bolderman. nSActiereizen met vertrekgaranties! 29 woensdag 3 oktober 2018 de website van deze krant. manager Resley, plus zoontje Frenky-Dean (4). Maar vanaf februari zet ze een nieuwe stap: de Amster damse gaat het theater in met de show Van de hak op de tak. „Kunnen mensen niet achteraf zeggen: wat was het rommelig, haha. Weet je, toen ik 11 was en een show van Bri gitte Kaandorp op tv zag, zei ik tegen mijn vader: hoe heet dit? Dit wilde ik ook. En nu gaat het dus echt gebeu ren. Met veel anekdotes en grappen. En zang. Ja, ik ga zingen. Met eigen werk. We zijn nu aan het schrijven. Hoe vet is dat?" Ze begrijpt dondersgoed dat Expe ditie Robinson als een etalage werkt. „Natuurlijk is dat goed voor je pr., maar het is zeker geen argument ge weest om mee te doen. Ik ben altijd al fan geweest van het programma. Ik keek als puber al." Vier afleveringen is het survival programma onderweg. Vier 'Robin- sons' zijn al naar huis, Nienke Plas zit er nog in, al speelt ze geen hoofdrol. „De editors laten me redelijk met rust", zegt de Amsterdamse die al ja ren gewend is om zelf filmpjes te edi- ten, zeg maar de beelden te knippen en aan elkaar te plakken. „Ik vind het moeilijk om beelden van mezelf te rug te zien die ik zelf niet geëdit heb. Ik ben gewend om de regie te heb ben." Slachten Ze noemt een scène. „Ik zag mezelf vorige week terug met een vis in de pan. In de pan? Ik heb die vis ge slacht, hè. Nienke de vegan heeft ge woon een bot mes in die vis gezet. Da's best een dingetje, dacht ik, maar het zat er niet in. Niet voor mezelf, hoor, maar dat was best mooie televi sie. Je ziet veel niet terug, maar ik snap ook dat er veel te veel minuten zijn voor zo'n korte uitzending. Ik denk ook wel dat het echt is en ik herken mezelf ook wel. En neem die ruzie tussen Aisha en Corry Konings. Daar is niets aangedikt of heftiger ge maakt. Aisha was echt mijn mattie. Ik ben dan ook blij dat ze haar biechten hebben uitgezonden, waarin ze ook haar andere kant hebben laten zien. Ook dat is Robinson." Kijk op de site bij /video voor de negendelige serie Onbeperkt met Nienke. Nienke Plas maakt een serie voor aan je voeten kan liggen, als je maar je armen spreidt. „Kijk, de maatschappij is zo ge wend om in hokjes te denken. Be wust, of onbewust, maar zo fout. Neem Erwin, een jongen met spas men. Dan wordt er 'zomaar' gedacht: hij beweegt zo raar dan zal hij ook wel achterlijk zijn. Deze serie is er ook om vooroordelen weg te nemen." Podiumvrees Het idee komt voort uit haar eigen 'beperking': Nienke Plas heeft podi umvrees. Niet toen zij als klein meisje op de NKT jeugdtheaterschool zat in Purmerend. „Dat gebeurde veel later. Toen ik ging zingen en wilde optreden. Die hele aanloop. De zenu wen. Dat je weet dat je op moet. Zo eng. Het gevoel dat de controle weg valt en je bevriest. Ik heb een cursus gedaan bij De Theaterkamer in Am sterdam en ben video's gaan maken. Toen raakte ik al wat kwijt van die vrees, maar niet alles." In Onbeperkt met Nienke gaat ze die angsten nog ver der te lijf. Ze gaan met z'n vijven aan de slag met Badaboom, een comedy- schrijverscollectief dat ook verantwoordelijk is voor de teksten van de Roast en Ce- lebrity Stand-up. „Menno (Stam) en Wilko (Terwijn) hebben ons ontzettend ge holpen. Met de teksten, maar ook met het po dium." Als een stel groep- achters naar de eindmusi- cal, werkten zij in negen weken naar een finale avond toe: een voor stelling in het theater voor publiek. „Dat was geweldig." Overigens was ze de serie begonnen met vijf kandidaten. „Daisy is overleden. We waren al be gonnen met opnemen. Ze leed aan kanker. Ze miste een been, maar had de droom om naar de Paralympics te gaan. Zij is ook terug te zien in de serie." Plas, tot 2016 werkzaam in de sales, pakt door. Ze blijft, uiteraard, haar 160.000 volgers op YouTube bedie nen. Samen met vriend én inmiddels GROTE NEDERLANDSE ARTIESTEN! Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! boekingen: www.bolderman.nl 8-daagse najaarsreis Gardameer, Verona en Venetië 8-daagse najaarsreis Venetië 8-daagse najaarsreis Zwitserse Alpen, Glacier- en Mont-Blanc Espresss 5-daags All-inclusive Muziekspektakel Noord-Nederland 8-daagse najaarsreis Istrië, Opatija Riviera 8-daagse najaarsreis Praag en Bohemen GO FOTO JEAN-PIERRE JANS v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds Et reserveringskosten Vertrekdatum: 22 okt Vertrekdatum: 13 okt. Vertrekdatum: 12 nov. Vertrekdata: 13,22 okt. Vertrekdata: 5,12,19 nov. Vertrekdatum: 22 okt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29