II Lekker uif uw regio, sf reekpro^ucf en van Agriwiarkf iBtuwr 7 agrimarkt (553 Verlichting naar paviljoens kan lang niet overal donderdag 4 oktober 2018 RIJDENDE RECHTER SINGELHOF Nee, de uitspraak van Rijdende Rechter John Reid heeft geen grote veranderingen teweeggebracht in het Vlissingse appartementen complex Singelhof. Maar het bestuur van de Vereniging van Eigenaren ziet wel andere problemen opdoemen. René Hoonhorst Vlissingen Eerst even terug naar de uitspraak van de Rij dende Rechter op dins dagavond. De bewo ners kunnen nog steeds met zijn allen door dezelfde deur. Gerard en Catrien Weug zijn blij dat de rechter duidelijkheid heeft gebracht. Zij hoeven niet mee te betalen aan reparatie, vervanging en onderhoud van zonnescher men, die hun appartement niet heeft. Het bestuur van de Vereni ging Van Eigenaren (WE) van Singelhof is net zo blij met de dui delijkheid, meldt voorzitter Rob Francooy. Francooy had dinsdagmiddag al behoorlijk wat telefoontjes en appjes gehad over zijn televisieop- Voorzitter Rob Francooy (rechts) van de Vereniging Van Eigenaren geflankeerd door vrouw Catrien, benadrukken met een handdruk dat elkaar koesteren, foto lexde meester treden in het programma van de rijdende rechter, dat dinsdag op televisie werd uitgezonden. Het echtpaar Weug ontving nog geen steunbetuiging of afkeuring. Zelf waren de Singelhofbewoners niet verrast, want Reid had zijn vonnis half mei al uitgesproken in Slot Zeist. Maar tot de televisie-uitzen ding moesten ze het oordeel van de rijdende rechter voor zich hou den. Heel moeilijk was dat niet, want vrienden en kennissen vroegen er nauwelijks naar, stelt Gerard Weug. Hij benadrukt nog maar eens dat het zijn vrouw en hem niet om de 22 euro ging, die ze nog terugkrijgen van een onderhouds beurt aan een zonnescherm. „Maar die schermen worden ou der. Binnen afzienbare tijd moe ten ze worden vervangen en dan praten we over andere bedragen." Het bestuur weet ook waar het aan toe is, zegt voorzitter Fran cooy, die het geen probleem vindt om het VVE-reglement aan te pas van Singelhof en Gerard Weug, zij geen persoonlijke wrok jegens sen. Hij benadrukt dat het bestuur is afgegaan op een advies van de Vereniging Eigen Huis. Die stelde dat alles wat 'nagelvast' aan de ge vel zit tot het eigendom van een Vereniging Van Eigenaren be hoort. Een door rechter Reid geraad pleegde deskundige betoogde dat de zonwering zonder muren of kozijnen te beschadigen wegge haald kunnen worden. De scher men zitten dus niet nagelvast aan de gevel en daarom zijn eigenaren van appartementen zelf verant woordelijk voor onderhoud, repa ratie en vervanging, oordeelde de rijdende rechter. Duidelijk, vindt ook Jan Stroo, eigenaar van 'een appartement met zes vensters mét zonwering'. Francooy spreekt hem niet tegen, maar meldt dat de rechter het WE-bestuur wel met een paar nieuwe problemen opscheept. „Zijn uitspraak dwingt ons meer regels onder de loep te nemen. Zo werd tijdens de zitting al gespro ken over moeilijkheden elders over de lift. Die hoort wel tot het complex, maar wordt door bewo ners van de begane grond niet ge bruikt." De voorzitter stelt dat het be stuur in de eerstvolgende vergade ring een aantal regels aan de leden zal voorleggen. De afdracht aan de We zullen meer regels en berekeningen tegen het licht moeten houden - Rob Francooy, voorzitter WE WE hangt nu grotendeels af van het vloeroppervlak van het appar tement. „Maar dat criterium blijkt niet te voldoen. We zullen naast de bijdrage voor zonneschermen meer regels en berekeningen tegen het licht moeten houden. Een kleiner appartement kan bijvoor beeld net zo veel of meer ramen hebben als een grotere woning. De bijdrages voor glazenwassers moe ten we misschien ook wel aanpas sen." DOMBURG Lang niet alle routes over de duinen naar de Wal- cherse strandpaviljoens kunnen worden verlicht. Dat blijkt na on derzoek in opdracht van de ge meente Veere. Het kan niet overal omdat ver lichting, hoe zwak ook, het die renleven verstoort. Vooral op die plaatsen waar vleermuizen en broedvogels leven. Dat geldt vooral voor de paden naar de pa viljoens Herwegh (Biggekerke) en De Boomerang (Koudekerke). De Veerse gemeenteraad be paalde begin dit jaar dat de routes naar de paviljoens verlicht mogen worden. Een aantal ondernemers had daarom gevraagd. Vervolgens is onderzocht of dat overal daad werkelijk kan zonder de natuur te verstoren. Op zes routes levert dat geen enkel probleem op zolang er maar gekozen wordt voor amber kleurige en niet te felle verlich ting. Voor dertien routes staat vast dat die maar deels mogen worden verlicht. De onderne mers moeten de verlichting zelf aanbrengen. Streekproducten zijn bij Agrimarkt niet meer uit de schoppen weg te denken. Door de korte keten krijgt de boer een eerlijke prijs, betaalt u niets te veel en dot de producten weinig kilometers maken is ook nog beter voor het milieu. Johan en Johan Masseurs leveren rundvlees met het 2-sterren Beter Leven keurmerk aan Agrimarkt. Diervriendelijker rundvlees van Masseurs, weet wat u eet! Masseurs is een vleesveehouderij die geleid wordt door twee neven. Zij leveren aan Agrimarkt rundvlees van het ras Blonde d'Aquitaine met het 2-sterren Beter Leven keurmerk. Dit vlees is van hoge kwaliteit: fijndradig, helder lichtrood van kleur, mals en smakelijk. De dieren worden duurzaam, dier- en milieuvriendelijker gehouden. De maïs en tarwe die op het land van de boerderij verbouwd worden zijn bestemd voor de runderen die op stal staan. Zelfs het stro dat overblijft na het dorsen wordt gebruikt om de dieren in te laten liggen. Uiteindelijk is de mest die de dieren produceren weer bestemd om de akkers vruchtbaar te houden. Zo is de cyclus van voedergewas - dier - vlees vrijwel rond. www.QgrimQrkt.nl Bewoners kunnen nog door één deur STREEKPRODUCT @agrimarkt ua_ ulo- wohJlgjd?! w facebook.com/ AgrimarktNL Agrimarkt_supermarkten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35