Ajax wil nu tegen iedereen 22 CHAMPIONS LEAGUE PSV- INTERNAZIONALE Als PSV dit seizoen iets wil in de Champions League, dan had het gisteravond moeten winnen van Inter. Maar een 1-0 voorsprong kantelde om in een 1-2 nederlaag. Inter kreeg simpelweg te veel kansen. En keeper Jeroen Zoet ging zeldzaam in de tout. Kort Zeges Ronaldo weer in tegenaanval Cristiano Ronaldo (foto) heeft opnieuw in alle toonaarden ontkend dat hij zich in 2009 in Las Vegas schuldig heeft gemaakt aan een ernstig zedenmisdrijf, zoals een vrouw in de VS beweert. „Verkrachting is een afschuwe lijke misdaad die indruist tegen alles waarin ik geloof', aldus de Portugees van Juventus. Cocu voelt steun Fenerbah^e Phillip Cocu erkent dat hij met Fenerbahge in een lastige positie zit, maar zegt nog steeds te worden gesteund door de leiding. De Turkse club staat 14de in de competitie en verloor het eerste Europa League-duel. 'Fener' speelt vandaag tegen Spartak Trnava. „We verkeren in een delicate situatie. Het is meer vechten dan voetballen. Maar met de leiding doen we er alles aan om eruit te ko men", aldus de Nederlandse coach. Keemink naar Modena International Wessel Keemink (25) heeft een mooie transfer overgehouden aan het WK in Bulgarije en Italië. Hij gaat spelen voor de Italiaanse topclub Modena. 1 januari: Williams vs Federer De organisatie van de Hopman Cup heeft voor nieuwjaarsdag een topaffiche aange kondigd. Serena Williams treft Roger Fede rer in de jaarlijks strijd tussen gemengde landenteams in Perth. De Amerikaanse vormt een koppel met Frances Tiafoe, de Zwitser met Belinda Bencic. Flitsen Finales Training g psv Vaak zat al was Jeroen Zoet de man die punten pakte voor PSV. In het vorige kampioensjaar zeker een stuk of zes, zo rekende hij zelf des gevraagd eens uit. Maar gisteren werd het niet zijn avond. Twee keer scoorde Inter op bezoek in het Phi lips Stadion en bij beide goals had hij het beter kunnen en moeten doen. De 1-1 (waarbij hij een afstands schot niet klemvast had) kon je nog een ongelukkig moment noemen. Maar hoe hij zijn eigen verdediger Daniël Schwaab bij de 1-2 omver liep, terwijl die nog volop in duel was met Mauro Icardi, dat was een fout. De spits van Inter profiteerde dankbaar. Zuur voor Zoet, twitterde ie mand. En dat dekte precies de la ding. Al is de nederlaag natuurlijk niet op hem alleen af te wenden. Dat zou onzin zijn. De realiteit is dat PSV uiteindelijk te veel kansen toestond aan een tegenstander op Champions League-niveau. De 1-2 nederlaag maakt het per spectiefbij het spelen op het hoog ste Europese niveau meteen troe bel. Het is een ongeschreven wet: als je iets wilt op dit podium, moet je in elk geval je thuiswedstrijden winnen. Dat lukte PSV in het suc cesjaar 2015/2016, toen drie thuisze ges de basis vormden voor een achtste finaleplaats. Vooraf verwachtte PSV-trainer Mark van Bommel een open wed strijd. Ook hij ziet dat de tijd van het pure Catenaccio wel voorbij is in Italië. En of het een open strijd werd! Voor het publiek leek het wel ofPSV en Inter een tenniswedstrijd speelden op het biljartlaken van het Philips Stadion. Zo snel volgden de gebeurtenissen elkaar op. Zeventien doelpogingen Alleen al in de eerste vijf minuten was het drie keer schieten voor een kwartje voor beide doelen. En bij rust had alleen Inter al zeventien doelpogingen ondernomen. Ze ventien! Voor een Italiaanse club. In een uitwedstrijd. In de Champions League. Probeer zo'n adrenalineduel dan maar eens te regisseren. Het lukte zelfs de arbitrage niet. Het zal altijd de vraag blijven wat er was gebeurd als de Servische scheidsrechter Mirolad Mazic in de 41ste minuut geen geel, maar rood had gegeven voor de handsbal buiten zijn straf schopgebied van Inter-doelman Samir Handanovic. De uitleg was, dat zag je vanaf de tribune meteen, dat Handanovic weliswaar buiten zijn zestien meter was, maar ver naar de zijkant. Te ver, in de ogen van Mazic, om van het verijdelen van een duidelijke scoringskans te spreken. Maar je zag toch echt dat Steven Bergwijn de bal bewust voorbij de keeper tikte, om daarna meteen richting het ver laten doel te kunnen schieten. PSV was woedend, voelde zich genaaid. Luuk de Jong praatte als aanvoerder zeker een minuut op de leidsman in. En net toen alle ge moederen bedaarden, lag ook nog de 1-1 in het net. Een doffe knal van Radja Nainggolan, nadat Jeroen Zoet een eerder schot van Kwadwo Het collectief Toen Daley Blind de 3800 meege reisde supporters van Ajax na af loop zag hossen in het uitvak, keek hij zijn ploeggenoten eens aan. „We wilden eigenlijk springen en dansen, maar uiteindelijk hebben we toch een beetje rustig gedaan. Omdat het geen zege was en er ge woon meer in zat. Dat klinkt gek als je een uitwedstrijd bij Bayern München speelt. Dit is natuurlijk een geweldig resultaat, maar toch is er een dubbel gevoel." Dat is inderdaad een maffe con statering na een uitwedstrijd bij één van de beste clubs van Europa. De conclusie dat Ajax op Europese avonden zoveel extra heeft, werd nog maar eens bevestigd. Het sym bool daarvan? Hakim Ziyech, zon der twijfel. Natuurlijk strooide hij weer met geweldige passes, maar juist ook zijn vuile werk viel op. t De ondergrens van Ajax is wel bekend (PSV uit). De boven grens moet nog ontdekt worden Zwoegend voor de ploeg. Louis van Gaal gaf hem in zijn analyse een tien als rapportcijfer. Blind: „We hebben als team voor elke meter gestreden. Daar ben ik het meest trots op." Ajax kan zich aanpassen Het tactische plan van trainer Erik ten Hag werkte perfect. Hij bouwde met Max Wöber extra de fensieve zekerheid in en posteerde Dusan Tadic in de spits. Een op stelling aangepast naar de mores van het Europese voetbal. Het re sultaat was er naar. Voor Ten Hag precies op het juiste moment, na dat het tactische plan tegen PSV zo mislukte. Ajax kan zich dus wél aanpassen. Daarom moet de impo nerende wedstrijd, uitgerekend Quote van de dag 'Sorry. Ik had de tekst bij de foto niet gelezen' donderdag 4 oktober 2018 GO VOETBAL VOETBAL VOLLEYBAL TENNIS De Belgische tennisser David Goffin komt dit seizoen niet meer in actie vanwege een elleboogblessure. Kogelstootster Melissa Boekelman heeft haar achillespees afge scheurd en is voor maanden uitgeschakeld. Niet Zuid-Korea, maar een verenigd team van handballers uit Noord- en Zuid-Korea neemt in januari deel aan het WK in Duits land en Denemarken. De Nederland se volleybal- sters hebben bij het WK in Japan ook hun vierde groeps- duel gewon nen. Tegen Argentinië waren er slechts drie sets nodig: 25-17 25-17 en 25-22. De Argentijn Juan Martin del Potro (foto) heeft zich voor het eerst in vijf jaar geplaatst voor de ATP Finales, het eindejaarstoer- nooi voor de beste acht in Londen. Hij is de vierde die dat doet, na Nadal, Djokovic en Federer. Het Duitse voetbalelftal werkt op 9 ok tober voor de interland tegen Oranje (van 13 oktober) een openbare trai ning af in Ber lijn voor maxi maal 5000 toeschouwers. O Q. <0 Overwinteren voor PSV nu al lastig verhaal Internazionale Maarten Wijffels Eindhoven Ajax speelde tegen Bayern Mün- chen de meest indrukwekkende Europese wedstrijd in jaren. Wat neemt de ploeg, los van de eufo rie, mee na de 1-1? De vier be langrijkste zaken op een rij. Daniël Dwarswaard München - ManUnited-aanvoerder Antonio Valencia excu seert zich voor het liken op Instagram van een op roep om z'n coach José Mourinho te ontslaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22