Dansende May bijt van zich af li 21% BTW korting woon square Studenten blijven langer thuis bij pa en ma 14 Alles met e! UTRECHT Sinds de invoering van het leenstelsel blijven Ne derlandse studenten steeds va ker en langer thuis wonen. Dat blijkt uit de nieuwe Monitor Stu dentenhuisvesting die vandaag verschijnt. In totaal kiest nog slechts 48 procent van de Neder landse studenten ervoor op ka mers te gaan. Vóór de start van het leenstelsel was dat 53 pro cent. 76 procent van de uitwonende studenten heeft volgens het rap port een gemiddelde studie schuld van 17.300 euro. Onge veer de helft van de jongeren die thuis woont heeft ook een aan zienlijke schuld: gemiddeld 8400 euro. De invoering van het leenstel sel in 2015 heeft geen invloed ge had op de studiekeuze of stad. Ook zijn niet minder jongeren gaan studeren; iets waar de poli tiek toen wel voor vreesde. Het aantal studenten neemt juist nog altijd flink toe. De afgelopen acht jaar met 21 procent. Het aantal internationale stu denten stijgt verhoudingsgewijs nog harder. De komende acht jaar worden 34 procent meer studenten uit het buitenland verwacht. Tijdens haar speech op het congres van de Conservatieve Partij in Bir mingham riep ze partijleden op zich achter haar voorstel te scha ren tijdens de cruciale fase van de onderhandelingen met de Euro pese Unie. „Doen we dat niet en waaieren we uit in verschillende richtingen op jacht naar onze ver sie van de perfecte brexit, dan lo pen we het risico de EU in zijn ge heel niet te verlaten", sprak ze ferm. May verwees daarmee naar de interne twisten binnen haar partij. Kort voor ze houterig dansend op de klanken van Dancing Queen van ABBA het podium betrad, zegde parlementariër James Duddridge het vertrouwen in haar op. Met zijn brief aan het 1922 Committee, een orgaan binnen de partij, kwam het aantal geregistreerde opposanten volgens Britse media op 36. Te weinig voor een motie van wantrouwen, maar een teken aan de wand. Gelijktijdig kwamen berichten naar buiten dat haar kabinet met haar aan het roer geen verkie zingscampagne durft in te gaan. Een dag eerder sabelde Boris Johnson haar gewraakte Chequers-deal (een zachte brexit) met oorlogstaal neer. De voorma lige minister van Buitenlandse Za ken, opgestapt uit onvrede over haar compromisvoorstel aan de EU, sprak zich uit voor een verbe terde versie van het handelsak koord dat met Canada is gesloten. Ik ben er volledig van overtuigd, dat ons een bloeiende toekomst wacht De druk op May om de vijanden in eigen kring van zich af te slaan met een stevig optreden, was daarom groot. De premier kon zich na de desastreus verlopen speech van vorig jaar, op het congres in Manchester, geen flaters veroorlo- ven. Toen begaf haar stem het, vie len letters van slogans op borden achter haar en overhandigde een vermomde komiek haar een ont slagformulier. Ditmaal mocht niets verkeerd gaan. Bloeiende „Ik ben er volledig van overtuigd, dat onze beste tijd voor ons ligt en dat ons een bloeiende toekomst wacht", sprak ze vurig. Dit geluid van optimisme kreeg applaus. May gaf aan, dat die toekomst ook zon der akkoord met de EU mooi kan zijn. „Niemand wil een goede deal meer dan ik", stelde May. „Maar niet tegen elke prijs. Groot-Brit- tannië is niet bang om zonder ak koord uit de EU te stappen." May deed haar best om af te re kenen met haar vaak aangehaalde uitstraling van een robot. Bij een plan om kankertherapie te verbe teren vertelde ze over haar peet dochter, die overleed aan de gevol gen van de ziekte. „Ze stuurde me een sms, waarin ze zei te hopen nog eenmaal Kerstmis te halen. Dat lukte haar niet." Deze per soonlijke noot raakte de aanwezi gen zichtbaar. Hoe anders was dat bij haar op komst. Haar danspassen op de mu ziek van de Zweedse band ABBA zorgden voor bedrukte gezichten. May, een overlever, kon niettemin op een kleine overwinning terug kijken. Enkele aritmische bewe gingen daargelaten, straalde ze kracht en energie uit. 3+2 zits Rio Woonlandschap Verona Lounge zithoek Fantastische actie! Alle meubelen nu BTW-VRIJ kopen! De BTW-actie geldt op de gehele collectie zitmeubelen en interieurs! Woonlandschap Monte Carlo (262x224 cm) Fauteuil Cadillac donderdag 4 oktober 2018 De Britse Conservatieve Partij zag gisteren een strijdbare pre mier Theresa May. Hoewel ze binnen haar partij zwaar onder vuur ligt, liet ze zich niet opzij zetten. Geert Langendorff Birmingham -Theresa May, premier De Britse premier kwam dansend het podium op. foto getty images ®Kijk op de site bij /video Voor het ongemakkelijke dansje van premier May Ruim en comfortabel relaxbankstel uitgevoerd in stof Supreme. Rugkussens voorzien van ergonomische lendesteun. Leverbaar in diverse kleuren stof, kunstleder en leder. Inclusief 4 Relaxsvstemen. leer in div in Stofcategorie 1. Keuze uit diverse opstellingen, bekledingen en kleuren. Inclusief nornnaalj4^r alleen 4 okt. t/m 6 okt. geldig van: extra koopavonden - r-.;-;T> Royale zithoek voor ieder interieur in Stofcategorie 1, keuze uit een groot aantal bekledingen en kleuren. Ook in spiegelbeeld leverbaar. In microvezelstof met leerstructuur. Voorzien van een industrieel metalen sledeframe. Diverse kleuren leverbaar. relax systeem relax systeem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 14