Miereczko, Oumaarir of toch weer Pleijte? «-cssr* s,rerse l 13 S: Beineke O Mohammed Oumaarir dag om nooit te vergeten." Op de 6de oktober zou het ook zomaar zo kunnen gaan. Sanderse geldt als kanshebster op de over winning. In de Kustloop en de Vaart van Vlissingen, twee wed strijden over 21 kilometer, liet ze langs al zien dat ze in goeden doen is. „Het zou heel mooi zijn als ik win", zegt ze met glinsterende ogen. „Maar ook als dat niet lukt, denk ik bij mezelf: 'Kijk eens waar je nu staat!' Ik mag trots op mezelf zijn, ik heb echt iets van mijn leven gemaakt." IJzeren discipline Als ze wint, loont het harde werken van Sanderse. Ze heeft namelijk een ijzeren discipline, overgehouden aan haar Roemeense opvoeding. „Ik deed mijn eerste duur- loop van 32 kilometer er gens begin 2018. Anjolie had op mijn schema ge zet: die zondag train je die afstand. Maar het was slecht weer, het re gende hard. En toch ben ik gegaan. Anderen wa ren daar verbaasd over. Tja, het stond toch in mijn schema? Dan is het toch de bedoeling dat je je daaraan houdt?" Er is overigens wel een verschil tussen het volgzame van Sanderse in Roe menië en het volgzame van haar anno 2018. „Voorheen dwong altijd iemand mij om te volgen. Nu ben ik zelf degene die zich aan een discipline wil houden. Ik wil het nu echt zelf. Ik geniet van het hardlopen en het geeft me energie. Ik ben nu een vrolijk mens." «faaandach, WaUL-r."erar"lerd in RAS DE SLAK 2.45.15 2.49.27 donderdag 4 oktober 2018 GO verleden verwerken Aan de Kustmarathon van 2018 de derde keer het podium halen? steedt deze krJZ w Woensdag; Esther loopt de eraf Donderdag; nicasTT'Van M°- doet bijna de volledige top zeven mee van 2017. Recent meldde Hamid El Mouaziz, de nummer vier van vorig jaar, zich af. Verwacht mag worden dat het zaterdag weer een mooie confrontatie tussen de Zeeuwse en de buitenlandse at leten wordt. En Tim Pleijte, vorig jaar geblesseerd, mengt zich na tuurlijk ook daarin. Roeland van Vliet Vlissingen de route? Zaterdag.- Lad/esrun m I Maciek Miereczko (Polen) 2.43.48 Vorig jaar verraste Mie reczko iedereen. Ook hijzelf stond te kijken van zijn overwinning in Zoutelande. Hij had net de weer ervoor een ma rathon in Kassei gewonnen en dacht niet nogmaals te kunnen pieken. Maar dat lukte toch wel. Nu gaat hij voor titelprolongatie, liefst in een snellere tijd. (Marokko) 2.44.19 De atleet loopt vaak in Nederland. Inmiddels is hij ook een vaste deelnemer aan de Kustmarathon. Hij stond zelfs al driemaal op het podium, maar een overwinning ontbreekt nog. Erwin Harmes (Middelburg) Hij heeft zich het hele jaar overal laten zien, met veel overwinningen tot gevolg. Maar Harmes weet ook dat ie dereen bij de Kustmarathon extra op hem let. Kan hij voor Dat wordt waarschijnlijk lastig, met al die concurrentie. Huub van Noorden ('s-Heer Abtskerke) De winnaar van 2013 heeft dit jaar relatief weinig gelopen in Zee land. Van wege zijn werk en het vader schap heeft hij minder tijd. Maar hij blijft een outsider. Tijdens de Kustloop werd hij vier weken ge leden tweede achter Tim Pleijte. Erwin Adan (Vlis singen) 2.50.57 Eerder dit jaar liep Adan de ma rathon van Rot terdam nog in tweeën half uur. Bovendien won hij de Halve van Renesse. Hij moet in staat worden geacht om zaterdag weer lang met de voorsten mee te kunnen komen. Ralph Wiessner (Vlissingen) 2.51.49 Wiessner heeft ongeveer de zelfde snelheid in de benen als Adan. De provinciale subtopper kan voor de derde keer op rij in de top tien finishen. In 2016 werd hij al eens zesde. Tim Pleijte (Vlissingen) De afgelopen editie van de Kust marathon was de Walchenaar af wezig door een blessure, maar sinds zijn rentree loopt hij weer sterk. Hij kan zonder problemen weer wedstrijden van twee a drie uur aan, zo liet hij recent tijdens het WK skyrunning in Schotland zien. Zijn parkoersrecord in de Kustloop van begin september gaf ook al aan dat hij in vorm is. Pleijte won de Kustmarathon in 2016, als eerste Zeeuw sinds 2013. Tim Pleijte komt tijdens de Kustmarathon van 2016 als eerste over de finish in Zoutelande. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41