44 De Gruffalo bestaat alleen in het hoofd van muis. Toch? 9 CHECK DIT! MIJN ZEELAND Gitarist Pum Linck (67) uit Middelburg vormt samen met Co van Reijen, Coert Schelfhout en Petra Bosua de formatie JazzSpecs. Zij treden zaterdagavond op in Porgyen Bessin Terneuzen. Traditie „In mijn paspoort staat mijn volle dige naam: Willem Arnold Harry Linck. Pum is mijn roepnaam. Het is een oude Indonesische traditie om kinderen een bijnaam te geven. 'Je was nogal dun, daar heb ik toen maar Pum van gemaakt', gaf mijn moeder als uitleg. Mijn vader was honderd procent blank, mijn moeder half In donesisch. Ze was zwanger van mij toen mijn ouders in 1950 naar Neder land kwamen. Ik ben in het toenma lige ziekenhuis in Sluiskil geboren. Tot mijn 23ste heb ik in Zeeuws- Vlaanderen gewoond. Mijn ouders waren dol op muziek, vooral het re pertoire van Frank Sinatra en The Andrew Sisters. Muziek was iets van zelfsprekends binnen ons gezin." Rock en jazz „Halverwege de jaren 60 kwam ik op de HBS in Terneuzen in contact met ook een Indische jongen, die met zijn broer gitaar speelde in een band. Ik mocht komen kijken bij de repetities. Gitaar vond ik magisch. Ik kreeg toen les van een iets oudere jongen ver derop in de straat. Hij leerde mij ook jazzstandards. Daar stond ik best voor open, maar net als veel jongeren was ik toen natuurlijk vooral geïnte resseerd in The Beatles, The Stones en Jimi Hendrix. Jazz raakte op de achtergrond, maar het is altijd blijven sluimeren." Opleiding, werk, gezin „Die HBS werd geen succes, ik was zwaar aan het puberen. Het werd de MULO, avondopleiding aan de Soci ale Academie en direct daarna ben ik Sociale Wetenschappen gaan stude ren aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam. Toen ik die studie had afgerond, ben ik de bedrijfstrainin- gen ingerold. Tussen mijn dertigste en mijn vijftigste was ik druk bezig met studie, carrière en gezin. In die tijd stond muziek echt op een laag pitje. Bovendien raakte ik langzaam- Als je bijna zeventig bent, ga je niet meer verkassen. Dan hecht je steeds meer aan je roots aan wat uitgekeken op die rockband- jes." New York „De keus om in Zeeland te blijven, was heel bewust. Ik vond Middel burg, waar we inmiddels woonden, een geschikte plek voor kinderen om op te groeien. Ik heb altijd wel een wat ambivalente houding ten op zichte van Zeeland gehad. De revolu tie zal hier niet spontaan uitbreken. Wat ik hier mis, naast positieve din gen als strand en ruimte en zo, is een uitgebreid cultuuraanbod. Het gaat wel steeds beter, want we hebben Film by the Sea en Zeeland Nazo merfestival. Maar als je het vergelijkt met de Randstad is het aanbod hier een beetje mager. Daar ga ik zelf dan ook heel ver voor weg. Ik ben een enorme fan van New York. Dat is bij uitstek een jazzstad en dan dompel ik me daar een aantal dagen onder in cultuur. Niet alleen in jazzmuziek, maar ook in musea en zo. Afgelopen voorjaar heb ik met een vriend ook een reis gemaakt naar New Orleans, Memphis en Nashville. Dat is ook een en al muziek. Dan denk ik: 'Wat mij betreft mag dit elke dag zo zijn'. Maar als je bijna zeventig bent, ga je ook niet meer verkassen naar een an dere plek. Dan hecht je toch steeds meer aan je roots. Het voordeel van Zeeland is wel weer het kleinscha lige. In Porgy en Bess kom ik heel graag en ik ga daar hoogstwaar schijnlijk ook een rol spelen in de programmering van het jazzaan- bod." Terug bij jazz „Toen ik in 1997 in een jazzcafé in Antwerpen Sarah Vaughan hoorde zingen, was het of er bij mij een knop omging. Dit wilde ik ook. Het heeft een tijd geduurd voordat ik de stap durfde te zetten. Het spelen van jazz is veel ingewikkelder dan popmu ziek. Een ontmoeting met gitarist Co van Reijen, met wie ik 45 jaar gele den in de band Link speelde, was de aanzet tot de vorming van JazzSpecs. Daarnaast spelen we nu ieder in een andere cross-over band, maar Jazz Specs is specifiek: intiem, toeganke lijk, bekende standards, blues, een vleugje pop, dansbaar en tevens be doeld om rustig naar te luisteren." donderdag 4 oktober 2018 GO 'De revolutie zal hier niet spontaan uitbreken' Ali Pankow Pum Linck: „Toen ik in 1997 in een Antwerps jazzcafé Sarah Vaughan hoorde zingen, ging er bij mij een knop om." foto dirk-jan gjeltema Local Heroes met JazzSpecs en Niet Het Cocktail Trio: zaterdag 6 oktober, Porgy en Bess Terneuzen, aanvang 20.00 uur. Naam voorstelling: De Gruffalo Wie: Meneer Monster Genre: jeugdvoorstelling Leeftijd: vanaf 3 jaar Waar: CineCity XL in Vlis- singen Wanneer: zaterdag 6 oktober om 11.00 en 15.00 uur Veel mensen zijn bang voor échte muizen. Maar in verhalen wekken ze meestal sympathie op. Zo ook in De Gruffalo waarin een muis de hoofdrol heeft. De kleine muis wandelt door het diepe donkere bos. En ja, hij hoort hier en daar geritsel en on herkenbare geluiden. Want er wonen natuur lijk allerlei wezens in het bos. De meeste zijn on gevaarlijk, zoals herten en eekhoorns, of spechten. Maar er wonen ook roofdieren, zoals een sissende slang, een sluwe vos en een meedogenloze uil. Zij zien de muis als een heerlijk hapje. Maar deze muis blijkt stoer der dan je op het eerste gezicht zou denken. En ook slimmer. Want al ligt hij al bijna te koken in de pan van de vos, heeft de uil hem al bijna bij zijn staart gegrepen en heeft de slang hem al bijna opgeslokt, hij weet aan zijn belagers te ontkomen door te vertellen over de Gruf falo. De muis heeft na melijk een afspraak met dit afschuwelijke mon ster dat graag vossen, slangen en uilen op het menu heeft. Hij heeft oranje ogen, een tong zwart als drop en paarse stekels van zijn rug tot op zijn kop. Een Gruffalo, zou je denken, die bestaat toch helemaal niet? In eerste instantie komt het beest alleen voor in de fantasie van de muis, maar misschien bestaat hij toch echt. De muis begint er ten minste zelf in te gelo ven. Het verhaal uit het be kende boek van Julia Donaldson en Axel Scheffler wordt op hu moristische wijze ver beeld door de cast van Meneer Monster. Eens kijken of jij daarna nog het bos in durft... - Valeska Nastaly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53