Kennisgeving Kernenergiewet 'Uitval busritten was geen wanprestatie' Klassen vaker op de boerderij 8 WK KUSTVISSEN PORTUGAL Tien jonge Zeeuwen ma ken zich op voor het WK Kustvissen voor junioren in Portugal. De deelne mers stapten gistermiddag op het vliegtuig. De kustvissers doen vanaf zaterdag 6 oktober mee aan het wereldkampioenschap Kust vissen in Portugal, dat duurt tot en met volgende week zaterdag. Bondscoach Martin van der Drift uit Rotterdam heeft ze gese lecteerd. De teams bestaan uit twee leeftijdscategorieën: Ivan Ga- briëlse, Rick van Gastel, Erik Hol- lestelle, Machiel Wielaard en Ar jan Wisse in de onder-21 en Ma- thias Baas, Maarten van Beek, Daan Kusse, Pedro van Sluijs en Martijn Wisse bij de onder-16. Bij de familie Wisse uit Kapelle stond de laatste weken alles in het teken van het naderende WK. „Je wil niet weten hoeveel avonden er hier geknoopt is", vertelt moeder Evelien Haverhoek. Haar zonen Arjan (20) en Martijn (25) Wisse gaan ook mee naar Portugal. Arjan doet mee bij de oudste groep en Martijn bij de onder-16. Het is een visserij die ons niet echt heel goed ligt, maar we zijn goed voorbereid De Nederlandse selectie gaat vanaf vandaag aan het werk in Portugal. „Het is daar anders vis sen dan bij ons", aldus Van der Drift. „Het is een visserij die ons niet echt heel goed ligt, maar we zijn goed voorbereid. Nu gaan we fme-tunen." Van der Drift vertelt over het verschil in lijnen en in aas. „Wij vissen normaal met on derlijnen en zijlijnen van 20 tot 60 cm en daar doen ze het met lijnen van tweeënhalve meter." En ook het aas is anders, laat hij weten. Er volgt een verhaal over pieren, slik ken, koreanen en sardientjes. Of de Zeeuwen een kans maken op het WK is volgens de coach las tig in te schatten. „Dan moet echt alles meezitten. Want het is een loterij. Maar zit alles mee, dan kan het." Ontwerpvergunning EPZ i.v.m. implementatie WENRA Reference Levels Dat antwoordt het dagelijks pro vinciebestuur op vragen van de Statenfracties van de PvdA en de VVD. Die klommen in de pen na een bericht in de PZC dat begin september flink wat busritten uit vielen. Door ziekte en open staande vacatures waren op som mige plekken 'tijdelijk even' min der chauffeurs beschikbaar, meldde Connexxion destijds. Maandag ro september heeft de provincie meteen contact opgeno men met Connexxion. De bus maatschappij kreeg te horen dat alle ritten moeten worden uitge voerd en dat dus extra maatrege len nodig waren om uitval te voor komen. Volgens het provinciebe stuur hebben buschauffeurs geen reizigers bij de halte laten staan. Van wanprestatie was geen sprake, aldus de provincie, dus is er geen juridische basis voor inge brekestelling. De rituitval was wel vervelend voor reizigers en slecht voor het imago van het openbaar vervoer. Vandaar dat extra maatre gelen werden geëist. Als er nu een schoolklas op be zoek gaat bij een boerderij is het vaak omdat die wordt gerund door de ouders van een van de leerlingen. Het jaar daarop gaat de school niet meer. De ZLTO wil de 198 Zeeuwse basisscholen struc tureel de mogelijkheid bieden om een boerenbedrijf te bekijken. Dat kan als meer agrariërs zich als 'klasseboeren' aansluiten bij het landelijke platform Boerderij educatie Nederland. De enige gecertificeerde klasse- boer in Zeeland is nu Het Melk huis in Terhole. Als het aan de ZLTO ligt worden het er minstens vijftien. Jaarlijks zouden dan 3000 kinderen een kijkje kunnen ne men op de boerderij. Daarvoor moeten lespakketten worden ontwikkeld. De provincie draagt ruim 6700 euro bij. „Het is goed om te weten waar je voedsel van daan komt", zegt gedeputeerde Jo-Annes de Bat. Goed om te weten waar je voedsel vandaan komt woensdag 3 oktober 2018 Tien Zeeuwse vissers in Oranje Willem Adriaansens Kapelle -Bondscoach Martin van der Drift Het Zeeuwse 'Oranje' dat Nederland vertegenwoordigt op het WK Kustvissen in Portugal. Rechtsonder coach Martin van der Drift, naast hem Martijn Wisse. Broer Arjan Wisse staat in de bovenste rij tweede van links. Autoriteit Nucleaire Veiligheid en Stralingsbescherming Van 4 oktober 2018 tot en met 14 november 2018 ligt de ontwerpvergunning naar aanleiding van de ambtshalve wijzi ging ter implementatie van de WENRA Reference Levels in de vergunning van N.V. Elektriciteits-Produktiemaatschappij Zuid-Nederland (EPZ) voor de Kernenergiecentrale Borssele (KCB) ter inzage. Gedurende deze periode van terinzagelegging kan eenieder zienswijzen over de ontwerpvergunning indienen. Achtergrond van de vergunning EPZ bedrijft sinds 1973 de KCB en beschikt hiervoor over een vergunning op grond van de Kernenergiewet (Kew). De Western European Nuclear Regulators Association (WENRA) heeft haar Reference Levels, een set normen voor de bedrijfsvoering van kernenergiecentrales, herzien en geactualiseerd in het kader van de Europese stresstest en de geleerde lessen van het TEPCO Fukushima Dai-ichi ongeval. Middels deze ambtshalve wijziging worden de nog niet geïmplementeerde Reference Levels opgenomen in de EPZ-vergunning. Hiermee geeft de ANVS gevolg aan de verplichtingen zoals die voortkomen uit het Nederlandse WENRA-lidmaatschap. Ook wordt de vergunning in overeenstemming gebracht met onder andere het recente Besluit basisveiligheidsnormen stralingsbescherming en worden er enkele (tekstuele) wijzigingen aangebracht in de vergun ningsvoorschriften. Procedure De revisievergunning van 12 juli 2016 van EPZ wordt op grond van artikel 19, eerste lid van de Kew door de ANVS ambtshalve gewijzigd. Voor de ambtshalve wijziging wordt de uniforme openbare voorbereidingsprocedure doorlopen conform afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht. Met deze kennisgeving wordt mededeling gedaan van de ontwerpvergunning en van de mogelijkheid tot inspraak. Waar kunt u de ontwerpvergunning inzien? De ontwerpvergunning kunt u vanaf 4 oktober 2018 tot en met 14 november 2018 inzien op de volgende locaties: - Autoriteit Nucleaire Veiligheid en Stralingsbescherming (ANVS), Koningskade 4 te Den Haag. Uitsluitend na telefonische afspraak: 070-348 73 64 (bereikbaar van 10.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur): - Gemeente Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 12.00 uur. De ontwerpvergunning is ook beschikbaar via www.anvs.nl. Hoe kunt u op de ontwerpvergunning inspreken? Eenieder kan tot en met 14 november 2018 zienswijzen met betrekking tot de ontwerpvergunning indienen. Zienswijzen kunnen schriftelijk, per e-mail of mondeling worden ingediend: - Schriftelijk kunnen zienswijzen worden ingediend bij de ANVS, o.v.v. 'Zienswijze ontwerpvergunning EPZ', Postbus 16001, 2500 BA Den Haag. - Per e-mail kunnen zienswijzen worden ingediend bij postbus.aanvraagepz@anvs.nl, o.v.v. 'Zienswijze ontwerp vergunning EPZ'. - Mondelinge zienswijzen kunnen worden ingediend bij 'Inspraakpunt Kernenergiewetvergunningen', telefoon 070-348 73 64, op werkdagen van 10.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur. Degene die zienswijzen inbrengt, kan verzoeken de door hem/haar vermelde persoonsgegevens niet openbaar te maken. Wat gebeurt er met de inspraakreacties? Na de ontwerpvergunning wordt de definitieve vergunning opgesteld. In de definitieve vergunning wordt op de naar aanlei ding van de ontwerpvergunning ingebrachte zienswijzen gereageerd. Ook over de definitieve vergunning wordt te zijner tijd openbaar kennisgegeven. Waar vindt u meer informatie? Heeft u vragen over de stukken of de procedure? Dan kunt u op werkdagen van 10.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur bellen met het Informatiepunt Kernenergiewetvergunningen, telefoon 070 - 348 73 64. Ook is het mogelijk om uw vraag per e-mail te stellen aan: postbus.aanvraagepz@anvs.nl. MIDDELBURG De provincie ziet op dit moment geen moge lijkheden vervoersmaatschap pij Connexxion juridisch aan te pakken vanwege de uitval van buslijnen. De boerenorganisatie ZLTO wil dat Zeeuwse scholieren vaker hun licht opsteken op een boerderij. Daarvoor moet Zee land aansluiten bij het project Klasseboeren. De kosten zijn ruim 26.000 euro. Een kwart daarvan wordt bijgedragen door de provincie. Ernst-Jan Rozendaal Middelburg - Jo-Annes de Bat, gedeputeerde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40