il T i n Provincie hijst op 11 oktober de regenboogvlag 10 ZE Ondernemers willen snel duidelijkheid over kapotte Stationsbrug Bïililli MAMACAFÉ VOORLEZEN Het Kanaal door Walcheren is voor onbepaalde tijd gestremd, omdat de Stationsbrug in Middelburg niet meer open kan. De aanwezigheid van de kankerverwekkende stof chroom-6 bemoeilijkt de reparatie. Daardoor kan de provincie nog niet aangeven wanneer er weer schepen kunnen passeren. „Als het te lang gaat duren, heb ben de bedrijven hier een groot probleem", zegt voorzitter Bram van Stel van de Middelburgse Be- drijvenclub. Hij somt op wie er al lemaal afhankelijk zijn van aan- en afvoer over het Kanaal door Wal cheren. Grindhandel Van Ouwerk- erk moet vanuit Vlissingen worden bevoorraad. Bij het chemische be drijf Eastman moeten tankers kun nen lossen. Bij Dutch Cleaning Mill worden zaden aangevoerd. Bij Tim merman Industrial Repairs worden schepen gerepareerd. En Herstaco voert buizen af en aan. „Die maken zich grote zorgen", aldus Van Stel. „Ze willen vooral weten: wanneer gaat het kanaal weer open? Op deze manier kun je toch niet plannen? Er zijn al sche pen onderweg. Ik snap dat die chroom-6 de reparatie ingewikkel der maakt, maar persoonlijk snap ik niet waarom niet te zeggen is hoe lang het gaat duren." Herstaco wacht op twee schepen, meldt adjunct-directeur Arno de Ruijter. Eentje deze week en eentje volgende week. Die komen nor maal gesproken vanuit Vlissingen. Het is nog maar de vraag of ze kun nen omvaren via de Westerschelde, Hansweert en Kats. „Het ene schip is het andere niet. Dat hangt af van de breedte en de diepgang. We zijn aan het inventariseren hoe we dit kunnen oplossen. Hoe dan ook wordt het duurder als ze niet via Vlissingen kunnen komen. Dan leggen we de rekening zeker bij de provincie." Zolang het weer redelijk is, vallen de problemen voor de binnenvaart nog mee, verklaart Ko Geluk van Als het weer slechter wordt, is ook omvaren via Hansweert en Kats een probleem schippersvereniging Schuttevaer. „Als het weer slechter wordt, is ook omvaren via Hansweert en Kats een probleem." En stel dat de reparatie een maand duurt. Op 29 oktober begint een drie weken durende onder houdsbeurt aan de Zandkreeksluis bij Kats. „Dan gaat alles op slot", sombert Van Stel. „Alle bedrijven aan het Kanaal bij Middelburg zijn dan niet meer per schip bereikbaar", zegt ook Geluk. „Er zijn afspraken dat dat niet mag gebeuren. Ze moeten via de ene of de andere kant bereikbaar zijn. Dus ik zou wel graag willen weten hoe lang de stremming van de Stations brug gaat duren." Na een spannend debat besloten Provinciale Staten in juni dat Zeeland voortaan een regenboog provincie is. Met die titel wordt een signaal afgegeven tegen dis criminatie van lesbiennes, homo seksuelen, biseksuelen en trans- genders (LHBT). Een flinke min derheid van SGP, VVD, PVV, Par- heid." Toch was het besluit van het college van Gedeputeerde Staten niet unaniem. „Harry van tij voor Zeeland en Zeeland Lo kaal was destijds tegen. Respect „De regenboogvlag is een sym bool dat hoort bij de regenboog provincie", zegt commissaris van de koning Han Polman. „Als col lege hebben we gezegd dat we dus gewoon gaan vlaggen. Alle collegeleden hebben respect voor elk mens in al zijn verscheiden- De regenboogvlag is een symbool dat hoort bij de regenboogprovincie der Maas heeft een minderheids standpunt ingenomen", verklaart Polman. „Hij heeft aangegeven dat hij niet achter alle uitingen kan staan die met de aanhangers van de vlag zijn verbonden." Er was geen onenigheid over de manier waarop de moties over di versiteit die de Staten tijdens het debat in juni aannamen worden uitgevoerd. Het onderwerp anti discriminatie wordt aangekaart bij het netwerk Werken voor Zeeland, waaraan 33 organisaties zijn verbonden, en de Zeeuwse scholen. Samen met het Anti Dis criminatie Bureau Zeeland (ADBZ) wordt bekeken hoe de activiteiten van 'Four Freedoms door het jaar heen' kunnen wor den gekleurd. Het jaarverslag van het ADBZ wordt voortaan opge stuurd naar de Staten. Op Schouwen-Duiveland, Tho- len en Reimerswaal na hijsen ook de Zeeuwse gemeenten op 11 ok tober de regenboogvlag. donderdag 4 oktober 2018 GO Bedrijven en schippers ongerust Bedrijven in Middelburg maken zich zorgen dat de reparatie van de Stationsbrug te lang gaat duren. Ook de binnenvaart schippers zijn ongerust. Ernst Jan Rozendaal Middelburg - Ko Geluk, Schuttevaer YERSEKE Een brui send dorp met veel jonge ouders kan niet zonder plek waar moe ders elkaar kunnen ontmoeten. Dat vindt Charlotte Wille- boordse, die daarom het initiatief nam tot een maandelijks ma macafé in Yerseke. Vandaag was de tweede editie, die in het teken stond van lezen. Een medewerker van de bibliotheek ver telde over boeken en burgemeester José van Egmond (foto) las de kinderen voor uit het prentenboek Omdat ik zoveel van je hou. Het mamacafé is elke eerste woensdag van de maand om 10.00 uur bij Kibeo aan het Moerplein. Naast het thema, is er ook ruimte om gezellig samen te zijn en de kinderen te laten spe len. FOTOMARCELLEDAVIDSE Tijdens Coming Out Day op donderdag 11 oktober wappert op het Abdijplein in Middelburg voor het eerst de regenboog- vlag. Dat heeft het dagelijks provinciebestuur besloten. Al leen SGP-gedeputeerde Harry van der Maas is tegen. Ernst Jan Rozendaal Middelburg SGP-gedeputeerde Harry van der Maas staat niet achter alle ui tingen die met de aanhangers van de vlag zijn verbonden. - Han Polman, commissaris van de koning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38