Schillen Wonderstroom wordt geschrapt Situatie rond Russisch zeeschip blijft onzeker 2 JANVANDAMME STOPTOBER Column DESTELLING Vandaag: Blof is beter dan Doe Maar Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters HOE LAN© HOU JE HET VOL PENK JE TOT PE TWEEPE WEEK VAN STAPTVEMBEP HOOP IK. Engelse bom wordt opgeblazen 3 Zeeuwen op lijst Best Chef Awards VLISSINGEN Deelauto wint aan populariteit Dat de editie 2018 niet doorgaat, zo als de website meldt, werd eerder dit jaar al gevreesd. De Stichting Cultuurwerf heeft sinds vorige maand geen vast personeel meer in dienst. Dat is het gevolg van het te rugschroeven van de subsidies. De gemeente Vlissingen geeft alleen nog bijdrages voor het Bevrijdings festival en Festival Onderstroom. Schatkist Hoewel beide festiviteiten dit jaar succesvolle edities kenden, is de schatkist van Cultuurwerf niet ge noeg gevuld voor het opzetten van een grootschalig winters festival, meldde directeur Onno Bakker gis termiddag. Bakker werkt net als projectleider festivals Pieter Vente- vogel op projectbasis voor Cultuur werf. Cultuurwerf heeft Wonder stroom de afgelopen vijf jaar vier keer kunnen houden; twee keer op het Bellamypark en twee keer in de Machinefabriek. Bakker vindt het 'bijzonder jammer', maar hij ver wacht niet dat de stichting de ko mende jaren in staat zal zijn om Wonderstroom uit zijn as te laten herrijzen. Wonderstroom zat vorig jaar 'verpakt' in Wonderstad. Onder die naam vonden bijna heel december evenementen plaats in Vlissingen, vooral ook op initiatief van (ho- reca)ondernemers uit de binnen stad. Pieter Ventevogel zette het evenement op poten en hij zorgt er voor dat Wonderstad over twee maanden weer op de rol staat. Feesttent Hij voert nog gesprekken met di verse ondernemersverenigingen over de te organiseren van activitei ten en de hoogte van het budget. Maar Ventevogel weet nu al dat er vanaf 13 december weer een feest tent op de kop van het Bellamypark staat. „Met de Vlissingse onderne mersborrel worden de activiteiten die dag afgetrapt." Ik hoop dat er in die laatste weken van het jaar elke dag wel wat cultureels te doen is in de binnenstad -Pieter Ventevogel Dat er in december weer een ko renmiddag en een Xmas Sing Along op het programma staan, is ook al zeker. Ventevogel enthousiast: „Ik hoop dat er in die laatste weken van het jaar elke dag wel wat cultureels te doen is in de binnenstad. Het zou heel mooi zijn als dat te realiseren valt." Inspecteur Gijs Mol van de Interna tionale Transportfederatie (ITF) weet dat vijf opvarenden inmiddels naar huis zijn. Hun contract was af gelopen. Twee bemanningsleden zijn voor hen in de plaats gekomen. Dat maakt dat er nog achttien zee lui op het schip zijn. Voor twee, drie weken is er vol doende voedsel aan boord, mede dankzij de vorige week in gang ge zette inzamelingsactie van het Va renscentrum in Terneuzen. Mol schat dat er voor 'een aantal dagen' ook genoeg brandstof is. „Vrijdag zou er een nieuwe levering zijn, maar dat is afwachten." Het is, aldus de ITF-inspecteur, niet te zeggen hoe lang het schip nog in Terneuzen zal blijven. We reldwijd liggen schepen van rederij Murmansk Shipping Company vast. Havenbedrijf North Sea Port volgt alles op de voet, aldus woord voerder Johan Bresseleers. „Veel meer kunnen wij niet doen." Het schip ligt bij overslagbedrijf O vet, wat daardoor minder kaderuimte beschikbaar heeft. 10 t/m 14 okt 2018 De man, een jonge vader, loopt naar de hoek waar de aardappels uitgestald lig gen. Zal ik een zakje pakken, hoor ik hem aan zijn vrouw vragen. Die staat ongeduldig met de kinderwa gen te wachten bij de tomaten. „Je denkt toch niet dat ik ga schillen", roept ze naar haar echtgenoot. Hij verlegt zijn koers richting koel- wand. Even later komt hij met een plastic bakje vol bleke, voorge kookte piepers aanlopen. „Zijn deze goed?" afgelopen zondag. 'Je denkt toch niet dat ik ga schillen?' Die vraag hapert in mijn hoofd. Aardappels schillen. Huiselijker kan bijna niet. Of het nou bintjes zijn, of vastkokers, ik bekijk en be voel ze altijd. Maandenlang in het donker gegroeid, tot ze met de riek naar boven worden gewerkt. In de buurt geteeld, vlakbij gerooid, zelf geschild, zelf gekookt of gebakken: dichterbij kan bijna niet. iets mis met schillen, kennelijk. Slik, tijd - ik doe maar een gooi. Het moet snel, en gemakkelijk. Laatst ging het verhaal rond, dat studenten tegenwoordig vooral buitenshuis eten in wat ze trendy eetspots noemen. In hippe tentjes, niet af en toe, nee, elke dag. Trendy. Hip. Ik denk aan vers wit brood van bakker Oosterling. Dat aten we op zaterdag, met roombo ter van melkboer Goud en boter hamworst gesneden in de super markt in wording in het Walen- straatje. Met het oog op de com munie in de avondmis moest je minstens een uur nuchter zijn, dus we zaten vroeg aan tafel. Het nog geurende witbrood smaakte er al leen maar beter door. Op zo'n zaternamiddag voelden we ons verwend. Eindelijk herfst, we hebben erop gewacht, het kan niet altijd zomer zijn. In de straat stopt een witte be stelbus, schuin bij de overburen. Een jongen met dopjes in zijn oren bezorgt een pakketje. Hoogste tijd om de bintjes op te zetten. Voor sommige jonge ouders is er iets mis met schillen, kennelijk woensdag 3 oktober 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Mein Kampf blijft een gevaarlijk boek 545 reacties DISHOEK Een Engelse vliegtuig bom uit de Tweede We reldoorlog wordt vanmid dag tot ontploffing ge bracht op een kleine twee kilometer voor de kust bij Dishoek. De vijfhonderdponder werd 17 augustus 2018 aangetroffen bij voorbe reidende werkzaamhe den voor de aanleg van de stroomkabel in de Westerschelde voor het windmolenpark Borsele. De Maritieme Explosie ven Opruimings Dienst van de Explosieven Op ruimings Dienst van De fensie (EODD) vernietigt de vliegtuigbom in de loop van de middag. m VLISSINGEN Drie Zeeuwse chefs staan dit jaar in de top 100 van de 'The Best Chef Awards'. De interna tionale lijst met de beste chefs ter wereld is maan dag bekendgemaakt in Milaan. Terneuzenaar Nick Bril (The Jane in Antwerpen) en Syrco Bakker (Pure C in Cadzand) zijn te vinden op respectievelijk plek 15 en 31. Opmerkelijk genoeg is chefkok Jannis Brevet van Inter Scaldes in Krui- ningen pas te vinden op plek 100, terwijl het res taurant eind vorig jaar nog zijn derde Michelin- ster kreeg. Het aantal deelauto's in in Zeeland blijft groeien. Dit jaar zijn het er 265. Vorig jaar waren dat er nog 192. Zeeland volgt daarmee de landelijke trend. Zeeland heeft wel de minste deelauto's van alle provincies. In Noord-Holland rijden er de meeste: 11.482.840 Momenteel zijn er in Ne derland ruim 41.000 au to's die veelal via online platforms gedeeld wor den met anderen. Dat zijn er ruim tienduizend meer dan in 2016, zo blijkt uit recent gepubli ceerd onderzoek van CROW-KpVV. Vlissingen moet het dit jaar zon der het winterse feest Festival Wonderstroom doen. Organisa tor Stichting Cultuurwerf heeft geen geld en mankracht meer om het winterse festival in de lucht te houden. René Hoonhorst Vlissingen De situatie rond het Russische vrachtschip Kuzma Minin dat sinds 15 mei vastligt in de Ter- neuzense Massagoedhaven, blijft onzeker. Harmen van der Werf Terneuzen Kampeer Caravan Jaarbeurs Koop je kaartje nu online met korting voor slechts 10,- Albert Heijn, de groenteafdeling, Voor sommige jonge ouders is er De regen slaat tegen de ruiten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2