Al dertig jaar een eigen geluid 44 ta" *4 5 Poëtische teksten Hundred Seventy Split Champagne Charlie veel charisma." Het lijkt een oproep om zeker naar Krauses nieuwe show Mindgames te gaan kijken. Die voor stelling maakt de Duitser niet alleen, maar in gezelschap van twee muzi kanten. Hij moedigt iedere Zeeuw aan zaterdag in Renesse naar het dorpshuis te komen. „Samen met Henning Neidhart en Kevin Wolf maak ik een unieke show. Neidthart is een pianist, die de soundtrack voor Mindgames heeft geschreven en Wolf is de huisdrummer tijdens de voor stelling. Muziek is belangrijk tijdens de show, maar voor de rest wil ik weinig prijsgeven. Het publiek zal genieten van het wonderlijke gevoel iets totaal niet te snappen." SHOW Gevoelsmatig in Las vegas Singer-songwriter Bluesrock Theo de Koning maakte al sinds zijn opleiding aan de Pabo in de jaren 70 muziek met onder meer zijn neef Sjef Her mans. Daarna lag dat even stil, maar in 1988 begon het weer te kriebelen en zag Champagne Charlie het levenslicht. In die eer ste samenstelling zaten ook Geert de Heer, Reindert Hofland en Ad Lijnse. De bandnaam verwijst naar een oud nummer van de blinde gi tarist 'Blind Blake'. „Sjef en ik wa ren verliefd op de stijl van die mu zikant", vertelt De Koning. Het repertoire getuigt van een sterke voorkeur voor Amerikaanse roots- en bluesmuziek uit de peri ode 1920-1950. Maar Champagne Charlie geeft daar een draai aan. De band heeft al drie decennia een eigen geluid, waarin snaarinstru menten een belangrijke rol spelen. De Koning: „Dat eigen geluid heeft te maken met de combinatie van instrumenten. De gitaar is daarin dus van belang, maar ook de do- bro, contrabas, mondharmonica en het wasbord. En kenmerkend is ook onze meerstemmige zang." De presentatie van de allereerste cd in 1992 in Café Alassio te Mid- Het vergaren van repertoire vergde dertig jaar geleden veel meer werk dan tegenwoordig delburg bleef de gitarist immer bij. „Eigenaar Ron de Pree was fan van ons en hij maakte veel reclame. Het zat stampvol en ik denk dat we direct vijfhonderd cd's verkochten. Dat gaf een enorme stimulans." Inmiddels heeft Champagne Charlie tien albums uitgebracht en beschikt de band over een reper toire van hon derden num- mers. De louter Neder- lands- lige cd De Laatste Afvaart werd in 2003 op verzoek van Omroep Zee land uitgebracht naar aanleiding van het verdwijnen van de veer dienst met Zeeuws-Vlaanderen. Dit album behoort wat De Koning betreft tot een van de hoogtepun ten. „Dat geldt ook voor de samen werking met het Roosevelt Studie Centrum. Dat leidde tot drie bij zondere cd's. De eerste met liedjes van artiesten die president Roos evelt bezongen en die hij, zelf een enorme muziekliefhebber, soms op zijn buitenverblijf liet optre den. Verder een cd over de zogehe ten hobos, arme mensen die op zoek naar werk lange reizen door Amerika maakten. En nog een cd met nummers van Woody Gu- thrie. Weet je dat hij destijds een lied maakte over de ruzie die hij had met de vader van de huidige president Trump?" Hans Theessink De samenwerking met de Neder landse bluesman Hans Theessink koestert De Koning ook als hoog tepunt. „Theessink woont in Oos tenrijk en we hebben al vier keer opgetreden tijdens zijn verjaar dagsfeesten in Wenen." Terugkijkend op dertig jaar Champagne Charlie constateert de gitarist de enorme verandering in het vergaren van repertoire. „Wat een werk vroeger: zoeken in de muziekbibliotheek op het Abdij plein in Middelburg, Lp's huren, toonsoorten uitzoeken, teksten uitschrijven, kopiëren. Moet je nu zien: één klik op je telefoon en via YouTube kun je alles uitwisselen." Het belooft zaterdag een bijzon der optreden te worden in De We mel. De Koning: „We spelen num mers uit elke periode van ons be staan. Keus genoeg. Ook werken we aan een nieuwe cd met alle maal nummers die we nog nooit in een album hebben opgenomen. Het is de bedoeling dat we die cd op zondag 9 december presente ren in De Spot in Middelburg." De huidige bezetting van Champagne Charlie: SjefHermans (zang, banjo), Geert de Heer en Theo de Koning (snaarinstrumen ten), Gait Klein Kromhof (harmo nica's), Peter Bout (bas), Peter Lenselink (slagwerk). donderdag 4 oktober 2018 GO Mindgames, Timon Krause: zater dag 6 oktober, Dorpshuis Renesse, aanvang 20.15 uur. Volgens Timon Krause wordt zijn show Mindga mes iets dat mensen nog nooit gezien heb ben. „Dat beloof ik ie dereen die komt kijken. Het wordt spectaculair der dan alles wat op de televisie voorbij komt. De voorstelling moet bezoekers gevoelsmatig in Las Vegas brengen. Mindgames is niet een traditionele mentalisten- show, maar zit ergens tussen mentalisme, jamsessies, cabaret en een groot feest." De voorstelling draait om interactie met het pu bliek. „Het enthousi asme dat ik tijdens een optreden voel, probeer ik te delen met de be zoekers. Ik wil geen masker opzetten, maar een echte connectie maken met de mensen in de zaal. Het publiek mag verrassende wen dingen verwachten, humor, mysterie en bo venal een overdonde rende avond." Singer-songwriter Gert Vlok Nel brengt één brok Zuid-Afrikaanse melancholie op de planken. Morgen zingt hij voor de Zeeuwse liefheb bers. Gert Vlok Nel groeide op in Beau fort Wes, een troos teloos en geïsoleerd stadje in Zuid-Afrika. Zijn eerste gedich tenbundel werd be kroond, daarna zong hij zijn poëtische teksten. In Neder land kreeg hij be kendheid na een re portage in 2006. Sindsdien treedt hij af en toe op in Ne derland en België. Vr. 5 oktober, Doopsgezinde kerk Middelburg, 20.30 uur Vanavond staat Hundred Seventy Split in De Spot in Middelburg. Voor liefhebbers van bluesrock belooft het een optreden van wereldniveau te wor den. De leden van de Britse band heb ben hun sporen in de muziekwereld ruimschoots verdiend. Het drietal bestaat uit Leo Lyons op bas, Joe Gooch op gitaar en Damon Sawyer op drums. Lyons en Gooch traden eerder op met de Britse band Ten Years After, die legendarische optredens gaf tij dens Wood- stock. Vandaag, De Spot in Middelburg, 20.30 uur De Zeeuwse stringband Cham pagne Charlie bestaat dertig jaar en viert dat zaterdagavond met een optreden in De Wemel in Wemeldinge. Gitarist Theo de Koning blikt met plezier terug op vele hoogtepunten. Ali Pankow Theo de Koning, gitarist Champagne Charlie: zaterdag 6 oktober, De Wemel Wemeldinge, aanvang 20.00 uur. Champagne Charlie, met boven: Peter Len selink, Peter Bout, Geert de Heer en onder: Gait Klein Krom hof, Sjef Hermans en Theo de Koning (vlnr). M Timon Krause (rechts): „De één manipuleert voorwerpen en als mentalist manipuleer ik iemands geest." fotomaxbrunnert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49