s Hoog tijd om te kijken hoe het gaat met de zorg NK forel vissen zaterdag in Kerkwerve 6 Schouwen-Duiveland wil 53.000euro zien Duitse foutparkeerders brengen jaarlijks 53.000 euro in de gemeentekas. Maar door de nieuwe privacywetgeving dreigen die boetes oninbaar te worden. De Duitse Rijksdienst voor het Wegverkeer weigert de gemeente Schouwen-Duiveland sinds enkele maanden de adresgegevens van de betreffende kentekenhouders te geven. Via een incassobureau kan die noodzakelijke informatie nog wél worden achterhaald. Die om weg kost Schouwen-Duiveland 6000 euro extra. „Maar als we niks doen kunnen we de 53.000 euro die voor volgend jaar op de begro ting staat, niet binnen harken", legt verkeerswethouder Ankie Smit uit. Dat bedrag is gebaseerd op een inschatting van het gemid deld aantal Duitse auto's dat jaar lijks niet (genoeg) betaalt op plek ken waar dat wel moet, of parkeren op een plek waar dat niet is toege staan. Incassobureau De gemeente verwacht dat de in zet van het incassobureau boven dien zo'n 1600 euro extra aan geïnde parkeerboetes oplevert. Dus al met al is het die 6000 euro zeker waard, vindt de wethouder. Duitsland voert aan dat er geen verdrag is om voor fiscale zaken (waar parkeerheffing onder val len) naam-, adres -en woonplaats gegevens uit te wisselen. Andere landen zoals België en Frankrijk doen daar niet moeilijk over, aldus Smit. Al gooiden de Belgen in 2012 de deur dicht, nadat een bestuurder uit dat land een be keuring bij de rechtbank had aan gevochten. Ook hij gooide het op de privacy gevoelige gegevens die de overheid in dit verband ver strekten. Het duurde vier jaar voordat die barrière kon worden geslecht. Dat kostte de gemeente Schouwen-Duiveland in totaal 23.000 euro aan oninbare bekeu ringen. Half miljoen euro Ook zes andere Zeeuwse plaatsen zagen hun inkomsten langs die kant in rook opgaan. In totaal ging het om meer dan een half miljoen euro, waarbij Middelburg (203.000) en Hulst (100.000) het grootste nadeel hadden. Tegen de huidige Duitse praktijk trekt Schouwen-Duiveland, zoals eerder gemeld, gezamenlijk op met de Walcherse gemeenten. Jaarlijks worden op Walcheren en Schouwen-Duiveland zo'n 7100 Duitse automobilisten op de bon geslingerd voor een parkeerover- treding. Bij elkaar levert dat de ge meenten bijna 400.000 euro op. De extra opbrengsten voor de vier gemeenten bij het inschakelen van een incassobureau wordt geschat op 17.000 euro. Schouwen-Duive land bekeurt in verhouding tot de andere drie gemeenten minder Duitse auto's, wat de schamele 1600 euro extra verklaart. Er is werk aan de winkel voor die club, die al op een stuk of veertig meedenkers (professionals en erva ringsdeskundigen) mag rekenen. Vier jaar nadat het sociaal domein (jeugdwet, participatiewet en WMO) op het bordje van gemeen ten is komen te liggen, is het hoog tijd om te kijken hoe het er op Schouwen-Duiveland voor staat. De gemeente heeft de doelgroep leren kennen, weet inmiddels wat er wordt uitgegeven en waar er te korten zijn en is bezig met de ont wikkeling van de eerste nieuwe producten. „Er breekt nu een nieuwe fase aan. We moeten voor uit kijken. Hoe gaan we het beter maken op Schouwen-Duiveland? Beter voor de doelgroep. Betere aanbieders. Een beter werkende ge meente. Dat is waar we de ko mende jaren aan gaan werken", zegt wethouder Cees van den Bos. De Adviesraad Sociaal Domein is hard nodig om signalen uit de sa menleving op te pikken. Om lessen te trekken, stelt de wethouder. „Wat hebben we goed gedaan, wat zou er beter kunnen en wat moet er echt volstrekt anders?" Verschillende zaken vragen aan dacht. Zoals het doorontwikkelen van de Zuidhoek en beschermd wonen. Mensen die niet zelfstandig kunnen wonen, soms een psychia trisch ziektebeeld hebben of een verslavingsprobleem hebben, moe ten in de wijk worden opgevangen. Daarover wil de gemeente met be trokkenen in gesprek. IN DE REGIO Oefenen.nl Ouderendag Kledingbeurs Goudsmeden MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 4 oktober 2018 SD Op jacht naar geld foutparkeerders Marcel Modde Zierikzee Wethouder Ankie Smit: „Als we niks doen, kunnen we de 53.000 euro die voor volgend jaar op de begro ting staat, niet binnen har ken." mee. Per ronde zijn er 55 forelvissers aan de bak. Elke ronde worden 110 fo rellen uitgezet. Bij de Kerk- werfse vijver hebben de fo relvissers de ruimte. Ze hebben zes meter eigen viswater en mogen, als ze niet hinderen, ook bij de buren gooien, waardoor ze 18 meter viswater tot hun beschikking hebben. Het NK begint om 08.30 uur. De prijsuitreiking is om 17.00 uur. Minder praten en meer doen. Aandacht voor financiële en so ciale armoede. En de mogelijk heid hulpmiddelen eerst te kun nen uitproberen voor je er als gebruiker aan vast zit. Zomaar wat suggesties die werden ge daan bij de kick-off van de Ad viesraad Sociaal Domein; een or ganisatie die de gemeente ge vraagd en ongevraagd adviseert. Esme Soesman Zierikzee GOES In Bibliotheek Goes kan iedere donder dagmiddag gratis worden geoefend met taal, rekenen en omgaan met de computer via het programma Oefe nen.nl. Inloop is op 4,11 en 25 oktober van 13.30 tot 15.30 uur. VLISSINGEN De Stichting Dag van de Ouderen Vlissingen houdt zaterdag een mid dag in het Atrium van woonzorgcen trum Ter Reede. De Memories treden op. Zij brengen een variëteit aan Neder landstalige liedjes. De aanvang is om 14.00 uur, inloop vanaf 13.00 uur. De toegang is gratis voor de ouderen van Vlissingen en omstreken. In de pauze krijgt ieder een koffie of thee. MIDDELBURG In de Zuiderkerk wordt vandaag een tweedehands kle dingbeurs gehou den. Er is een groot aanbod met kleding voor het nieuwe seizoen, ledereen is welkom tussen 9.00 en 15.00 uur in de Schoutstraat 1 in Middelburg Zuid. GOES De Zeeuwse Volks universiteit begint maandag een cur sus goudsmeden voor beginners. Deelnemers leren sieraden van one del metaal, of des gewenst edelme taal, te vervaardi gen. Verder leren zij vijlen, schuren, po lijsten, solderen en ontwerpen. Er wordt gewerkt in kleine groepjes. Aanmelden kan tot vandaag via 0118- 634800. KUNSTENAARSCOLLECTIEF ZIERIKZEE Galerie Het Moment in Zierikzee heeft een pri meur te pakken. Vanaf woensdag is daar de eerste expositie te zien van het gloednieuwe Collectief Vier. De Zeeuwse kunstenaars Leen van Duivendijk, Margriet de Vries, Johan Klein en Jorien Brugmans hebben het collectief opgericht. Tot en met 27 oktober exposeren zij onder de titel 'Land scape' in Het Moment. Galeriehouder Theo Metaal, die nor maalgesproken met vaste exposanten werkt, zet de deur voor Collectief Vier open. Zaterdag zijn alle kunstenaars present, foto dirk-jan gjeltema BROUWERSHAVEN De Kunstcadeauwinkel, 11.OO IZOO uur: Expositie; Tonnen- magazijn, 18.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschie ten heren Zodiak; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Bridge,19.30-21.30 uur: Zang vereniging Zilt; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 15.00 uur: Natuurvaartocht; DREISCHOR Museum Goemanszorg, 11.OO IZOO uur: Museum geopend; Trefpunt De Dorsvloer, 13.00- 17.00 uur: Bridge; 18.45 uur repetitie CresKids muziekvereniging Crescendo, 19.45 uur repetitie Fanfare muziekvereniging Crescendo; GOES Vredeskerk, Van der Vegtplein 2, 09.30-11.30 uur: Inloopoch- tend; Zwembadweg 3, over dag: Omnium Zwem4daagse; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde, 13.30 uur: Schilderen, 13.30 uur: Sporten voor Ouderen; NOORDGOUWE Dorpshuis,19.30 uur: Klaver- jas/jokeravond; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30-15.30 uur: Koersbalmiddag van d'Antilo- pen; 18.45 -19.30 Drumband Nieuw Leven; 19.45 -22.00 Muziekvereniging Nieuw Leven; RENESSE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaver- jasclub en Biljartvereniging i.o.; 19.30 uur: Yoga Steffine; SEROOSKERKE Dorpshuis, 19.00-23.00 uur: Biljarten; ZIERIKZEE FiZi, 20.15 uur: Mare de Hond (Cabaret); Galerie Het Mo ment, 11.00-17.00 uur: Exposi tie Landscape; Havenplein, 9.00-16.00 uur: Weekmarkt. KERKWERVE Bij de forel- lenvisvijver van Recreatie boerderij Van Langeraad in Kerkwerve wordt zaterdag het NK forel vissen ge houden. In totaal doen 110 vissers uit heel het land

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57