In werkelijkheid is het Bluesrock, zang en hebzucht 4 Timon Krause Mindgames, de show van de jonge mentalist Timon Krause, komt naar Zeeland. Zaterdag belooft de geboren Duitser iedereen een magische avond te bezorgen in het dorpshuis van Renesse. De Vrekkin: een dolle boel, maar ook een boodschap Gebakken lucht Mentalist!. Het gaat erover hoe je de vaardigheden van een mentalist, zo als mensen lezen, leugens herken nen en mensen beïnvloeden, in het dagelijkse leven kunt gebruiken." De show van Krause lijkt op het juiste moment te komen. Waar een goochelaar als Hans Kazan langzaam in de vergetelheid lijkt te raken, trekt het tv-programma Mindf*ck van Victor Mids juist een miljoenenpu bliek. „Mensen willen steeds de overtreffende trap van een illusie. Een konijn uit een hoed is niet ge noeg. Iemands pincode raden, dat is het echte werk. Daarmee benoem ik meteen het verschil tussen een illu sionist en een mentalist. De één ma nipuleert voorwerpen en als menta list manipuleer ik iemands geest." Krause heeft wel een verklaring voor de stijgende populariteit van illusionisten en mentalisten. „Men sen zijn van nature nieuwsgierig. Ie dereen heeft de vaardigheid om mensen te lezen en hun lichaamstaal te interpreteren. En toch, vaak heb ben ze geen idee hoe een illusie werkt. Verbazing en verbijstering, dat vinden bezoekers mooi. Het lijkt echte telepathie, maar in werkelijk heid is het magie." Betoveren Ook mensen uit het vakgebied spre ken enthousiast over Krause. Zo had mentalist Uri Gelier lovende woor den over zijn jonge collega. „Hij is fantastisch en met originele magi sche acts doet hij mensen versteld staan. Timon is een sterke performer die kan betoveren en fascineren. Hij beschikt over het complete pakket met stage presence: een coole look en vele tv-optredens (onder meer bij RTL Late Night) en theatertournees in binnen- en buitenland. Ook nam hij deel aan het 'wereldkampioen schap der magie' en werd in 2016 uit geroepen tot 'Best European Menta list', waarmee hij zich tot jongste winnende gedachtelezer ooit liet kronen. „Mijn carrière zit zeker in een stroomversnelling. Op Holland's Got Talent kijk ik met genoegen te rug. Maar ik ben ook trots dat ik deel nam aan de tv-show 'Fooi Us!' in Las Vegas." Je zou kunnen zeggen dat Krause van zijn hobby zijn beroep heeft gemaakt. „Als kind was ik al gefascineerd door alle mensen om me heen en ik heb in de loop der ja ren veel geleerd over het menselijk brein. Beslissingen beïnvloeden en gedachten lezen zijn mijn speciali teiten. Ik kan dat toepassen op iedere plek en iedere situatie." Gedachten lezen Krause schreef op 16-jarige leeftijd al een boek over gedachten lezen. Ie dereen vraagt zich natuurlijk af, hoe doe je zoiets? „Gedachten lezen is geen telepathie. Ik gebruik technie ken uit de psychologie, klassieke ma gie, filosofie en voor een deel is het acteren en hypnotiseren. Iedereen die dat wil leren, moet vooral heel nieuwsgierig zijn. Een paar weken geleden heb ik een nieuw boek uit gebracht in Duitsland, Du bist p de website van Krause worden be zoekers welkom geheten met de volgende zinnen: 'U houdt de adem in. Uw ogen wor den groot. U vergeet verder alles. U bent geheel geconcentreerd. U be grijpt het niet. U bent enthousiast. Een magisch moment. Dat zal u nog lang bijblijven.' Het moge duidelijk zijn, voor Timon Krause is magie de passie van zijn leven. Dat begon alle maal op 12-jarige leeftijd, toen hij in een pretpark zag hoe mensen gehyp notiseerd werden. „'Dat wil ik ook kunnen', dacht ik meteen." Hij keek het trucje af en sindsdien heeft het hem nooit meer losgelaten. „Om goed te leren hypnotiseren, heb ik een reis om de wereld gemaakt. Daardoor kwam ik in aanraking met verschillende professionals." Zo is Krause op jonge leeftijd al in veel lan den geweest. Hij is geboren in Duits land, volgde een opleiding in Nieuw- Zeeland en woont tegenwoordig in Amsterdam. Hij spreekt prima Ne derlands, met Duitse tongval. Krause is bij het Nederlandse pu bliek voornamelijk bekend van zijn deelname aan het RTL-programma Holland's Got Talent, waar hij in 2017 de finale haalde. Daarnaast deed hij al Mensen willen steeds de overtreffende trap van een illusie. Een konijn uit een hoed is niet genoeg 4 REDENEN OM UIT TE GAAN SI Komedie Kleinkunst donderdag 4 oktober 2018 maaie Hans Puik Timon Krause Deze week kunt u genieten van een komische voorstelling met een boodschap, de nieuwe cd van Joop Visser en Jessica van Noord, de poëtische songteksten van de Zuid-Afrikaanse zanger Gert Vlok Nel en de aanstekelijk dansbare bluesrock van Hundred Seventy Split. De Vrek is een echte klassie ker. Komisch blijspel, oorspron kelijk Romeins zelfs. Maar De Vrekkin is modern. Het gaat ook over geld en hebzucht. Maar niet van een zielige ouwe vent: van iedereen. Ook van jongeren, want hébben, héb ben, hébben is een beetje de ziekte van deze tijd. Mama heeft zich opgewerkt tot mode-gigant. Zoon, dochter en de life-coach profiteren mee. De nieuwste gadgets, de duur ste merkkleding en de funniest trips volgen elkaar op. Een ver veelde geeuw wordt nog gauw onderdrukt. Tot mama zich al leen nog een levende credit card voelt; dan is de maat vol. Denkt ze. Wil ze. Maar zo sim pel is het dan niet meer. Er zijn ondertussen te veel geheimen en te foute vriendjes. De Vrekkin wordt geregisseerd door Noël Fischer, die eerder met Polleke bewees prachtige grote producties voor de jeugd te kunnen maken. Het wordt weer een dolle boel, maar er zit ook een boodschap in: het zijn de jongeren die het verschil kunnen maken. Wo. 10 en do. 11 oktober, Schouwburg Middelburg, 19.00 uur Joop Visser is Jaap Fischer niet meer. Zijn liedjes zijn veranderd, maar hebben wel nog steeds een neus voor de 'vleesgeworden klucht van gebakken lucht'. Sinds hij een duo heeft gevormd met Jessica van Noord, zijn de liedjes nog boeiender geworden om naar te luisteren. Op de nieuwe cd van het tweetal, Voor Kees en Annie, staan 21 nieuwe nummers. Het album wordt in De Wegwijzer ten doop gehouden. Zo. 7 oktober, De Wegwijzer Nw en St Joosland, 15.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48