Scholieren thuis om sexy barbies van juf Q 81 Ontsnapte topcrimineel verstopte zich in een boerka Lerares wil met kunst ideaalbeeld bespotten woon square Compleet interieur Dublin wit eiken 15 CasualLifé ibrUritk Door de allesbedekkende kle ding voor islamitische vrou wen te dragen, hoopte hij on herkenbaar te zijn. Faïd (foto) ontsnapte drie maanden geleden op specta culaire wijze met een helikop ter uit de gevangenis. In de nacht van dinsdag op woens dag werd hij weer opgepakt. De politie viel met zo'n tachtig man een appartement binnen in Creil, ten noorden van Pa rijs, waar hij verbleef. De eigenaresse van dat huis werd al gevolgd. „De vrouw nam in haar auto iemand mee die een boerka droeg. Maar uit het postuur van die per soon maakten we op dat het om een man ging", aldus openbaar aanklager Franqois Molins. Dinsdag avond stapte die persoon uit de auto en ging het huis in Creil binnen. „Kort daarna ging een tweede persoon, ook met een boerka, eveneens het huis in. Toen zijn we binnen gevallen en werd Redoine Faïd aangehouden", aldus Molins. In het appartement werden behalve de boerka's ook twee pruiken gevonden. Faïd werd naar verluidt in zijn pyjama gearresteerd. Hij had een gela den pistool binnen handbe reik. Elders in het huis werd nog een automatisch wapen gevonden. Redoine Faïd wordt in de Franse pers nogal eens om schreven als de 'koning van de kalasjnikovs' wegens zijn lang durige loopbaan als roofover valler. Vorig jaar werd hij tot 25 jaar cel veroordeeld. Op 1 juli landde in de gevangenis waar hij zat een helikopter op de binnenplaats. Twee mannen met bivak mutsen en kalasjni kovs gooiden rook bommen, openden met een slijpschijf een toegangspoort, namen Faïd mee en vertrokken weer met de helikopter. Het duurde tien minuten, er vielen geen scho ten en niemand raakte ge wond. De slijpschijven waren in Nederland gekocht. De Rotterdamse Schoolvereniging heeft twee basisscholen in Rotter dam. De ouderbijdrage op de elite school is met 760 euro ruim tien keer zo hoog als gemiddeld, meer dan de helft van de leerlingen krijgt een vwo-advies en cultuur staat hoog in het vaandel. Toch woedt hier een hevige artistieke discussie. De leerkracht van groep 5 is bui ten schooltijd kunstenares. Op haar facebookpagina zijn schaars ge klede barbiepoppen te zien, neer gezet in uitdagende poses. De plas tic blondines zoenen met elkaar, of buigen voorover in een doorschij nende negligé. Deze beelden schieten bij ouders van leerlingen uit groep 5 in het verkeerde keelgat. „Het is toch niet normaal dat een docent dit soort beelden kan maken?", schrijven zij in een anoniem verstuurde e-mail. De ouders vinden zelfs dat de leer kracht zichzelf een verdenking van kinderporno op de hals haalt, eisen dat de directie ingrijpt en houden hun kind tot die tijd thuis. Schooldirecteur Per Severin ziet dit inderdaad gebeuren. „Het exacte aantal kinderen dat thuisblijft ver schilt per dag, maar het zijn er meer dan vijf', meldt hij. Om de situatie het hoofd te bieden, heeft hij in middels hulp ingeschakeld van de Onderwijsinspectie en de ge meente. „Dit betreft een uitste kende leerkracht met een lange staat van dienst. Wat mijn leer krachten in hun privéleven doen, is niet mijn zaak en zeker niet die van de kinderen - tenzij de privé-acti- viteiten botsen met onze school- principes. Wat dat betreft zijn deze kunstwerken 'oké'. Ook Facebook heeft ze nooit bestempeld als aan stootgevend, terwijl ze daar best streng op toezien." Afstotelijk „Over kunst mag natuurlijk gedis cussieerd worden. Maar zelfs als de meerderheid deze kunstwerken af stotelijk vindt, betekent dat niet dat ik een leerkracht weghaal voor de klas." De kunstzinnige leerkracht wil zelf niet reageren. Ze verwijst naar een toelichting op haar kunstwer ken. Daaruit blijkt dat het vrou wenlichaam een terugkerend thema is in haar werk. Ze kiest Bar- bie als model omdat zij wordt ge zien als 'ideaal'. Ook verwerkt ze babypoppetjes in vilten doosjes om te laten zien wat kinderen soms wordt aangedaan, zoals verwaarlo zing of misbruik. „Op het oog schattige taferelen, kijk je beter, dan zie je hoe huiveringwekkend het onderwerp is", schreef ze. sorten en maten relaxfauteuils Draaifauteuil Blizzard CBW-erfeend donderdag 4 oktober 2018 GO Frankrijks meest beruchte en bekende crimineel, Redoine Faïd, heeft zich schuilgehou den voor de politie door zich te kleden in een boerka. Frank Renout Parijs Op een basisschool in Rotter dam is een rel uitgebroken over de hobby van een leerkracht. Ouders houden hun kinderen thuis, omdat ze de door de juf gemaakte kunst - sexy barbies - aanstootgevend vinden. Jitske-Sophie Venema Rotterdam Een van de objecten, privéfoto af elektrisch bedienbaar, op draaivoet, met 'e hoofdsteun of met een sta-op functie in stof of erse kleuren, wij hebben ze! V V voetenbank, diverse kleuren direct leverbaar Elegante draai/relaxfauteuil met traploze comfort-verstelling in Artificial Leather. Bergen op zoom Wassenaarstraat 45 - Centrum stad Eindhoven W. van Konijnenburglaan 1d - Woonboulevard De Kade Heerlen In de Cramer 76 - Woonboulevard Heerlen Middelburg Mortiereboulevard 12 - Woonboulevard De Mortiere Nieuwegein De Liesbosch 70 - A12 afslag 18, Ind. terrein Liesbosch Oosterhout Beneluxweg 3 - A27 afslag 17, naast McDonalds Oss Frankenweg 31 - Woonboulevard Oss-Oost in alle bovenstaande filialen is een Slaapsquare aanwezig Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-17.00 uur ALTIJD GESLOTEN Koopavond Koopavond Koopavond Koopavond Koopavond www.woonsquare.nl r TV/Audio/HIFI- Dressoir Eetkamertafel 4 Eetkamerstoelen Salontafel inclusief 3+2 zits of hoekbankstel MASSIEF EIKEN DELEN Ook los leverbaar en in verschillende maten en kleuren! klanten vertellen®

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15