0) steekt zijn nek uit met A Star isBorn 6 Overleven vol met onzekerheid Met A Star is Bom, zijn eerste speelfilm als regisseur, nam acteur Bradley Cooper The Hangovereen groot risico. Zeker door de onervaren Lady Gaga als hoofdrolspeelster te kiezen. Het pakte prachtig uit: Oscars lijken te lonken. Top 5 in de bioscoop Nu in de bios FILMNIEUWS ASimpleFavor Doris JohnnyEnglish Patrick Stewart is Bosley American Animals in Leiden Halverwege het in terview ontkracht Bradley Cooper (43) het gerucht dat hij bij zijn eerste ontmoeting met Lady Gaga eigen handig de make-up verwijderde van het gezicht van de zangeres. „Als ik dat had gedaan, was ik met een gearresteerd en uit haar huis ge zet", vertelt de acteur. „Wat ik wel vroeg toen ik haar opzocht was of zij zonder make-up durfde te acteren. Ik kende haar alleen als zangeres die in extravagante kleding op het podium verscheen. Ik wilde Stefani German- otta ontmoeten, zoals Lady Gaga in werkelijkheid heet." De acteur had de zangeres enige tijd daarvoor op een feest in Holly wood zien optreden en een verplet terende versie van de Édith Piaf- klassieker La Vie en Rose horen zin gen. Op dat moment nam Cooper de beslissing om Lady Gaga te vragen voor de hoofdrol in A Star is Bom: de talentvolle serveerster Ally. Het chanson duikt ook op in de film, vol passie gezongen door de op dat mo ment nog niet ontdekte Ally. Niemand in de stad Op het eerste gezicht zijn de Amster damse studenten uit de boekverfil- ming Niemand in de stad jongens vol bravoure. Corpsballen met een grote mond die blaken van zelfvertrou wen, zonder zorgen voor de toe komst. Types die weddenschappen afsluiten over het plaatsen van zoveel mogelijk borrelnootjes onder de voorhuid van een van hen. Achter deze stoere poses gaat toch veel onzekerheid schuil. Dat toont regisseur Michiel van Erp, bekend van documentaires en de tv-serie Ramses, haarfijn aan in zijn karakter studie die steeds meer diepgang krijgt. Stroeve verhoudingen met va ders en vriendinnen geven de film een zwaardere lading die fraai con trasteert met het voorafgaande. Van Erp koos net als in Ramses voor een sterke en verrassende rolbezet- ting vol niet al te bekende gezichten. Vooral Minne Koole springt eruit als student Philip. Door zijn ogen maakt de kijker mee hoe de personages uit de film worden afgepeld, totdat zij met de harde realiteit van de nade rende volwassenheid worden gecon fronteerd. Niet iedereen overleeft dat traject. - A.Z Lang leek het alsof er een vloek rustte op de vierde versie van A Star is Bom, dat eerder met Barbra Strei- sand en Judy Garland is verfilmd. Ac teur Clint Eastwood was ingehuurd als regisseur en Beyoncé zou de hoofdrol vertolken, naast Cooper, die de rockster in verval moest spelen. Het team viel om verschillende rede nen uiteen, maar Cooper ontfermde zich over het project en kreeg de kans de film te maken. Mits hij een goede tegenspeelster vond. „Zowel voor mij als Lady Gaga had dit allemaal verkeerd kun nen uitpakken. Wij steken beiden onze nek uit met deze film. Zij als actrice, ik als zanger. Maar ik had er alle vertrouwen in. Ik maakte op mijn iPhone een proefop- name van haar. We zongen samen en toen kon ik mijn filmmaatschappij overtuigen dat zij de juiste keuze was voor deze rol." Tijdloos Waarom spreekt het verhaal van A Star is Bom - over een jonge ster die haar ontdek ker overvleugelt - in Holly wood zo tot de verbeel ding? Cooper heeft er wel een verklaring voor. „Het gegeven heeft zo veel invalshoeken. Het gaat over sterrendom, pijn, geluk, liefde, talent en verval. Het is een rijk verhaal dat telkens opnieuw verteld kan worden. Het is van alle tijden." Inmiddels is de film juichend ont vangen op de festivals van Venetië en Toronto. Voorspeld wordt dat de film volgend jaar bij de Oscaruitreiking hoog zal scoren. Over zijn kansen op een Academy Award als acteur en regisseur praat Cooper, die als genomineerde al drie keer naast de prijs greep, liever niet. „Hoewel steeds meer mensen mij vragen wat ik liever wil: een Oscar als Beste Acteur of als Beste Regisseur. Ik vind het onaangenaam om daarover te spe culeren. Ik hoop vooral dat Sam Elliott, die mijn broer in de film speelt, een Aca demy Award krijgt. Hij loopt al zo lang mee en hij verdient het echt." donderdag 4 oktober 2018 GO AS\ fc* TP- G - Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Johnny English strikes again €221.000 2 (2) Doris €201.000 3 (-) A Simple Favor €143.000 4 (3) The Nun €106.000 5 (4) Peppermint €64.000 THRILLER Anna Kendrick en Blake Lively krijgen als vriendinnen te maken met een mysterieuze verdwijning. Hoewel de vrouwen wat karakter betreft ver uit elkaar liggen, ontstaat er toch een band die op de proef wordt gesteld als het verleden om de hoek staat. Spannend en ook bij vlagen geestig. TRAGIKOMEDIE Tjitske Reidinga speelt de titelrol in deze variant van Bridget Jones. Ze snakt naar een man in haar leven, maar durft haar grote liefde amper aan te spreken. De film leunt vooral op de vertolking van Reidinga, die het tragische lot van haar personage aar dig weet te vertolken. KOMEDIE Voor de derde keer speelt Rowan Atkinson de rol van Johnny English, een brokkenpiloot die denkt dat hij James Bond is. Ondanks zijn gestun tel moet deze digibeet Engeland be hoeden voor een cyberaanval die het hele land dreigt stil te leggen. ANGELS Star 7re/c-acteur Patrick Stewart speelt een hoofdrol in de nieuwe filmver sie van de tv- klassieker Char- lie's Angels. Hij is te zien als de baas van de drie actieheldin nen, Bosley. Op merkelijk is dat dezelfde rol in de film ook door een vrouw wordt vertolkt; Elizabeth Banks. Zij is ook de regisseur. FILMFESTIVAL De dertiende editie van het Het Leiden In ternational Film Festival opent 2 november met American Ani mals van regis seur Bart Lay- ton (foto). Wat gebeurt er als een groep vrienden de meest gedurfde kunstroof uit de geschiedenis probeert te ple gen, en ieder zijn eigen versie van de gebeur tenissen ver telt? Kijk op de site bij /trailers Hier vindt u alle trailers van de films van deze week. E Bradley Cooper Ab Zagt Kijk op de site bij /video het interview dat Ab Zagt had met Bradley Cooper. DRAMA Regie: Michiel van Erp. Hoofdrollen: Minne Koole, Jonas Smulders en Ariane Schluter. Minne Koole en Julia Akker mans. FOTO FILMDEPOT Bradley Cooper. FOTO GETTY IMAGES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50