Lady Gaga heeft imposante voorgangers Cruz en Bardem dragen familiedrama Tom Hardy steelt de show 7 Lady Gaga lost alle verwachtingen in is zonder meer de zan geres met de meeste acteerervaring in speelfilms. Zij maakte op 26-jarige leef tijd haar filmdebuut in Funny Girl (1968) en won in haar carrière twee Oscars. Ze speelde in de derde versie van A Star is born (1976) en regisseerde ook filmsHaar laatste film, The Guilt Trip, dateert uit 2012. Cher (72) is als actrice mis schien wel groter dan als zangeres. Rollen in The Wit- ches ofEastwick, Mermaids, Silkwood en Moonstruck (waarvoor zij een Oscar won) bewijzen dat. Recent speelde ze haar eerste oma- rol in de ABBA-musical Mamma Mia! Here We Go Again! Debbie Harry (73), beter bekend als Blondie, maakte als actrice vooral indruk in horrorfilm Videodrome (1983) van David Cronenberg. In middels heeft zij 65 rollen op haar conto staan, onder meer in Hairspray (1998) en Copland (1997). Tegenwoor dig staat haar filmcarrière op een lager pitje. Courtney Love (54) werd bekend als zangeres van de band Hole en als weduwe van Kurt Cobain. Speelde aanvankelijk enkele bijrollen in films als Sid Nancy (2986), maar brak pas echt door met The People vs. Larry Flynt (1996). Sindsdien was zij te zien in films als Man on theMoon en televisieseries als Sons ofAnarchy. Bette Midler (72) kreeg haar voornaam van haar ou ders als hommage aan Hol- lywoodlegende Bette Davis. Een acteerloopbaan leek on afwendbaar. Nadat ze scoorde als zangeres en co médienne stapte ze over naar film. Ze excelleert in komedies als Ruthless People, Down and Out in Beverly Hills, The Rose, The Stepford Wives. Whitney Houston (1963- 2012) heeft eigenlijk maar één belangrijke speelfilm ge maakt: The Bodyguard (1992). Daarna acteerde zij onder meer nog naast Denzei Was hington in The Preacher's Wife (1996). Het tragische le ven van de zangeres was wel voer voor documentaires, waarvan de film Whitney (2018) van regisseur Kevin Macdonald het meest spraakmakend was. Madonna (60) overtuigde als actrice in de filmversie van Evita (1996) en Despera- tely Seeking Susan (1985). Zij regisseerde ook een film, het koninklijke drama W.E.. Beyoncé (36) heeft met wisselend resultaat geac teerd in films als Goldmem- ber, The Pink Panther en Cadillac Records. Het is te merken dat zij haar muziek video's belangrijker vindt. zangwedstrijd American Idol en maakte daarna furore als Effie White in de film Dreamgirls (naast Beyoncé). Ze speelde daarna de titelrol in Winnie Mandela. Todos lo saben De Iraanse regisseur Asghar Far hadi zoekt zijn heil soms in an dere landen die weinig te maken hebben met zijn eigen cultuur. Het leverde onder meer het in Frankrijk gesitueerde en aangrij pende Le Passé (2013) op, over de tentakels van het verleden. Spanje staat inmiddels ook bij hem op de kaart: Todos lo saben (Iedereen weet het) speelt zich af in een Spaans dorp, waar een ver dwijning tot eindeloze specula ties en verdachtmakingen leidt in een familie vol geheimen. Penelope Cruz en Javier Bar dem dragen de film. Cruz speelt een in Argentinië wonende moe der die voor een bruiloft terug keert naar haar geboortedorp. Als een familielid wordt ontvoerd worden oude wonden opengere ten en oude liefdes afgestoft. Todos lo saben biedt behalve Spaanse folklore ook thriller elementen met af en toe een me lodramatische wending. Farhadi lijkt ook in deze film meer geïnte resseerd in de menselijke verhou dingen dan het verhaal, dat enigs zins teleurstelt. Maar de kijker heeft dan wel kunnen genieten van het beste acteursechtpaar van dit moment: Cruz en Bardem, een ideale combinatie van kwetsbaar heid en stoerheid. - A.Z. Venom als Venom zijn zelfs vrij hilarisch. Diens even complexe als komi sche personage steekt boven alle andere, wat vlakke figuren uit. Journalist Eddie Broek probeert een schimmige wetenschapper te ontmaskeren die gewetenloze ex perimenten uitvoert. Tijdens on derzoek in het laboratorium ver schaft een buitenaardse levens vorm zich toegang tot Brocks li chaam. Zo verandert hij in Ve nom. Een prima Marvel-midden moter. - Marieke Nieuwdorp Acteur Tom Hardy is de ster van dit nieuwste avontuur uit het Marvel-universum. Hij zet in lut tele scènes rap een mooie anti held neer, gebruikmakend van zijn karakteristieke kop en een verrassend gevoel voor humor. De sterkste scènes van Hardy donderdag 4 oktober 2018 GO uzi''.'.". Bradley Cooper en Lady Gaga in A Star is Bom. FOTO WARNER BROS Lady Gaga (32), die in A Star is Born een opzien barend debuut maakt, is niet de eerste zangeres die de stap naar het witte doek waagt. Veel collega's gingen haar voor. Ab Zagt Barbra Streisand (76) Jennifer Hudson (36) won met haar zelfge schreven muziek de aandacht trekt van een rockster die op zijn retour is. Brad ley Cooper speelt deze Jackson, een man vol zelfvernieti- gingsdrang en net zo drankzuchtig als Jim Morrison ooit was. Net als in de vorige films ligt het melo drama voortdurend op de loer. Maar dat hindert totaal niet in deze film vol grote gebaren en heftige liefdesduetten op en buiten het podium. De grote vraag was of Lady Gaga zich voor de camera kan handhaven. Zij maakt het helemaal waar. Ze acteert en zingt de sterren van de hemel met haar eerste grote filmrol. Een Oscarnominatie is wel het minste wat ze kan verwach ten. - A.Z MUZIEKDRAMA Regie: Bradley Cooper. Hoofdrol len: Lady Gaga en Bradley Cooper. Sommige verhalen blijven altijd de moeite waard om verteld te worden. Dat geldt zeker voor het muzikale drama A Star is Born, dat nu voor de vierde keer is verfilmd. En weer zit er geen sleet op het gege ven. Lady Gaga moet in de voetsporen tre den van Barbra Streisand en Judy Garland, twee ico nen die dezelfde rol speelden van een jong talent dat door een oudere collega wordt ontdekt en hem gaandeweg voorbijstreeft. In de nieuwe versie speelt Lady Gaga een serveerster die DRAMA Regie: Asghar Farhadi. Hoofdrol len: Penelope Cruz en Javier Bar dem. ACTIE Regie: Ruben Fleischer Hoofdrollen: Tom Hardy, Michelle Williams

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51