Gebroken stang Middelburgse brug lastig te repareren door chroom-6-verf Zeeland stortplaats drugsafval m Anderhalve week geleden zag de provincie zich genoodzaakt de op knapbeurt van de brug voorlopig af te blazen. Het werk zou namelijk miljoenen euro's meer gaan kosten, vanwege de chroom-6-verf die was ontdekt. Gisteren volgde daarop de mededeling dat de brug voorlopig niet meer open kan. Afgelopen zondag is een van de stangen waarop de brug draait afge broken, waarschijnlijk als gevolg van ouderdom. „Dat geeft aan hoe hard de brug aan renovatie toe is", verklaart gedeputeerde Harry van der Maas. De reparatie moet wor den uitgevoerd met beschermende pakken en het gedeelte waar het af gebroken onderdeel zit moet wor den ingepakt. „Op de plek waar de stang zit, moeten we bescher mende veiligheidsmaatregelen treffen", zegt Van der Maas. „Ik hoop niet dat we de hele brug moe ten inpakken." De provincie streeft ernaar de stremming voor de scheepvaart zo kort mogelijk te laten duren, maar Van der Maas kan nog geen streef datum noemen. Zo krijgt de voorgenomen opknap beurt van de Stationsbrug opnieuw een onverwachte wending. Aan vankelijk was de bedoeling de brug van medio september tot eind fe bruari te laten opknappen in Krim pen aan den IJssel. Er zou een nood brug komen voor voetgangers; bus sen en fietsers moesten omrijden en de scheepvaart zou maar vier keer per dag kunnen passeren. Protesten Begin september bleek de brug chroom-6-verf te bevatten. Dat is niet gevaarlijk voor de omgeving, maar wel voor reparateurs die met de brug aan de slag zouden gaan. Aanvankelijk werd geschat dat de renovatie tot na de zomer van 2019 zou gaan duren, wat tot flinke pro testen leidde bij de recreatie- en be roepsvaart. Anderhalve week geleden besloot de provincie onverwacht de hele Dit voorval geeft aan hoe hard de brug aan renovatie toe is opknapbeurt uit te stellen, want de kosten dreigden uit de hand te lo pen. De opknapbeurt was voor 2,1 miljoen euro begroot, maar zou nu meer dan 5 miljoen euro gaan kos ten. Dat maakte een Europese aan besteding noodzakelijk. Daardoor zag het provinciebestuur geen an dere mogelijkheid dan het werk voorlopig te schorsen. Aannemer Hollandia is dit voor jaar al begonnen met het maken van nieuwe onderdelen - deksecties en de aanbrug. De provincie heeft be sloten die af te laten bouwen en te betalen. Volgens Van der Maas zijn ze ook nodig als besloten wordt een nieuwe brug te bouwen. Toch wordt nog gemikt op renovatie. Voor het project is nu een project leider aangesteld en er kan extern expertise worden ingehuurd. Sa men met Rijkswaterstaat, ProRail en het Rijksvastgoedbedrijf, die ook te maken hebben met de chroom-6-problematiek, wordt over oplossingen overlegd. m woensdag 3 oktober 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND2 KRUININGEN Een gesprongen waterleiding heeft gisterochtend voor veel water overlast gezorgd in Kruiningen. De distributieleiding aan de Rijksweg sprong tus sen 07.00 en 08.00 uur door een spontane storing. Het water spoot daarna hoog de lucht in en zette een aantal straten blank. Volgens woordvoerster Marieke de Wild van DNWG, dat het onderhoud en beheer van de waterleidingen in Zeeland verzorgt namens waterbedrijf Evides, was het lek rond 10.30 uur gedicht. „Nie mand heeft zonder water gezeten, wel kon de waterdruk lager zijn. Dit betrof vooral de Zak van Zuid-Beveland en van Kruiningen tot Schore en Yerseke. Toen het probleem verholpen was, werd de waterdruk weer normaal. Mensen hebben mogelijk last gehad van bruin water uit de kraan," aldus De Wild. foto 112 midden-zeeland Stationsbrug kan niet meer open De Stationsbrug in Middelburg kan niet meer open. Hoe lang de stremming voor de scheepvaart gaat duren, is niet bekend. Er is namelijk een onderdeel afgebro ken dat de kankerverwekkende stof chroom-6 bevat, wat de re paratie bemoeilijkt. Ernst Jan Rozendaal Middelburg -Harry van der Maas, gedeputeerde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33