Team Ni. Legende Jackson coach atleet Smet 24 In de hotseat Theo Reitsma ging op een roadtrip door de VS, KALENDER Playoffs WK-voetbal Berencross Meulenbeke Jeugd Olympische Spelen 6-is oktober Yonex Dutch Open Vijf Nederlandse honkballers, allemaal van de Antillen, doen mee aan de beslissende fase van het Amerikaanse honkbalkampioenschap. Sportcommentator en honkbalfan Theo Reitsma doorkruiste de VS om hen te ontmoeten. Mathieu van der Poel heeft na het drukke zomerseizoen een korte rustpauze ingelast. In Meulenbeke stapt hij weer op de fiets voor zijn eerste veldrit van dit seizoen. BEKIJK DE COMPLETE KALENDER OP EAMNL.ORG Als je in september in de Verenigde Staten bent, voel je de koorts. Je raakt in de ban van de jacht naar oktober, wanneer de play offs beginnen. Ik wilde het op nieuw meemaken. Even kijken, even contact met de mannen uit de wereld van het honkbal. Proe ven wat het is om de World Series te halen en wellicht te winnen. Bij de teams die na 162 wed strijden de eindfase haalden, wa ren vijf honkballers met de Ne derlandse nationaliteit. Vier van Curacao, één van Aruba. Ik zei 'hallo Xander' (Bogaerts, Boston Red Sox) en 'hoi Didi' (Gregorius, New York Yankees), 'hoe gaat het?' en had zo de meest spraak makende spelers te pakken. In het voorjaar van 2017 speel den zij in de World Baseball Clas sic voor Oranje en maakte ik hen mee. Als profs met acht miljoen dollar salaris per jaar hebben zij dit seizoen hetzelfde doel: win nen. De één met de Red Sox, de ander met de Yankees. Leidend bij hun werk, dag in dag uit op de velden, is zoals Gregorius me zei: „Het kan altijd beter." Waar zal dat in oktober toe leiden, vroeg ik me af toen ik door de VS reisde. Het kan altijd gekker, dacht ik toen ik mijn vakantieplannen maakte. Zeker was een bezoek aan Milwaukee: drie duels tussen Brewers en San Francisco Giants. Milwaukee volg ik vanwege assis tent-coach Pat Murphy, die in 2000 Nederland bij de Spelen leidde. Hensley Meulens, assis tent-coach bij de Giants, speelde in 2000 en is manager van het Nederlandse Koninkrijksteam bij grote evenementen als de WBC. Wonderlijk genoeg bleek een vliegticket financieel het aantrek kelijkst via Orlando, Florida. En dan in de VS een retourtje Mil waukee. Een beetje organiseren dus. Omdat de Red Sox en Yan kees juli volgend jaar twee com petitiewedstrijden in Londen spelen, wilde ik de band met die teams ook aanhalen. Hoe kan dat beter dan via twee topspelers, van wie Bogaerts bij mijn aankomst in Florida in het nabije Tampa zou spelen. De medewerking van de Red Sox was prima, Bogaerts een prettige prater. Zijn manager, Alex Cora, onderstreepte zijn in breng. „Hij is een van de besten als korte stop. Misschien moet hij zich nog meer laten gelden." Bo gaerts kent die opvatting en re ageert lachend: „Een beetje meer macho misschien. Het kan. Als het moet, vooruit dan maar." Maand trainen Kenmerkend voor Bogaerts is dat hij na het seizoen naar Phoenix, Arizona, trekt om nog een maand door te trainen in een vermaard trainingscentrum. Lang terug naar Aruba gaat hij niet, even met kerst en de jaarwisseling, her enigd met zijn tweelingbroer en moeder en dan terug naar Ari zona en eind maart naar Boston. De 51-jarige Welshman ver overde twee keer de wereldtitel op de 110 meter horden en zijn 12,91 stond dertien jaar lang als wereldrecord. Hij is sinds 1994 houder van het wereldrecord op de 60 meter horden (7,30). De grote doelen van Smet zijn de WK 2019 in Doha en de Spe len van 2020 in Tokio. „Mijn hor dentechniek is goed, maar ik moet ook een sprinter worden. Daar gaan we aan werken. Colin liep zelf tweehonderd keer on der 13,50. Ik nog nooit", aldus Smet, wiens record 13,53 is. UITSLAGEN donderdag 4 oktober 2018 GO TeamNL is hét sportteam van Nederland. Wij vertegenwoordigen Nederland 365 dagen per jaar, op het hoogste internationale niveau. Onze reis op weg naar de Olympische en Paralympische Spelen voert ons langs vele toernooien over de hele wereld. Kijk hier waar we de komende week onder andere actief zijn en volg ons via sr teamnltweets, teamnlinsta of IJEchtTeamNL. De Oranje Leeuwin nen moeten in de strijd om het laatste Europese WK-ticket afrekenen met De nemarken. De eerste wedstrijd van het tweeluik is 5 oktober in Breda, de return vier dagen later in Viborg. 5 EN 9 OKTOBER 6 OKTOBER De Berencross in het Belgische Meulen beke is alweer de vierde wedstrijd van het veldritseizoen, maar het is pas de eerste waar ook Ma- thieu van der Poel aan de start verschijnt. De Nederlander was hier vorig jaar de beste. Bijna vierduizend jonge sporters in de leeftijd van 15 tot en met 18 jaar doen deze maand in Buenos Aires mee aan de Jeugd Olympi sche Spelen. Talent TeamNL is vertegen woordigd met 41 spor ters, die uitkomen in 19 takken van sport. 9-14 OKTOBER De Yonex Dutch Open is het enige Grand Prix-bad- mintontoernooi van Nederland. Het wordt dit jaar voor de 69ste keer ge organiseerd. Alle Nederlandse top- spelers zijn van de partij. 'Hallo Xander, hoi Didi, hoe gaat het?' AMSTERDAM Koen Smet (I), de hordeloper die bij de EK dit jaar de halve finales haalde, gaat trainen bij de Brit Colin Jackson (r), een van de beste hordelopers ooit. De 26-jarige Amsterdammer voelt zich ver eerd. „Jackson was altijd mijn voorbeeld." De zesvoudig Ne derlands kampioen op de 110 meter verhuist naar Cardiff, waar hij zich aansluit bij een trainingsgroep van Jackson. TENNIS Mannen Peking, 2de ronde: Lajovic (Ser) - Dimi- trov (Bul/3) 6-4 2-6 6-4, Del Potro (Arg/ 1) - Katsjanov (Rus) 6-4 7-6 (4), Edmund (GBr/5) - Berrettini (Ita) 7-5 6-7 (2) 7-5, Krajinovic (Ser) - F. Lopez (Spa) 7-6 (5) 6-3. Tokio, 1ste ronde: Anderson (ZAf/2) - Ebden (Aus) 4-6 7-6 (1) 6-2, De Minaur (Aus) - Simon (Fra) 6-7 (1) 7-6 (5) 6-2, Kyrgios (Aus) - Nishioka (Jap) 7-5 7-6 (3). 2de: Nishikori (Jap/3) - Paire (Fra) 6-3 7-5, Raonic (Can/ 6) - Watanuki (Jap) 6-3 7-6 (2), Shapovalov (Can) - Wawrinka (Zwi) 4-6 6-1 6-4, Medvedev (Rus) - Kli- zan (Slw) 6-4 6-3. Vrouwen Peking, 2de ronde: Wozniacki (Den/2) - Martic 7-5 6-3, Zhang S. (Chn) - Babos (Hon) 6-1 6-2, Kar. Pliskova (Tsj/7) - Sasnovitsj (WRu) 6-3 6-4. Achtste finale: Ciboelkova (Slw) - Ste- phens (VS/9) 4-6 6-2 6-3, Sevastova (Let) - Vekic (Kro) 6-3 6-2. Dubbelspel, 2de ronde: Schuurs/Mer- tens (Ned/Bel/4) - Pavljoetsjkova/ Sevastova (Rus/Let) 7-5 6-2. A Theo Reitsma. foto pim ras @®NDSE Heinekeri Rabobank (fö^kpn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24