Honden mogen nooit los op het Vlissingse strand Orionis kritisch over schrappen subsidie Mini symposium toekomst veerdienst 6 Jongeren uit het praktijkonderwijs zullen vanaf januari wel degelijk gaan merken dat ze via Orionis Walcheren geen hulp meer krijgen bij het vinden van een baan. Dat voorspelt directeur Hans Feenstra van Orionis. De Europese subsidie voor die be geleiding valt weg. Feenstra wilde de hulp aan deze kwetsbare jonge ren blijven bieden en had daar ook geld voor vrijgemaakt in zijn begro ting voor 2019. Daardoor konden 3,9 arbeidsplaatsen voor de hulp aan jongeren behouden blijven. „Mijn dagelijks bestuur, dat bestaat uit drie wethouders, had die begroting goedgekeurd. Maar door de colleges van Middelburg en Vlissingen wordt een andere keuze gemaakt. Zij hebben dat geld geschrapt. Veere was er wel mee ak koord." Volgens Feenstra worden op Walcheren 45 jongeren vanuit het praktijkonderwijs naar werk bege leid. Als Orionis dat niet meer kan bieden, komen zij ook niet meer zo snel aan een baan. Op eigen kracht lukt ze dat niet, stelt Feenstra. De Sociale Cliëntenraad Walche- ren waarschuwde hier vorige week al voor. De raadscommissie maat schappelijke zaken in Middelburg vroeg wethouder Chris Simons om uitleg. Hij stelde dat de begeleiding doorgaat. „Dat is gerepareerd via het Regionaal Bureau Leerlingza ken", zei Simons. Dat klopt wel voor de 45 jongeren die van prak tijkonderwijs naar ander onderwijs en dagbesteding worden begeleid, zegt Feenstra. „Maar niet voor de jongeren die wij nu aan werk hel pen. Die indruk is wel gewekt, maar dat klopt niet. Jongeren die al bege leiding kregen, blijven we wel he pen, maar tegen de nieuwe jonge ren die zich melden, moet ik zeg gen dat wij ze niet meer kunnen helpen. Ik heb die 3,9 fte gewoon nodig om dat werk te kunnen doen. En die jongeren via onderwijs naar een andere opleiding sturen, is ook niet zomaar een oplossing. Sommi gen zijn gewoon uitgeleerd." Het schrappen van de 3,9 arbeids plaatsen levert een bezuiniging op van 250.000 euro, zegt Feenstra. „Maar op termijn gaat ons dit juist geld kosten. Want als die jongeren geen werk vinden, hebben ze wel recht op een uitkering, Dat bete kent op termijn een bedrag van 500.000 euro aan uitkeringen." Feenstra hoopt dat de gemeente raden van Middelburg en Vlissin gen alsnog een andere keuze ma ken. Of ten minste één. Want Ori onis is een samenwerking van de drie gemeenten op Walcheren. Als twee ervoor kiezen de begeleiding van kwetsbare jongeren in stand te houden, is er een meerderheid en gebeurt dat dus ook. En Veere is al voor. De gemeenteraad van Vlissin gen praat hier donderdagavond over. Alle stranden tussen het Keizers- bolwerk en het dijkhoofd Nolle- strand-westzijde zijn van 1 april tot 1 oktober verboden terrein voor honden. Op de glooiing langs de boulevards mogen honden komen, maar alleen aangelijnd, maken bur gemeester en wethouders van Vlis singen aan alle eventuele onduide lijkheid een eind. Het college laat met de bevesti ging van bestaande regels een wens van de uitbater van een hondenuit- laatservice onvervuld. De professi onele hondenuitlater verzocht de gemeenteraad een kwartaal gele den toestemming te geven voor het los laten lopen van honden op de glooiing. Baasjes uit de binnenstad moeten anders wel erg ver met hun huisdier wandelen voor ze het beest de vrijheid kunnen geven, was één van de argumenten. De raadsleden kregen echter het afgelopen jaar ook verzoeken om het aanlijngebod strenger te hand haven, onder meer om 'agressieve honden' in toom te houden. Het da gelijks bestuur van Vlissingen houdt nu vast aan het geldende aanlijngebod. Alleen het regime voor het West- duinstrand, waar een totaal verbod gold, wordt versoepeld. Net als op strand Zwanenburg mogen hon den op Westduin rondstruinen, mits ze aangelijnd zijn. Liefhebbers die hun hond vrij willen laten rondrennen langs de vloedlijn kunnen overigens wel op Vlissings grondgebied terecht, me moreerde wethouder Sem Stroos- nijder woensdag. „Op de strandjes bij Ritthem geldt geen aanlijnge bod. Baasjes kunnen hun honden daar los laten lopen." IN DE REGIO Kunst en poffertjes Ouderendag Kledingbeurs MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 4 oktober 2018 WA Hulp kwetsbare jongere valt weg Maurits Sep Vlissingen Hans Feenstra is van me ning dat kwetsbare jonge ren niet op eigen kracht aan werk komen, foto lex de meester BRESKENS Hoe moet het verder met de veerdienst Breskens-Vlissingen? Dat is het thema van een mini symposium woensdag avond 24 oktober in multi functioneel centrum De Korre in Breskens. De gemeente Sluis die zich al jaren sterk maakt voor behoud van een volwaar dige veerdienst over de Westerschelde, tekent voor de organisatie. De provin cie zal schetsen hoe zij tegen de toekomst aankijkt en er zijn diverse sprekers. Bezoekers mogen aan de hand van stellingen hun mening geven over hoe het verder moet met de ferry. Aanmelden kan tot 22 ok tober via rvandoeselaar@gemeente- sluis.nl. Het minisymposium is van 19.30 tot 22.00 uur. Honden mogen het hele jaar door nergens loslopen op een Vlissings strand. Alleen op de paar strandjes bij Ritthem kun nen baasjes hun hond van de riem ontdoen. René Hoonhorst Vlissingen KRABBENDIJKE Zorgcentrum Ter Weel in Krabben- dijke staat zaterdag helemaal in het teken van kunst. Eerder meldden wij dat dit donderdag zou zijn, maar dat was een vergissing. Zeven kunstenaars uit de gemeente Reimerswaal tonen zaterdag hun werk, onder meer edels meedkunst, beeld houwwerken, siera den en schilder kunst. Bezoekers kunnen ook mee doen aan een de monstratie houtbe werking. Een har piste verzorgt de muzikale omlijsting. Ook is er een pof fertjeskraam en is het restaurant ge opend voor alle be zoekers. De exposi tie is zaterdag ge opend van 10.00 uur tot 16.00 uur. De toegang is gra tis. VLISSINGEN De Stichting Dag van de Ouderen Vlissingen houdt zaterdag een mid dag in het Atrium van woonzorgcen trum Ter Reede. De Memories treden op. Zij brengen een variëteit aan Neder landstalige liedjes. De aanvang is om 14.00 uur. Inlopen kan vanaf 13.00 uur. De toegang is gra tis voor de ouderen van Vlissingen en omstreken. In de pauze krijgt ieder een koffie of thee. MIDDELBURG In de Zuiderkerk wordt vandaag een tweedehands kle dingbeurs gehou den. Er is een groot aanbod met kleding voor het nieuwe seizoen, ledereen is welkom tussen 9.00 en 15.00 uur in de Schoutstraat 1 in Middelburg Zuid. OP BEZOEK m VLISSINGEN Noa (3) en Nikki (foto, bijna 2) Parent heb ben thuis al twee katten: Mercedes en Benz. En dat vinden pa en ma wel genoeg, dus kunnen de Vlis singse zusjes de vriendelijke kater Chunky (ook op de foto) niet mee naar huis nemen. Chunky woont samen met 81 an dere katten en elf honden in Dierenasiel Walcheren. Drie katten kregen gisteren tijdens de door vele tientallen mensen bezochte open middag een kandidaatbaasje. De op brengst van acties die voor Dierendag werden gehouden, komen met het geld uit de Rabobankclubkas ten goede aan het welzijn van de achterblijvende asielbewoners. FOTO LEX DE MEESTER BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerkplein, 09.30- 12.00 uur: Inloopochtend met koffie of thee en mogelijkheid boeken te lenen GRIJPSKERKE Nimmerdor, 11.15-12.15 uur: Di gitaal café MIDDELBURG Zeeuws Archief, vanaf 09.00 uur: Opening expositie 'de 9 levens van Cornelis Goliath'; Marktplein, 09.00-16.30 uur: Weekmarkt; 't Zwin 1,10.00-12.30 uur: Gra tis inloopspreekuur Budget- coach Zeeland; Drukkery, 11.00-12.00 uur: Illustrator Milja Praagman is te gast in het kader van de Kinderboeken week; Kinderboerderij De Klepperhoeve, vanaf 13.00 uur: Viering dierendag met al lerlei activiteiten rondom de dieren; Kruitmolen, 14.00- 16.00 uur: Bowlen voor senio ren 50+; Cinema Middelburg, 15.30 uur: Vertoning 'Book Club' OOSTKAPELLE Kantine Voetbalvereniging, Magnolialaan 33,13.30 uur: A.V.O. Sportdorp wandeltocht over afstanden van 5 tot 10 km; OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: Peutergym VEERE Kerkstraat 6,10.00-12.00 uur: Wekelijks evenement 'Koffie Korenmaat', om buurtbewo ners bij elkaar te brengen VLISSINGEN ZB, Spuikomweg 7,10.00- 12.30 uur: Workshop over In- stagram; Mercuriusweg 19, 10.00-12.00 uur: Spreekuur Sociale cliëntenraad; Wijkcen trum De Burgerij, 10.30-11.30 uur: Sport- en spelactiviteit voor 70+; Gymzaal De Hout- tuijn, Slangenburg 1,16.00 uur: Kleutergym WESTKAPELLE Polderhuis, 10.00-17.00 uur: Expositie Duitse fotograaf Wil Albertz.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34