Kater Koe is ook nog 'jarig' Wat als je Kaartje wijst je kindje rouwende ouders kwijtraakt? de weg P2 Paspoort moet malafide fokkers en importeurs de voet dwars zetten Walcheren Stadsschouwburg Middelburg weer open Frans Lievens (I) en Chris Simons kijken vooruitzeelands Vandaag is het Dierendag en dus worden alle dieren extra verwend. Van Kater Koe is niet precies bekend wanneer hij geboren is, dus vieren Esmee (foto, 7) en haar zusje Lotus (3) Koes verjaardag op Dierendag. Dubbel feest! Wie straks geen paspoort voor zijn hond heeft, riskeert een boete of dwangsom. Het doel is fokkers en importeurs op te sporen die het na laten om een paspoort te regelen, zo zegt de minister. Vandaag, op We relddierendag, komt Schouten naar buiten met maatregelen om het dierenwelzijn in Nederland op te schroeven. Een verplicht paspoort voor honden is een van die maatre gelen. „Iemand die een puppy koopt, zou precies moeten kunnen weten waar het dier vandaan komt", zegt Schouten. „Het pas poort helpt daarbij." In het boekje staan gegevens over de herkomst van de hond, eerdere eigenaren en medische informatie. Jaarlijks worden in Nederland zo'n 150.000 honden aangeschaft. Ongeveer 50.000 daarvan komen uit het buitenland. „Dit levert wel- zijns- en gezondheidsproblemen op voor de dieren, die vaak te jong en met vervalste papieren Neder land binnenkomen", zegt de minis ter. Ook bestaat het risico dat de pups hondsdolheid - een voor mensen dodelijke ziekte - meene men. Afgelopen zomer werden in Woerden bij een fokker 150 puppy's in beslag genomen die waren uitge droogd, verwaarloosd en niet gere gistreerd. „De registratie van hon den moet echt beter", vindt Schou ten ook. Daarom worden de verschillende registratiesystemen van honden die nu al bestaan omgebouwd. „Een omvangrijke operatie, die tijd kost. Daarom kan ik deze maatregel pas op 1 januari 2020 laten ingaan." Nu is het al wel verplicht om honden te chippen en te registre ren, maar een verplicht paspoort voor honden is nieuw. „Heel be langrijk", vindt Dik Nagtegaal van Geen pas? Dan weetje zeker dat er iets mis is. Niet kopen dus de Dierenbescherming. „Hierdoor wordt het moeilijker voor mensen met verkeerde bedoelingen om te sjoemelen met honden. Een consu ment kan bij aankoop meteen - in een boekje - zien waar het dier van daan komt. En is er geen paspoort? Dan weet je zeker dat er iets mis is. Niet kopen dus." De extra kosten voor het paspoort zijn 'het meer dan waard', vindt de Dierenbescherming. „Wie die er niet voor overheeft, moet zich af vragen of hij überhaupt wel een hond moet kopen. Want wie een hond neemt, zal vaker voor onver wachte kosten komen te staan." mP7 18°C Nieuwsmedia ZEELAND 2 ID-plicht voor hond per2020 Elke nieuwe hond in Nederland moet vanaf 2020 een paspoort hebben. De verplichting geldt voor alle nieuwgeboren pups en geïmporteerde honden. Minister Schouten van Landbouw wil zo de malafide hondenhandel een slag toebrengen. Peter Winterman Den Haag -Dik Nagtegaal, Dierenbescherming donderdag 4 oktober 2018 Vooral in de middag kans op zon pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1