Pielemuise Initiatief voor hulp aan ouders overleden baby Weer record voor North Sea Port 2 WILLEM VAN DAM Column DESTELLING Vandaag: Op dierendag eet ik vlees noch vis Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters T>lERENfc»A<3 Man door het lint na aanhouding op Bosschaartsweg Meer files door mooi zomerweer Steiger valt om in: Eén gewonde In het ADRZ in Goes werd gisteren 'Lief Kindje' gepresenteerd, een ini tiatief van Stichting Zeeuws Ver lies. Zeeuws Verlies geeft individu ele hulp en brengt ouders met el kaar in contact, als zij dat willen. De stichting kreeg de afgelopen twee jaar een aantal keer verzoeken om informatie van ouders van een overleden baby. Ze zochten steun en lotgenotencontact. Het 'LiefKindje'-kaartje is op die hulpvraag ingesprongen. Op het kaartje staat een zorgvuldig gefor muleerde boodschap aan de rou wende ouders en het aanbod aan te kloppen bij Zeeuws Verlies. Con tactgegevens zijn op het kaartje te vinden. Het eerste kaartje werd gis teren aangeboden aan dr. Van der Plas, gynaecoloog bij het ADRZ Misverstanden Gerda van Leeuwen, voorzitter van Zeeuws Verlies, legt uit dat rondom het verlies van een kindje voor, tij dens of vlak na de geboorte veel misverstanden bestaan. Zo veron derstelt de omgeving vaak dat het verdriet om een overleden baby niet zo lang duurt omdat de ouders het kindje amper hebben gekend. In werkelijkheid is het gemis le venslang en heeft het overlijden een grote impact op het leven van het gezin. Want vanaf het moment dat de ouders weten dat er een ba- by'tje groeit, is het kindje deel van hun leven. Men veronderstelt vaak dat het verdriet om een overleden baby niet lang duurt omdat de ouders het kindje amper hebben gekend Verloskundigen en huisartsen, gy naecologen, verpleegkundigen en kraamverzorgenden geven het kaartje mee bij vertrek uit het zie kenhuis ofbij de nacontrole. Op het moment dat de ouders er aan toe zijn, kunnen zij dan contact opne men met Zeeuws Verlies. De cijfers na drie kwartalen wijzen in die richting. Na negen maanden is in totaal 53 miljoen ton overgesla gen. Vorig jaar om deze tijd was dat 49 miljoen ton. Dat betekent een stijging van 8 procent. North Sea Port is ontstaan uit de fusie van de Haven van Gent en Zeeland Seaports. Vergelijkingen met het verleden zijn hierdoor een beetje lastig. Zou de fusiehaven al voor 1 januari 2018 hebben bestaan, dan wordt er nu voor het derde jaar op rij een record geboekt. De sectoren waarin het vooral goed gaat zijn de natte bulk (van wege de sterke groei in de chemi sche sector en de overslag van bio diesel), de overslag van zand, grint en bouwmaterialen (vanwege de florerende bouwmarkt), het stuk goed en de containeroverslag. De kolenoverslag blijft op niveau, hoe wel de markt daalt. Het aantal schepen dat North Sea Port heeft bezocht, is gestegen van 6541 naar 7109. Ook de overslag via binnenvaart zit flink in de lift. Alsof je je in een Romeins badhuis bevond Weet je wat jij moet doen?", had de huisarts gezegd, „je moet eens wat meer bewegen. Ga lekker fiet sen. Of zwemmen." Nu zijn er een paar dingen in dit leven waaraan ik een godsgruwelijke hekel heb: fietsen en zwemmen. mijn op de groei gekochte jon gensfiets (met van die blokken aan de trappers) met gemak de Hoge Duin en Daalseweg op, een weg die steil naar de top voerde van een hoog duin, waar je ook fijn cow- boytje kon spelen. Doe ik niet meer. Zeker niet nadat ik onlangs tijdens een korte vakantie op Ter schelling van een elektrische huurfiets lazerde. Ik was zelfs lid van een zwemver eniging, 'de Watervrienden'. Min stens één keer in de week liep ik naar Stoop's Bad- en Zweminrich ting. Met onder mijn arm, in een handdoek gewikkeld, een paar dik gesneden bruine boterhammen met reuzel én de gebreide blauwe zwembroek waarop mijn moeder het embleem van de Watervrien den had genaaid, een witte W te gen een rode achtergrond. Stoop's Bad- en Zweminrichting met haar glas-in loodramen, pij lers en balustrades - alsof je je in een Romeins badhuis bevond. En dat had de architect dan ook pre cies voor ogen gestaan, toen hij Stoop's bad begin vorige eeuw ontwierp. stempel rijksmonument gekregen. Gezwommen wordt er echter niet meer. Waar ik mij ooit in de schoolslag bekwaamde, zijn nu appartementen. Soms, als ik in de stad ben waar ik opgroeide, rijd ik er nog wel eens langs. En dan zie ik mezelf weer op de duikplank in mijn gebreide zwembroekje, waarvan plots het elastiek knapte - daar stond ik, in mijn blote piele- muisje te kijk voor alle water vrienden. Snapt u nu dokter, waarom ik nooit meer wil fietsen en zwemmen? 2 of 3 dagen in de Belgische Ardennen incl. ontbijt donderdag 4 oktober 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Bief is beter dan Doe Maar 449 reacties MIDDELBURG Een 30-jarige man is gis terochtend op de Bos schaartsweg in Middel burg aangehouden nadat hij na een controle totaal door het lint ging. Een motoragent zag een bestelbus rijden die in slechte staat verkeerde. De agent besloot de be stuurder te controleren Het voertuig bleek onver zekerd rond te rijden. Toen de verdachte na de controle wilde wegrijden raakte hij de motor. Hij werd aangehouden voor onder andere poging tot vernieling. Toen een poli- tie-eenheid arriveerde begon de verdachte te vloeken en bedreigen. Drugsgebruik is mogelijk de oorzaak van het agressieve gedrag. DEN HAAG Het was afgelopen zomer een stuk drukker op de Zeeuwse wegen in ver gelijking met dezelfde pe riode vorig jaar. De filezwaarte, de lengte van een file vermenigvul digd met de duur, steeg landelijk met 13 procent, blijkt uit cijfers die de ANWB gisteren heeft be kendgemaakt. Daarvan kreeg Zeeland ook een flink deel te verwerken. Vooral in juli was het druk. Door het mooie zo merweer was er meer re- creatieverkeer. Op de wegen in o.a. Zeeland was het daardoor veel drukker dan in de matige zomer van 2017. HEINKENSZAND In Heinkenszand is gis terochtend een persoon zwaargewond geraakt toen een steiger omviel. Dat gebeurde om 09.35 uur aan de Strandlo- perstraat. Twee ambu lances en de traumaheli kopter werden opgeroe pen om hulp te verlenen. Over de aard van het let sel dat het slachtoffer bij het ongeval heeft op gelopen, is vooralsnog niets bekend. Hoe het ongeval heeft kunnen gebeuren, is ook niet bekend. De persoon is afgevoerd naar het ziekenhuis Waar kun je met je verdriet te recht als je baby, voor tijdens of vlak na de geboorte, overlijdt? 'Lief Kindje', een initiatief van de stichting Zeeuws Verlies, wijst de weg naar steun en lotgeno tencontact. Ondine van der Vleuten Vlissingen -Gerda van Leeuwen, voorzitter Zeeuws Verlies Meer informatie: www.zeeuws- verlies.nl of 06-25043298 Havenbedrijf North Sea Port hoopt dit jaar 70 miljoen ton aan goederen via de zeevaart over te slaan. Dat zou een klinkend record zijn. Ernst Jan Rozendaal Terneuzen Vroeger niet. Toen racete ik op Een waterrat was ik ook. Eens. Geen zwembad zo mooi als Het gebouw heeft - terecht - het EN EEN KALFSLAPJE VOOR D>E HONts. Barrière de Transinne 1 of 2 overnachtingen incl. streekontbijt Ontvangst met een glas Cava Ook boekbaar met 3-gangendiner! Gratis gebruik Wi-Fi in het hotel Tip: bezoek Bouillon of Bastogne hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2