3 Wc John Lennon Gelukkig sciencefiction Yoga met je oren Herstel je hormonen Vier jaren zijn er inmiddels twintig Cd SI Serie Cd Boek PROGRAMMA end en het is fijn als er een dirigent voor het orkest staat met humor, dat maakt het proces lichter." Het Antwerp Symphony Orches tra verzorgt meer dan honderd concerten per seizoen en onder neemt elk jaar minstens één bui tenlandse tournee. „We vertegen woordigen Vlaanderen internatio naal als cultureel ambassadeur. We zijn een graag geziene gast in het buitenland. Naast Nederland en de Europese buurlanden traden we op in Japan, China en India. Dit sei zoen staan het festival van Bogota in Colombia en Sao Paulo in Brazi lië op de agenda. Een tournee ver sterkt de hechte band tussen de musici en het werken met de tour needirigent leidt tot artistieke ont wikkeling. Met de aanstelling van chef-dirigente en internationaal rijzende ster Elim Chan bouwen we onze internationale ambitie verder uit." dams Philharmonisch Orkest. „Een liveconcert met een orkest van meer dan tachtig mensen op het podium maakt de muziek zicht baar, voelbaar. Je hoort niet alleen, maar ziet ook de muzikale passie. Als er hevige passages zijn, zie je ook het snelle op en neer gaan van de strijkstokken, de stevige roffels van de paukenist of de heftig be wegende dirigent, dat sleept de toeschouwer mee." Enthousiast: „Liveconcerten en festivals zorgen ervoor dat het publiek kan zien dat eeuwenoude muziek (Beethoven stierf ongeveer tweehonderd jaar geleden) nog steeds ontwapenend mooi kan zijn. De beleving is niet te vergelijken met het luisteren naar muziek via radio, televisie of cd in de huiskamer. Bij een liveuit voering gebeurt alles op het mo ment zelf, in een zaal met een be paalde akoestiek, waardoor je mis schien zaken hoort in bekende werken die je tot dan toe niet opge merkt had." Kapitaal Het Antwerp Symphony Orchestra wordt morgen geleid door Philippe Herreweghe. De invloed van een om alles in goede banen te leiden en de musici te bezielen. De meest zichtbare taak van de dirigent is de handgebaren die het samenspel rit misch leiden, maar dat is slechts een klein deel van zijn verantwoor delijkheid. De dirigent moet tij dens de repetities al de neuzen in dezelfde richting krijgen. Dat kan gaan over de algemene uitvoering van het werk maar ook over vele details. Repetities „Het grootste werk van de dirigent gebeurt tijdens de repetities. Hij moet het grote geheel in de gaten houden en alle technische en mu zikale problemen tijdens het repe titieproces oplossen. Hij brengt veel tijd door met de partituur die hij door en door moet kennen. Zo heeft hij het overzicht van het in gewikkelde raderwerk van een compositie. Bij een symfonisch or kest is er ook vaak sprake van wis selend leiderschap. Soms volgt de dirigent de interpretatie van de so list die aan het woord is en neemt hij de andere musici mee, dan weer volgt het orkest de dirigent. De re petities zijn vaak lang en vermoei- dirigent op een orkest en de uit voering van een muziekstuk is groot. Maegerman legt uit: „De musici van orkesten zijn stuk voor stuk hoogopgeleide experts die na een internationale selectieproce dure aangesteld worden. Ze zijn als het ware het kapitaal van de orga nisatie. De dirigent heeft de taak HERREWEGHE donderdag 4 oktober 2018 GO Zes cd's maar liefst bevat de box Imagine - The Ulti- mate Collection. John Len- nons weduwe Yoko Ono gaf toestemming voor het uitbrengen van 140 gere- mixte en geremasterde so lotracks van de ex-Beatle. De albums be vatten niet eerder uitgebracht studioma teriaal, nieuwe mixen (voor het eerst in stereo) en een audiodocumentaire over het tot stand komen van de popklassie- kers van Lennon. Verschijnt morgen bij Beatles Solo. Hoe had het dagelijks leven in de Verenigde Staten eruitgezien als de nazi's en de Japan ners de Tweede Wereld oorlog hadden gewon nen? Daarover gaat The Man In The High Castle. Schrijver en producent Frank Spotnitz be werkte de gelijknamige roman van sci- encefictionauteur Philip K. Dick tot een serie waarvan nu het derde seizoen te zien is. Vanaf morgen op Amazon Prime Video. Loslaten, adem, tevre den, slaap. Een greep uit de titels van de me ditatieoefeningen die yogadocent David Meijer heeft verzameld op het album Meditatie. De zenmeester, oprich ter van De Lijfschool in Amsterdam, merkte dat er buiten de yogalessen be hoefte was aan zijn oefeningen en zette ze op cd. De sessies zijn als album of los te beluisteren. Nu te luisteren via onder andere Spotify. J Herstel je i EL hormonen Vivian Reijs weet hoe belangrijk gezond eten is en wat voor voordelen je haalt uit de juiste voe dingsstoffen. Na recep ten en dieetadvies stort ze zich nu op de hor- „„„T moonhuishouding. Want ook daar valt nog een wereld te winnen, zo blijkt uit Herstel je hormonen in 10 stap pen. Hormonen hebben effect op je ge wicht en je humeur, maar ook op je uiter lijk en je vruchtbaarheid. Verschijnt vandaag bij Kosmos. Vrijdag 5 oktober Openingsconcert Antwerp Sym- phony Orchestra, R.K. kerk Sluis, 20.00 uur. Zaterdag 6 oktober The WDR Funk- hausorchester UWAGA Kwartet, Scheldetheater Terneuzen, 20.00 uur. Zondag 7 oktober Pianoduo Schol- tes Janssens, Catharinakerk Hengstdijk, 15.30 uur. Donderdag 11 oktober Ensemble Prima Voce, N.H. kerk IJzendijke, 20.00 uur. Vrijdag 12 oktober Four Baritones Grupetto Ensem ble, R.K. kerk Koe wacht, 20.00 uur. Zaterdag 13 oktober Residentie Orkest The Hague, basi liek Hulst, 20.00 uur. Zondag 14 oktober Coal Harbour, klassiek én jazz, Porgy en Bess Terneuzen, 15.30 uur. Vrijdag 19 oktober St. George Quin- tet, Grote Kerk Groede, 20.00 uur. Zaterdag 20 oktober Nationaal Orkest van België, Schel detheater Terneu zen,20.00 uur. Zaterdag 27 ok tober Slotconcert Sinfo- nia Rotterdam XL, basiliek Hulst, 20.00 uur. Kaarten via festival-zvl.nl. Openingsconcert Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen door het Antwerp Symphony Orchestra, met werken van Barber, Schumann en Beethoven: morgen, R.K. kerk Sluis, aanvang 20.00 uur. Het Antwerp Sym phony Orchestra opent het Festival van Zeeuwsch-Vlaande ren. FOTO JESSE WILLEMS Het Antwerp Symphony Or chestra heeft een sterke, historisch gegroeide band met dirigent Philippe Herre weghe (71). Hij is een bekend barok- kenner, hij richtte in 1970 het Collegium Vo cale Gent op, maar heeft ook een eigen benadering van het grote, symfonische werk. Twintig jaar geleden werd Herreweghe voor vier jaar benoemd tot chef-diri gent. Hij bleef en blijft ver bonden aan het orkest en dirigeert elk seizoen nog enkele uitvoerin gen. Door zijn bij zondere historische benadering van de partituur is het Ant werp Symphony Or chestra een stijlbewust en flexibel orkest. Herreweghe is volgens het orkest een di rigent die inspireert en het repetitieproces in goede banen leidt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47