'Wij brengen filmmuziek tot leven' The Star Wars Suites Raymond Janssen over The Star Wars Suites E STAR WARS TOT €20,- KORTING Ga naar pzc.nl/avondjeuit 2. Commerciële bijlage 3 oktober 2018 Het International Symphony Orchestra uit Lviv vertolkt onder leiding van dirigent Raymond Janssen de wereldberoemde soundtracks uit de Star Wars-films tijdens een bijzondere concertreeks. Ze worden daarbij ondersteund door The New Romanian Symphonic Choir. „We combineren de nummers tot een stralend geheel. Heroïsche en explosieve stukken worden afgewisseld met verheven muziek", verklaart Janssen. The Star Wars Suites is in november onder meer te beluisteren in het Concertgebouw Amsterdam, De Doelen in Rotterdam, MartiniPlaza in Groningen en het World Forum Theater in Den Haag. The Star Wars Suites is een groots en meeslepend muzikaal spektakel dat nooit eerder live in Nederland opgevoerd is. Niet voor niets zijn de fenomenale partituur en de soundtracks van Star Wars uitgeroepen tot 'beste filmmuziek aller tijden'. De stukken zijn gecomponeerd door John Williams en spreken zowel liefhebbers van klassieke muziek als fans van de films aan, benadrukt Janssen. ,,De partituur vormt een integraal onderdeel van het succes van Star Wars. Williams is dan ook zonder twijfel de grootste Amerikaanse filmcomponist ooit. Star Wars betekende zijn doorbraak. De symfonische muziek uit de film werd direct legendarisch." In een tijd - eind jaren 70 - waarin synthesizers in opkomst waren, liet Williams zich inspireren door componisten uit de jaren 30. „De beroemde Star Wars Mars is daar het bekendste voorbeeld van. Een welhaast iconisch symfonisch stuk dat versterkt wordt door spectaculaire koor-elementen. Het contrasteert perfect met de moderne hightech-elementen uit de film." De Star Wars-films behoren tot de grootste kassuccessen van de 20ste eeuw. „Het is Williams gelukt om de adembenemende beelden op een indrukwekkende manier muzikaal te begeleiden. Het succes van Star Wars motiveerde hem om de filmmuziek ook live aan een groot en wereldwijd publiek te presenteren." The Star Wars Suites is een onvergetelijke muzikale reis langs de hoogtepunten uit de films. Luisteraars worden meegevoerd naar tot de verbeelding sprekende verhalen van onder meer The Duel of Fates, Luke Leia, The Imperial March en The Throne Room. Het concert is echter bovenal een spectaculaire muzikale reis vol emotie die het publiek in vervoering brengt. De bijzondere melodieën en klankkleuren maken de symfonie tot een intense luisterervaring. De uitvoering is dan ook perfect. In navolging van de zeer succesvolle Lord of the Rings-concerten en de befaamde Carmina Burana, wordt ook The Star Wars Suites uitgevoerd door The International Symphony Orchestra uit Lviv en The New Romanian Choir. Beide gezelschappen komen speciaal voor deze gelegenheid naar Nederland in de grootste bezetting ooit en bestaan uit louter gepassioneerde topmusici. Onder leiding van Janssen spelen ze de sterren van de hemel. Samen staan ze garant voor een ongeëvenaarde beleving die het publiek niet snel vergeet. Initiatiefnemer van The Star Wars Suites in Nederland is componist, pianist en dirigent Raymond Janssen. Hij is geen vreemde in de wereld van klassieke muziek en heeft zijn sporen verdiend als het gaat om originele en kwalitatief hoogstaande concerten. Janssen is vooral een specialist op het gebied van Oost-Europese topmusici. Hij slaagt er telkens weer in om complete symfonie-orkesten en -koren in spectaculaire bezetting naar onder meer Nederland, Duitsland, Italië en België te halen. Janssen maakt jaarlijks furore met kerstconcerten, is bekend door begenadigde uitvoeringen van de Matthaus Passion maar draait tegelijkertijd zijn hand niet om voor vernieuwende projecten. In 2011 schitterde hij bijvoorbeeld met groot orkest tijdens de Queen Experience in het Gelredome en hij vertaalde de epische muziek van de Lord of the Rings-trilogie naar een spectaculaire concertreeks. Janssen oogstte in 2017 veel lof met zijn uitvoering van de Carmina Burana en trok daarmee volle zalen. In 2018 maakt hij een tournee met The Star Wars Suites. Naast de Star Wars muziek worden in het voorprogramma ook onder meer stukken uit Schindler's List, Jaws, Spiderman en The Dark Knight Rises gespeeld. Een primeur voor Nederland. Meer dan 150 muzikanten brengen dit najaar de muziek van Star Wars tot leven tijdens een unieke concertreeks in Nederland. Het International Symphony Orchestra vertolkt onder leiding van dirigent Raymond Janssen de wereldberoemde soundtracks uit de Star Wars-films. Ze worden daarbij ondersteund door The New Romanian Symphonic Choir. De muzikanten combineren de nummers tot een stralend geheel. Heroïsche en explosieve stukken worden afgewisseld met verheven muziek. 5 t/m 20 november 2018 I EinfSSS^n, Arnhem, Hengelo, Amsterdam, Rotterdam, Apeldoorn, Nijmegen, Oudenbosch en Groningen Bestel nu tickets op pzc.nl/starwars THE MUSIC OF JOHN WILLIAMS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50