was voorheen volgens Sinke onoverzichtelijk en gevaarlijk. „Met de ovonde is het enorm opgeknapt", stelt hij. Complimenten waren er voor aannemer Sinke, die een 'thuis wedstrijd' speelde en de ovonde snel en zonder al veel verkeershin- der aanlegde. Van der Maas noemde de communicatie met de omgeving voortreffelijk. „Een fruit teler kon bijvoorbeeld tijdens de pluk een aantal keer per dag toch het kruispunt oversteken. Dat is nu echt meedenken." Eerder dit jaar heeft dezelfde aan nemer in opdracht van de provincie het kruispunt van de Oude Rijks weg met de Zanddijk verbouwd. Tegelijk met de aanleg van de ovonde zijn ook de bushaltes aan gepast. Door een verhoogd perron kunnen mensen met een rollator, kinderwagen of rolstoel makkelijk de bus instappen. IN DE REGIO Kunst en poffertjes Goudsmeden Oefenen.nl MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 4 oktober 2018 BE" Focus gemeente op Krabbendijke Joeri Wisse Kruiningen -Maarten Both, SGP- fractievoorzitter De nieuwe ovonde in de Oude Rijksweg bij Kruiningen was al een paar weken open voor ver keer. Sinds gisteren is het ver keersplein ook officieel ge opend. Gedeputeerde Harry van der Maas en wethouder Jaap Sinke deden dat door op een tandem de ovale rotonde over te steken. Joeri Wisse Kruiningen KRABBENDIJKE Zorgcentrum Ter Weel in Krabben dijke staat zaterdag helemaal in het teken van kunst. Eerder meldden wij dat dit donderdag zou zijn, maar dat was een vergissing. Zeven kunstenaars uit de gemeente Reimerswaal tonen zaterdag hun werk, onder meer edels meedkunst, beeld houwwerken, siera den en schilder kunst. Bezoekers kunnen ook mee doen aan een de monstratie houtbe werking. Een har piste verzorgt de muzikale omlijsting. Ook is er een pof fertjeskraam en is het restaurant ge opend voor ieder een. De expositie is zaterdag geopend van 10.00 uur tot 16.00 uur. De toe gang is gratis. GOES De Zeeuwse Volks universiteit begint maandag een cur sus goudsmeden voor beginners. Deelnemers leren sieraden van onedel metaal, of desge wenst edelmetaal, te vervaardigen. Verder leren zij vij len, schuren, polijs ten, solderen en ontwerpen. Er wordt gewerkt in kleine groepjes. Aanmelden kan tot vandaag via 0118- 634800 en de site volksuniverisiteit- zeeland.nl. GOES In Bibliotheek Goes kan iedere donder dagmiddag gratis worden geoefend met taal, rekenen en omgaan met de computer via het programma Oefe nen.nl. Inloop is op 4,11 en 25 oktober van 13.30 tot 15.30 uur. KUNSTENAARSCOLLECTIEF ZIERIKZEE Galerie Het Moment in Zierikzee heeft een pri meur te pakken. Vanaf woensdag is daar de eerste expositie te zien van het gloednieuwe Collectief Vier. De Zeeuwse kunstenaars Leen van Duivendijk, Margriet de Vries, Johan Klein en Jorien Brugmans hebben het collectief opgericht. Tot en met 27 oktober exposeren zij onder de titel 'Lands cape' in Het Moment. Galeriehouder Theo Metaal, die nor maalgesproken met vaste exposanten werkt, zet de deur voor Collectief Vier open. Zaterdag zijn alle kunstenaars present. GOES Inloophuis Oase, ochtend: In loop voor koffie en thee; Vre- deskerk, 09.30-11.30 uur: In- loopochtend; Zwembadweg 3, overdag: Omnium Zwem4 daagse; Serviceflat de Scha kel, 09.30-11.30 uur: Digitaal Café; Erasmuspark, 10.00- 11.00 uur: Inloopspreekuur van wijkverpleging; 14.00 uur: Wandeling in groepsverband en scootmobieltocht; M.E.C. De Bevelanden, 13.00-16.00 uur: Dieren verwendag; Buurt huis De Pit, 14.00 uur: Start basiscursus tekenen en schil deren; Café Baarends, 19.30 uur: Suffe Tutten Sing a Long 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 10.00- 11.00 uur: Gratis sporten HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur: Wande ling in groepsverband HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; 09.30 uur: Wan deling; Bibliotheek, Stenge plein, 09.30-11.30 uur: Digitale inloopochtend; Bibliotheek, 14.00-15.30 uur: Taaicafé 'S-HEER ARENDSKERKE Arendhuis, 19.15-20.15 uur: Fit ness Fun Party KRUININGEN Hof Cruninghe, 10.00-11.15 uur: SeniorenYoga OUD-VOSSEMEER Bou Kooijmanstraat 52A, 12.30-14.30 uur: Gratis basis cursus internet SINT ANNALAND Bibliotheek, 16.00-17.00 uur: E-book spreekuur YERSEKE MFC Tehare, 09.00-09.45 uur: Allevo lessen 'Bewegen voor 65+'; 09.45-10.15 uur: Vrij bad mintonnen; 10.00-11.00 uur: Yoga-gym voor 55+; 13.30- 16.00 uur: Koersbalmiddag; Bi bliotheek Moerzicht, 10.00- 12.00 uur: Digitaal inlooppunt; Grand Café Moerzicht, 14.30- 16.00 uur: Creamiddag; 16.00- 17.00 uur: Borreluurtje voor senioren. Gedeputeerde Harry van der Maas (voorop de tandem) en wet houder Jaap Sinke openen de ovonde. fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59