HZ derde op ranglijst hbo's 1 u Vernieuwd én vernieuwend 8 Een nieuw plafond in één dag SCHOUWBURG MIDDELBURG HEROPENING Eindelijk. Middelburg doet weer mee in de theaterwereld. Vanavond gaat de Stadsschouwburg open. Plafonds Sierlijsten Verlichting Vier opleidingen van de HZ krijgen in de Keuzegids HBO 2019 het pre- dicaat 'topopleiding': pedagogiek ('hoog eindniveau' volgens experts, beste van Nederland), technische bedrijfskunde ('uitstekende voor zieningen'), social work ('steekt al jaren met kop en schouders boven alle andere opleidingen social work uit') en civiele techniek ('topoplei ding'). De HZ-opleidingen com merciële economie, verpleeg- en verloskunde, watermanagement (beste van Nederland), logistic engi neering en maritiem officier krijgen een bovengemiddelde beoordeling. Opleidingen die hoog op de rang lijst eindigen, zijn niet automatisch topopleidingen en een lage notering betekent niet per se een laag niveau. Voorbeeld is international business, waarmee de HZ op een gedeelde tweede plaats staat. Toch is het eindoordeel niet meer dan 'vol doende'. Met evenveel punten staat de opleiding tot leraar in het basis onderwijs van de HZ onderin de middenmoot. „Overal in het land vind je goede pabo-opleidingen", stellen de opstellers van de Keuze gids. Net als vorig jaar wordt de ict-op- leiding van de HZ, vooral op basis van het oordeel van studenten, als zwak gekwalificeerd. De opleidin- Opleidingen die hoog op de ranglijst eindigen, zijn niet automatisch topopleidingen en een lage notering betekent niet per se een laag niveau gen leraar sport, finance control, bedrijfskunde en engineering (werktuigbouwkunde) krijgen het oordeel 'matig'. Communicatie en commerciële economie, die vorig jaar nog een onvoldoende scoorden, worden nu respectievelijk als 'vol doende' en 'goed' beoordeeld. TECHNIEK Ik betrap mezelf op een ontwikkelde mildheid ten aanzien van financiën. Ik vind de inhoud steeds belangrijker Lievens: „Die term is een eigen leven gaan leiden. een nieuwe. Geen A-theater met grote en kleine zaal. Geen nieuwe locatie. Wel een schouwburg die iedereen kent, op een vertrouwde plek, in een deels oude maar toch ook nieuwe jas. In modeter men: vintage. Haute couture van jaren oud. Wethouder Chris Simons, opdrachtgever voor de renovatie, en exploitant Frans Lievens van Zeeland Theaters staan aan de vooravond van een lakmoesproef die een heel seizoen gaat duren. Lievens: „We zijn ons boekje te buiten gegaan in de programmering voor dit eerste jaar. Er staat te veel van het goede. Dus ja, we gaan fi nancieel de bietenbrug op. Maar dat moet. We moeten de boel weer opbouwen en het publiek terug krijgen in Middelburg." Simons: „En dat gaat ons lukken ook. De mensen zijn heel nieuwsgierig naar hoe het ge worden is." Simons: „Dat gevoel had ik al bij de oplevering van de verbouwing in juni. Omdat toen alles was gerenoveerd in een tijdbestek waarvan ie dereen zei: 'Dat kan niet.' Maar het is wel ge lukt." Ruim 25 jaar geleden al was deze schouw burg aan verbouwing toe. Toen durfden de gemeente en de directie het niet aan. Uit angst dat het publiek na een jaar niet zou te rugkeren. Was die vrees dan wel terecht? Lievens: Jawel. Maar dan moet je het ook bekij ken vanuit de situatie van toen. De theaters in Zeeland waren aparte clubs. Concurrenten dus. Nu zitten ze allemaal in één hand. Bij ons, Zee land Theaters. Wij verspreiden de programme ring over Goes, Middelburg en Terneuzen. En het publiek beweegt mee." Simons: „Bovendien waren er destijds amper mogelijkheden om binnen Middelburg iets an ders te doen met voorstellingen. In 1995 was er bijvoorbeeld geen Studio A58. Dus de vrees dat je publiek zou kwijtraken, begrijp ik wel." Simons: „Meerdere boeken ja. Het zijn allemaal fantastische plannen geweest, met voor- en tegen standers. Nu hebben we een nieuwe schouwburg, die iedereen kent." Lievens: „Ik ben hier in 2001 gestart - ook alweer zeven jaar geleden dus - met het idee dat er in het Molenwaterpark een nieuwe schouwburg zou ko men. Ook dat idee is verlaten en gewijzigd in deze oplossing. Wij hebben mee bewogen. En nu gaan we een nieuw boek openen." Uitnodiging PLAFONDSHOW Vrijdag 5 oktober Zaterdag 6 oktober donderdag 4 oktober 2018 GO De HZ staat ook dit jaar weer derde in de lijst van middelgrote hogescholen in de Keuzegids voor het hoger beroepsonder wijs. De jaarlijkse ranglijst wordt samengesteld op basis van het oordeel van studenten en ex perts. Theo Giele Vlissingen Past uw plafond niet meer bij het interieur, of is het lelijk geworden door vochtplekken of scheuren? Er bestaat een ideale en duurzame oplossing: Plameco. Zonder rommel of overlast wordt een nieuw plafond vlak onder het bestaande plafond aangebracht. Het meubilair kan gewoon blijven staan! Zowel klassieke als moderne uitvoeringen in wel 100 varianten, voor elke inrichting en stijl. Dit onderhouds- vriendelijke plafond voldoet aan alle gestelde Europese eisen. De hoogwaardige materialen zijn ongevoelig voor temperatuur verschillen, bacteriënwerend en vochtbestendig, dus ook optimaal in bijv. badkamers. Daarbij is iedere denkbare verlichting mogelijk. Wiif. Benno van Gilst voorziet u graag van advies Aanstaande vrijdag en zaterdag kunt u zich tijdens de show uitvoerig laten voorlichten over de mogelijkheden. Columbusweg 3 in Goes - 0113-270000 -www.plameco.nl/goes Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. Vernieuwend is de Stads schouwburg in Middelburg. Niet alleen in de voorstellingen, maar ook in het gebouw. Zonnepanelen leveren stroom en drijven twee warmtepompen aan. „We gaan vrijwel volle dig van het gas af", zegt directeur Frans Lievens. „We hebben alleen een kleine ketel voor de koudste en minst zon nige dagen." Die pompen en collectoren zijn voor bezoekers niet te zien; die staan immers op het dak. Wel zichtbaar zijn de ver nieuwde entree, met di rect erachter de garde robe. Nu die weg is uit de foyer, is daar ook meer ruimte voor ont moeting. De toiletten zijn verhuisd naar de kelder, zodat de toegang naar de zaal ruimer is. In de theaterzaal is nu plaats voor 566 mensen. Dat is minder dan voor de verbouwing, maar de mensen die wel een stoel be machtigen, hebben meer been ruimte. En toch, ondanks de miljoenen verbouwing is er een los eindje: de trekkenwand waarmee de cors op hun plek getrokken wor den. Lievens: „Die moet aange past worden. Er komt nieuwe wetgeving aan, maar we kennen de eisen nog niet. Het Liftinsti- tuut gedoogt onze trekkenwand, mits we ons voorbereiden op aanpassingen." Maurits Sep -Frans Lievens, theaterdirecteur Maar niet in een A-theater. Wat hebben we wel? Middelburg Ein-de-lijk! De gevolgen zijn bekend: een plan voor een nieuwe, grote schouwburg op een andere plek, eindigend in een bouwput, verzakte en gesloopte huizen, schadeloos gestelde en uitgekochte bewoners, een miljoenenverlies voor de gemeente en uiteindelijk dan toch maar die verbouwing. Dit boek wordt van avond gesloten? PLAFONDS van 14.00 tot 18.00 uur van 10.00 tot 16.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36