NYNKE DE JONG Politie haalt hard uit naar Mocro-maff ia Zoek de 73.415 verschillen 19 6 leder oor is anders, iedere hooroplossing ook. Column Vorig jaar was een op de vijf bezoekers van een Neder lands museum jonger dan 18. Weet je nog, vroeger? Toen de meeste kinderen nog verveeld achter hun ouders aan door het museum sjokten? Verveeld klooi end met de audiotour, wachtend tot paps en mams eindelijk klaar waren met hun oe verloze gezever over het werk van de jonge Rembrandt. Die jongeren heb je nog steeds hoor, wees maar niet bang. Maar de NOS repte gisteren over een nieuw soort mu seumbezoeker: de jonge influencer. Mu sea spelen steeds be ter in op wat jongeren willen. En in een mu seum is dat: een kunst werk of installatie waar bij je goed selfies kunt maken. Iedereen met een socialmedia-account wist dit allang. Hoe vaak hebt u wel niet die levens grote baby uit de Kunsthal in Rot terdam voorbij zien komen? Daar stond je tante, smilend naast de pasgeborene. En de buurvrouw, en die ene collega, en die ouwe schoolvriendin. En was het niet de enge baby van de Kunsthal, dan was het wel het zonnebadende echtpaar uit Museum Voorlinden. Of het zwembad van Museum Voorlinden. Het is de beste reclame die een museum zich maar kan wensen. Je hebt maar één fo- enieke publiekstrekker nodig, en de media doen de rest. Als zelfs ome Jaap en tante Thea al een dagje naar Wassenaar zijn 1' V getrokken om dat zwembad te bekijken, waarom ben ik dan nog niet ge weest? En hop, daar ga je, ongewild aangestuurd door de influencers van Instagram en je tante Thea. Dat is prachtig voor de musea van Nederland. Die kunnen elke be zoeker gebruiken. Maar ik vind het zo zielig voor al die kunst die min der selfie-geniek is. Schilderijen die prachtig zijn, maar niet voor de socials. Een ouwe vaas in het mu seum voor Oudheden in Leiden. Een nieuwe vaas in het Princesse- hof in Leeuwarden. Regionale kunst uit regionale musea, niet goed genoeg uitgelicht voor de in fluencers. hoeft niet allemaal mediageniek. Want misschien kun je kunst nog het beste ervaren door er zelf naar te kijken, in plaats van het op de kiek te zetten. Ik vind het zo zielig voor al die kunst die minder selfie-geniek is De invallen vonden plaats in Utrecht, Vianen, Nieuwegein en Tiel. Opvallend was dat zwaarbe wapende agenten de recher cheurs die de doorzoekingen de den, begeleidden. Dat was onder meer het geval bij een flat aan het Nijpelsplantsoen in Nieuwegein. Volgens politiewoordvoerder Thomas Aling was dat 'voor de veiligheid van de mensen die aan het zoeken waren'. De politie hield kennelijk rekening met een tegenactie. De agenten zochten naar wa pens, drugs en goederen die met witgewassen geld betaald zijn. Ook zocht de politie aanwijzin gen die kunnen leiden naar de voortvluchtige verdachten Ri- douan Taghi (40) en Saïd Raz- zouki (46), die op de internatio nale opsporingslijst staan. Taghi wordt gezien als de opdrachtge ver van verschillende liquidaties in de onderwereld. In het milieu wordt hij gelinkt aan tien afreke ningen. Voor aanhouding van een van de twee voortvluchtigen is een tipgeld van 25.000 euro uitge loofd. Liquidaties Taghi heeft zowel in Vianen als in Nieuwegein gewoond en familie leden van hem wonen daar nog steeds. Een aantal huiszoekingen vond dan ook plaats bij familiele den van Taghi, melden bronnen. Deze familieleden zijn echter niet aangehouden. i Zwaarbewapende agenten stonden de rechercheurs bij De politieactie van gisteren was uitgebreid voorbereid en de poli tie lichtte de verdachten allemaal tegelijkertijd van hun bed, zodat die elkaar niet konden waarschu wen. De politie wilde gisteren over de actie niet meer vertellen dan dat de arrestaties zijn gedaan in verband met 'een lopend on derzoek'. Mocro-maffia is de term voor een recente generatie zware cri minelen, die grotendeels van Ma rokkaanse komaf zijn. Beter horen begint bij Beter Horen woensdag 3 oktober 2018 GO @Nynke Mediaaeniek Die kunst mag er óók zijn. Het Bij een zoekactie naar leden van de zogenoemde Mocro- maffia heeft de politie gister ochtend vroeg op tien locaties in de regio Utrecht huiszoekin gen verricht. De politieteams hebben zeven verdachten in de leeftijd van 25 tot 46 jaar gearresteerd. Yelle Tieleman Utrecht Het toestel van Meneer De Jong Het toestel van Mevrouw Vrolijk Een hooroplossing van Beter Horen wordt altijd afgestemd op uw persoonlijke wensen, behoeften en voorkeuren. En die zijn voor iedereen anders. Zo zijn de hoortoestellen van meneer De Jong en mevrouw Vrolijk op het eerste gezicht hetzelfde, maar feitelijk zijn ze compleet verschillend. Want waar meneer De Jong regelmatig de natuur in trekt is mevrouw Vrolijk vooral aanwezig op feestjes en concerten. En dat vereist twee compleet verschillende hooroplossingen. Hoe we dat doen? Als eerste stellen we een uitvoerige diagnose. Hierna staan we stil bij uw persoonlijke hoorwensen. Om vervolgens voor u de beste technologische oplossing te kiezen. Helemaal afgestemd op uw behoeften. Meer weten? Maak dan een afspraak op beterhoren.nl of bel 0800 0200 159.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6