21 Ontdek ZOOveel in Avifauna Bekijk alle uitjes op pzc.nl/najaarsuitjes „Daar word ik heel verdrietig van. Ik heb zo veel liefde voor het ambacht van muziek maken en zie dat am bacht uitsterven. Ook bij liveacts zie je het. Daar heb ik het nog het zwaar ste mee, want daar sta ik op festivals naast. Mensen die gewoon met een tapeje meespelen. Alles is zo jucking nep. En dat wordt doodnormaal ge vonden! „Weet je wat mijn grootste probleem met autotune is? Dat het een stem van emotie ontdoet. Denk aan Bob Dylan of Kurt Cobain. Het is toch on bestaanbaar als die waren geautotu- ned? Daarom moet je juist horen dat McCartney niet meer helemaal goed zingt. Juist van iemand die ik zo ver afgood, wil ik zijn ziel kunnen horen. „Collega's zijn heel makkelijk te vreden als ze zeggen: 'Ik houd ge woon van die sound'. Nou, probeer het dan eens zonder de computer, zou ik zeggen. Maar goed, van de hui dige popscene wil je niemand echt live horen zingen, want dat kunnen ze geen van allen. Kijk, ik ben ook niet geboren met een gouden stem, maar heb er Jucking hard voor ge werkt mijn niveau te verbeteren." „Ik voelde me Jucking misplaatst daar. De jongens van Chef Special mag ik heel graag. Kensington? Die gasten ken ik niet zo goed. Als ik eerlijk ben: ik snap totaal niet waarom ze hun sound zo aanpakken." „Het was leuk geweest om te win nen. Maar het was vooral niet leuk om te verliezen. Als je drie appels en een peer hebt, reageert die peer su- pertriomfantelijk als hij van die ap pels wint. Maar nu won een van die appels en zat ik daar als peer! Mis schien moeten ze er de 'populairste liveact' van maken, want 'beste' gaat gewoon niet op." „Geen haar op mijn hoofd. Ik moet het wel zelf mooi vinden. Als dit al bum door iemand anders gemaakt zou zijn, zou ik meteen weten: deze artiest is mijn vriend. Als die gast daarna ineens met beats aan de slag gaat, zou ik hem dat nooit vergeven." den. Maar goed, wat me het meest stak, was dat ze mijn muziek niet goed genoeg vonden klinken." Grijnzend: „Dat ik niet zo crappy klonk als de rest van de muziek nu." Daarna: „Een deel van mij vindt het ook een compliment als ze zeggen: 'Dit klinkt als de jaren 70 en niet van nu.' Klopte ook wel. Ik nam op met apparatuur en instrumenten uit die tijd, deed er alles aan om te vergeten dat we 40 jaar verder zijn." „Door zich daaraan aan te passen, zijn er al veel artiesten bij me door de mand gevallen. Heb je het nieuwe McCartney-album gehoord? Volgens mij is zelfs zijn stem strakgetrokken met autotune. Vind ik wel héél hef tig" Vanl7r= VOOr 10t- Avifauna donderdag 4 oktober 2018 Flex hebben van autotune hun han delsmerk gemaakt. Liefhebbers zeggen: 'Je moet die stemsoftware als een instrument zien.' Je trad op bij de 3FM Awards. Heb je aansluiting met de artiesten die daar ook speelden? Je werd niet gekozen tot beste liveact. Je past je stijl dus niet aan? M Jett Rebel. FOTO ANP T De cover van 7. Wat bedoelden ze? Beats en autotune zijn nu de mode. Hoort dat niet bij deze tijd? Arties ten als Broederliefde en Ronnie Voer zelf de Australische honingpapegaaien en kijk bij het voeren van de pinguïn, pelikanen en apen. Ook de unieke vogeldemonstraties mag je niet missen. Je ziet de vogels hiervan dichtbij vliegen, eten en jagen. Maar Avifauna biedt zooveel meer. Zo zijn er niet alleen vogels, maar is er ook een halfapen verblijf waar je zelf tussen de groep ringstaartmaki's en rode vari's kunt wandelen! Op het eiland Nuboso zie je dwergaapjes en bijzondere vogels in een mini Zuid-Amerikaans nevelwoud. Of ontdek de rode panda's in de Oosterse tuin! Tenslotte beleef je urenlang speelplezier in de XXL speeltuin. Ga naar pzc.nl/avifauna Tickets zijn geldig t/m 31 oktober 2018 Verkoopperiode: t/m 28-10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21