O 4 in de popscene kan Afscheid van Charles Aznavour 20 MEE ANGELA KIJKT TV JETT REBEL Bij het verschijnen van zijn album, 7genaamd, onthult zanger Jett Rebel zijn visie op de huidige staat van de Nederlandse popmuziek. „Ze kunnen geen van allen zingen." Als er één persoon is van wie ik bijna altijd blij word, is het Gijs Rademaker van het EenVandaag Opiniepanel. Gijs weet na melijk precies hoe Nederland écht denkt over heikele kwesties als Zwarte Piet, Stef Blok en de populariteit van Rutte III. En al die uitslagen, wat ze ook zijn, brengt hij met hetzelfde enthousi asme als waarmee mijn 10-jarige zoon zijn liefde voor Fortnite op mij probeert over te brengen. Gijs ziet er met z'n 40 jaar overigens ook nauwelijks ouder uit dan diezelfde zoon. Hoe doet hij dat? Dat intrigeert me ook enorm. Ik vraag me vooral af welke mensen de moeite nemen om regelmatig een vragenlijst in te vullen over de meest uiteen lopende onderwerpen. Aan mij zouden ze een slechte hebben, want ik word nergens zo kriegel van als van enquêtes. Ze verschijnen altijd net op een onhandig moment op je beeldscherm of je struikelt over een dikke envelop op de deurmat als je met drie volle boodschappentassen binnen stapt. Ze beloven altijd allemaal dat invullen slechts een paar minuutjes duurt, maar ondertus sen. Maar er zijn dus 50.000 tot 60.000 mensen die dit voor EenVandaag wél trouw doen, en nog voor niks ook. Dat leerde ik dinsdag toen de actualitei tenrubriek in het kader van het 25-jarig bestaan het werk van Gijs en zijn collega's belichtten. De reden: deze leden vinden het belangrijk om ge hóórd te worden. Waarvoor dank, ook vanaf deze plek. Want af en toe slaak ik een kleine zucht van verlichting als ik de uitkomsten van het EenVan daag Opiniepanel zie. Daar krijg je toch een iets herkenbaarder dan wel genuanceerder beeld van hoe Nederland denkt over zaken - ik noemde al Zwarte Piet en de uitspraken van Stef Blok, maar zo zijn er natuurlijk veel meer onderwerpen - dan je op grond van het overheersende geluid in de media zou vermoeden. En die 50.000 of 60.000 leden zijn heus niet allemaal PW-stem- mers. Alle belangrijke groepen uit de samenle ving zijn voldoende vertegenwoordigd voor een representatieve uitslag, benadrukte Gijs dinsdag nog maar eens. Het panel is ooit opgericht na de moord op Pim Fortuyn om de kloof tussen de gewone man in de straat en journalisten dan wel politici te over bruggen. Anno 2028 is dat door de polarisatie en het groeiende wantrouwen misschien nog wel harder nodig dan ooit. Dus peil vooral door, Een Vandaag, tot Gijs er grijze haren van krijgt. Quote van de dag Ik voel me een heroïnejunkals het om kijkcijfers gaat. Het is een soort shot waar je naar op zoek bent .PC Andersen overleden Totempaal voor Mies Jett Rebel serveert zelf gebakken koekjes. Ve ganistisch zijn ze. Een experiment, hij is sinds anderhalfjaar vegetariër en twijfelt over een vervolgstap. Hij somt zijn inmiddels uitgedreven verslavingen op: „Ruim twee jaar ge leden verdwenen de alcohol en de harddrugs, toen de wiet, daarna het vlees." Een levenswijze waaraan de muzi kant (Jelte Tuinstra, 27) sindsdien standvastig vasthoudt. „Geloof me: ik heb inmiddels menig schaal cocaïne onder m'n neus gehad, maar ben heel gedisciplineerd. Ik gebruik niets." Welke zondes er nog resteren? „Hard rijden op de snelweg. En ik blijf gek op pittig eten. Ik ga nergens naar toe zonder gedroogde pepers." En dan zijn grootste verslaving: muziek opnemen. Na januari 2016 Ik word verdrietig van autotune. Het ontdoet de stem van zo veel emotie. Dat zelfs Paul McCartney het nu gebruikt, vind ik wel heel heftig. bracht hij drie albums in twaalf maanden uit, daarna nam zijn schep pingsdrift enigszins af. Toch is er an derhalfjaar na Super Pop alweer een nieuw album: 7. Volgens Tuinstra 'de beste plaat die ik nu in me heb' en ge maakt 'op de meest catchy manier die ik kan verdragen'. Hij doelt onder meer op de losse singles, Amy en Good Boy, die al van het album kwamen. „Ik ben een vi- nylfreak, luister een plaat van voor naar achter en weer terug. Maar in deze tijd is het belangrijk met je liedje op de radio of een playlist van Spotify te komen. Ik blijf een album- guy, maar denk dat deze liedjes ook op zichzelf kunnen staan." „Vooral bij Spotify is het jammer. Als ik op zo'n Happy Thursday of Rocky Friday-lijst zou komen, biedt dat ineens internationale mogelijkhe- Frankrijk eert morgenochtend in Parijs de overleden zanger Charles Aznavour met een ce remonie. Onder de sprekers is de Franse president Em- manuel Macron. De president zal volgens Franse media later deze maand ook in Armenië, waar Azna vour een nationale held is, een groot evene ment bijwonen ter ere van de wereldberoemde zanger, dich ter, acteur en activist. In de Armeense ambassade in Den Haag kan tot en met morgen (14.30-17.00 uur) een condoleanceregister worden getekend. De datum van de uitvaart is nog niet bekendgemaakt. Aznavour wordt bijgezet in een familiegraf in Montfort 1'Amaury, circa 40 kilometer ten zuidwesten van Pa rijs, aldus de Franse media. Daar liggen zijn ouders begraven, net als zijn zoon Patrick, die in 1981 op 25-jarige leeftijd overleed. De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de dag van Aznavours begrafenis tot dag van nationale rouw uitgeroe pen. Aznavours ouders waren uit Armenië uitgeweken toen Charles in 1924 in Parijs, onge veer 1,5 kilometer van de 'Inva lides', werd geboren. In heel zijn loopbaan heeft Aznavour opgetreden als ambassadeur van Armenië. Macron is 11 en 12 oktober in het land. Aznavour componeerde meer dan 1300 liedjes, ver kocht 180 miljoen platen en speelde mee in circa zestig films. Daarnaast ijverde hij on der meer voor Armenië en au teursrechten. De zanger over leed maandag op 94-jarige leeftijd. Maar terug naar het Een Vandaag Opiniepanel. Presentator Art Rooijakkers in de Varagids. donderdag 4 oktober 2018 TONEEL Actrice Elisa- beth Andersen is gistermiddag op 98-jarige leeftijd overle den in haar huis in Haarlem. Ze speelde zestig jaar lang op het hoogste niveau toneel en won onder meer drie keer de toneel prijs de Theo d'Or. TELEVISIE Matthijs van Nieuwkerk heeft in Beeld en Ge luid in Hilversum de Mies Bouw man Totempaal onthuld. De paal bestaat uit ge stapelde kubus sen met daarop vooral portret ten van de in fe bruari overleden televisiepresen tatrice. 3 ■o Niemand live goed zingen' Stefan Raatgever 44 —Jett Rebel Vond je het vervelend dat jouw nummers tot nu toe die speellijsten niet haalden?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20