jaloers op Zoutelande <Unieh& 3 Het is vandaag Dierendag. Dé dag om je huisdier een extra aai over de bol te geven. Of een cadeautje natuurlijk. Voor sommigen is het dier zelf het cadeautje, ledereen beleeft Dierendag anders... www.dekoninck.be "ÏÏSS291 ZONDER GIDS, OP EIGEN RITME AVA&KYALAH Ava (7) en zus Kyalah (8) uit Oost-Souburg mogen van moeder Elizabeth Spren- ger bij de dierenafdeling van Groenrijk in Middelburg een ko nijn uitzoeken voor Dierendag. „Ze vragen er al zes maanden om", verzucht Elizabeth. „Ik heb expres zes maanden gewacht voor ik toegaf, om er zeker van te zijn dat het geen bevlieging was. Als je een dier koopt, neem je daar ver antwoordelijkheid voor. Nu mag het. Ik vind het belangrijk dat kinderen leren ergens voor te zor gen. Ze krijgen allebei een taak in de verzorging. Maandag hebben we het hok gekocht en nu is de grote dag." Ava en Kyalah zitten met hun neusjes tegen het glas van het hok gedrukt te discussiëren. Wordt het die witte, waarvan je de ogen niet kunt zien? Of toch die zwarte, die nu al bijna het for maat van een Vlaamse Reus lijkt te hebben? Elizabeth slaat haar ogen op. „Heeft u geen dwergko nijnen?" Er zijn nog meer problemen. „Die witte moet je dagelijks kam men", waarschuwt de verkoop- te kopen. Daphne: „We denken dat Koe een jaar of elf, twaalf is, maar eigenlijk weten we niet wan neer hij precies geboren is. Daarom vieren wel elk jaar op Die rendag zijn verjaardag." Ooit had Koe een zusje, vertelt Esmee ernstig. „We waren op va kantie en toen hebben de buren voor haar gezorgd. En toen is ze doodgegaan." „Waarschijnlijk aangereden", vult Daphne haastig aan. Nee, aan de buren lag het niet. Nu houden Esmee en Lotus nog meer van Koe. „Heel misschien kan hij ook doodgaan", verklaart Esmee voor de volledigheid. Lotus drukt knuffel Kiki stevig tegen zich aan: „Maar heel misschien niet." ESMEE LOTUS ster. „Anders krijg je klitten. En we hebben nu alleen maar man netjes. Mannetjes gaan met elkaar vechten. Maar zondag krijgen we vrouwtjes." Het wordt een tweetrapsraket, besluiten Aya en Kyalah: vandaag één konijn, dat ze tot zondag sa- Wat zal Koe opkijken, als hij zijn cadeautje krijgt. Een hengeltje met kleu rige friemeltjes is het. Omdat het Dierendag is. En omdat Esmee (7) en Lotus (3) zoveel van Koe hou den. Koe is een kat, voor alle duide lijkheid. „Hij is zwart met wit. Vandaar: Koe", verklaart moeder Daphne Hogeweg uit Oostkapelle de naam. Om de verwarring nog groter te maken: Koe is een kater. Koe zelf zit er niet mee, net zoals het hem worst zal zijn dat donder dag 4 oktober Dierendag is. Toch staan Esmee en Lotus woensdag samen met hun moeder bij de dierenafdeling van Groen rijk om een speeltje en een mandje men delen. Dan zoeken ze een vrouwtje uit, zodat ze ieder een eigen konijn hebben. Morgen doet het gezin Spren- ger mee aan Eetgeendierendag, zoals Wakker Dier Dierendag ge doopt heeft. Elizabeth: „Geen vlees op tafel! Doen we." De 83-jarige inwoonster van Burgh-Haamstede vindt de dag van de Kustmarathon een feest dag. „Zoveel volk, zoveel blieë mensen. Voor ons durpje is dat heel wat. Ik kijk er een heel jaar naar uit. Vorig jaar heb ik de eer ge had om vanuit een bakje van een hoogwerker het startschot te mo gen geven. Zo mooi om al die mensen voor je te zien staan, on vergetelijk." Marco Arkesteijn is in zijn bak kerij aan de Ring in Burgh al druk bezig met de voorbereidingen voor de Kustmarathon. Hij spon sort perencake voor alle moun- tainbikers. Maar zou hij niet eens liever hardlopers in plaats van fiet sers ontvangen in zijn dorp? „Dat zou heel leuk zijn ja. Wat mij be treft doen ze het om en om: de ene keer Zoutelande, de andere keer Burgh." Is hij jaloers op Zoute lande? „Qua liedje of qua plaats?", reageert de bakker gevat. „We zit ten hier prima, maar het zou leuk zijn als we de finish konden delen. Vrijwilligers komen hier om een kop soep als ze de boel aan het opbouwen zijn De Kustmarathon is niet alleen Zoutelande, maar ook Burgh- Haamstede." Niet alleen Arkes teijn is al bezig met het marathon weekend, dat zijn ook een aantal medewerkers van de Zuidhoek. Vlaggen worden opgehangen aan de kerkhoren. Henk Kortlever be geleidt het werk in goede banen namens de organisatie. De vraag of de finish niet eens in Burgh kan plaatsvinden krijgt hij vaak. „Ze ker van sponsors. Ze vinden het jammer dat het niet om en om is. Omdat de wandelmarathon altijd is uitverkocht wordt er ook wel eens geopperd om een deel in Zoutelande te laten starten en naar Burgh te lopen." ANTWERPSE STADSBROUWERI^gi/ffl^ Kom alles te weten over de geschiedenis van de brouwerij en haar bieren donderdag 4 oktober 2018 Ondine van der Vleuten of kangoeroe Voor de hond een lekkerstukje hert Esmee met haar kat Koe. Ava en Kya lah mogen van hun moeder een konijn uit kiezen. FOTO'S RUBEN OREEL -Mevrouw Heijnen DE KONINCK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31