10 Een kampeerreis door Marokko is voor Nederlanders uitgedraaid op een nachtmerrie. Na noodweer is de tocht afgebroken. Go Further „Binnen de kortste keren ontston den water- en modderstromen die met donderend geraas van de berghellingen naar beneden kwa men. Het natuurgeweld was zo hevig dat sommige caravans wer den meegesleurd. Het roodbruine water stond uiteindelijk zo'n halve meter hoog." Pieter Melieste van ACSI Kampeerreizen schetst hoe een groep Nederlandse kampeer ders zaterdagnacht werd overval len door een noodweer in de buurt van Marrakesh. Het gezelschap - negentien stel len en een reisleider - stond op een camping in een bergachtig ge bied. De plek werd tussen midder nacht en 03.00 uur getroffen door hevig noodweer. Slachtoffers bleven wonderwel uit, maar de impact van het nood weer was groot, zegt Melieste. „Het moment zelf was bijzon der heftig, zo vertelde onze reislei der. Zó heftig dat we besloten de reis af te breken. Buitengewoon vervelend omdat de deelnemers pas halverwege hun 42-daagse rondreis waren." De materiële schade door de wa ter- en modderstromen is volgens hem ook groot. De deelnemers aan de kampeerreis werden daarom de zelfde nacht nog ondergebracht in een hotel. „Een aantal caravans is flink beschadigd, sommige auto's doen het niet meer doordat de mo tor onder water heeft gestaan", zegt Melieste. Een deel van de groep Nederlan ders keert volgens hem noodge dwongen terug per vliegtuig. „Het gaat om tien personen. De eerste zijn gerepatrieerd, de rest volgt nog. Dit is afhankelijk van het op nemen van de schade door de ver zekeraars." Onderweg Van de overige deelnemers aan de kampeerreis is een aantal alweer rijdend onderweg naar Nederland. „Sommigen alleen per auto omdat ze de caravan hebben moeten ach terlaten", zegt Melieste. Campingspecialist ACSI be stempelt het incident als een cala miteit en meldde die naar eigen zeggen aan bij het Calamiteiten fonds. Dat fonds moet nu beoorde len welke schade er wordt vergoed. „Dat gaat over zowel de materiële schade aan auto's en caravans als over niet genoten vakantiedagen." Melieste omschrijft de volledig georganiseerde kampeerreis als eentje van het soort zoals in de po pulaire tv-serie We zijn erBijnalvan Omroep Max. Daarin worden 44 Nederlandse kampeerders gevolgd die met auto en caravan of camper in groepsverband een rondreis ma ken. Slachtoffers Het noodweer van de voorbije da gen was volgens Marokkaanse me dia plaatselijk en eiste minstens vijf mensenlevens, waaronder dat van een peuter. Het zuiden van Marokko lijkt het zwaarst getrof fen. De water- en modderstromen veroorzaakten paniek onder de plaatselijke bevolking en richtten grote schade aan, zo is te zien op beelden op sociale media en You- Tube. Straten veranderden in kol kende rivieren die alles meesleur den. Ook buurland Algerije werd getroffen door het natuurgeweld. FIESTA donderdag 4 oktober 2018 Noodweer bederft reispret GO Caspar Naber Rotterdam/Marrakesh Na natuurgeweld is een Nederlandse kampeerreis door Marokko afgebroken, privéfoto Ga je voor sportief, stijlvol of luxe? De Fiesta biedt het allemaal en is met upgrade packs nog completer te maken met slimme technologieën zoals een 8" touchscreen, Adaptieve Cruise Control, parkeersensoren of navigatie. Met z'n strakke design en comfortabele interieur voelt hij net zo goed als hij eruit ziet. Ontdek jouw ideale Fiesta op ford.nl Inclusief 750,- Upgrade Bonus. Afgebeelde auto kan afwijken van standaardspecificaties. Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: 16,7-26,3; liter/100 km: 3,8-6,0; C02 g/km: 96-136.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10