9 Klopman Voortman Peeters brandslang op ons gehad, want onze kapsels zijn helemaal in gezakt." Edith: „Ik schaam me ook wel een beetje, hoor, als ik dit zie. Hoe we totaal door Doe Maar bevangen waren." Ja, zussen Edith en Linda en vriendin Elles behoorden tot de 'harde kern' Doe Maar-fans: de band die begin jaren 8o een onge kende Beatles-gekte teweegbracht in Nederland. Edith: „Ik had mijn kamer van vloer tot plafond met posters volhangen. Als de Muziekparade maar één foto van Doe Maar afdrukte, kocht ik dat blad." Linda: „We verzamelden but tons, sjaals, armbandjes, T-shirts." Elles: „Mijn oudere zus breide zelfs een trui voor me in de Doe Maar-kleuren roze en groen. Ik heb 'm nog steeds." Edith en Linda kregen hun ouders zelfs zover dat ze na een vakantie in Luxemburg een omweg maakten langs het huis van zanger-toetsenist Ernst Jansz in het Brabantse Neerkant. Linda: „Het huis hebben we niet eens gevonden, maar het ging erom dat we dicht bij hem waren. Ik denk eigenlijk dat we nogal geschrokken zouden zijn als hij echt tevoorschijn was gekomen." Edith: „Hoe onze ouders ons hielpen: superlief, eigenlijk." De kwestie Ernst of Henny - meisjes waren toen óf op Jansz óf op gitarist-zanger Henny Vrienten - was bij hen snel beslecht. Linda: „Elk concert hoopte ik dat Ernst even naar me zou kijken en als-ie dat deed: wauw!" Iets waar Elles zich bij nader in zien wel een beetje voor geneert: dat ze na een concert wel eens 'jutten' op de plekken waar de bandleden gezeten hadden. „Ooit hebben we uit de kantine zelfs wat peuken van Henny Vrienten meegenomen - erg, hè?" Ja, de band was aan het begin van hun puberteit niets meer of minder dan 'de reden van hun bestaan'. Edith: „School was saai en Doe Maar natuurlijk allesbehalve. Door die band werd onze wereld groter. We mochten naar concerten in andere steden, maakten nieuwe vrienden, stonden met andere fans in de rijen voor het VVV- kantoor om kaartjes te scoren." Reünieconcerten Linda: „Kun je je voorstellen hoe we ons voelden toen ze er in 1984 mee uitscheidden? Huilen! Ons leven was over!" Dat de band mede stopte omdat de leden de hysterie van de super- jonge fans zat waren, begrijpen de vrouwen terugkijkend best. Linda: „Zij waren al echte man nen. Wat moesten ze in godsnaam met die gillende meisjes? Meisjes die niet eens wisten waar hun teksten over gingen." Edith: „We zongen alles woord voor woord mee maar zo'n num mer als Heroïne: we snapten er de ballen van." De drie vriendinnen werden ouder, kregen een baan en kinde ren. Maar: de liefde voor Doe Maar bleef. Ze hebben alle reüniecon certen tot nu toe afgelopen; Elles en Edith zelfs samen met hun echtgenoten. Elles: „En, nee, daar hoefik mijn man niet toe te dwingen. Het was toen voor jongens niet zo stoer om fan te zijn, maar hij heeft de muziek altijd leuk gevonden." En soms, heel soms, voelen ze zich wel degelijk even die meisjes van toen. Edith: „We gingen, toen we allang volwassen waren, eens naar een boekpresentatie van Ernst Jansz. Na afloop liep hij het zaaltje in en kon het publiek een praatje met hem maken. Maar, nee, dat durfde ik niet. Wat moest ik tegen hem zeggen? Wat als ik geen woord zou uitbrengen? Want we hadden het hier natuurlijk wel over dé Ernst Jansz." woensdag 3 oktober 2018 GO met Jeffry. Toen 12. Nu 47 jaar. Toen in de zesde klas (groep 8). Nu: visagist en pruikenmaker en moeder van een dochter en zoon (12 en 14). Toen 'zwaar verliefd' op Ernst Jansz. Nu getrouwd met Vincent. Toen 15. Nu 50 jaar. Toen op de havo. Heeft nu een assurantiekantoor en is moeder van drie zonen (15,19, 21). Had toen een complete adoratie' voor Ernst Jansz. Nu getrouwd met Harold. Toen 16 jaar. Nu 51. Toen op de mavo. Nu secretaresse en moeder van drie dochters (14,22,25). Hield van Ernst Jansz maar, eerlijk, de liedjes van Henny Vrienten waren beter Nu getrouwd De drie vriendinnen tijdens een concert van Doe Maar. Gillen en meezingen met scheerschuim in het haar. foto keestabak Vlnr: Linda, Edith en Elles. FOTO KOEN VERHEIJDEN Kijk op de site bij /video voor het gesprek met de fans van Doe Maar van het eerste uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 9