N O Van YouTuber naar BN'er Omroepen boos om verhuizing Hl 28 M ANGELA KIJKT TV Nienke Plas (32) gaat lekker. De YouTube-ster is genomineerd voor de Televizier Talent Award, zit momenteel in Expeditie Robinson, gaat het theater in en start vandaag een onlineserie voor deze krant: Onbeperkt met Nienke. Ia Margriet van der Linden, Nadia Moussaid en Twan Huys is Nederland sinds deze week wéér een nieuwkomer rijker in talk- showland: Renze Klamer. En hij heeft op papier ook nog eens een droomplek, dagelijks na het Acht Uur Journaal. De praktijk is, zoals vaker, net iets weerbarsti ger. Zijn Na Het Nieuws, onder de vlag van BNNVARA, is enkel te zien via NPO1 Extra, ofte wel kanaal 311 bij Ziggo, het Siberië van de af standsbediening. Ingeklemd tussen - echt waar - een stokoude herhaling van Ha, die Pa en het re centere Bloedverwanten. Zijn tv-studio is al even nederig, als je het al een studio kunt noemen. Hij heeft een hoekje toebedeeld gekregen in de cen trale hal van het NPO-gebouw op het Mediapark, formaat bezemkast. Met een decor dat makkelijk gewisseld kan worden, omdat vanaf dezelfde plek ook een kinderprogramma wordt uitgezonden. Maar dat mag de pret niet drukken. Want dit project is beslist lovenswaardig. Niet alleen om dat Klamer en collega's zich ten doel hebben ge steld om een nieuwe lichting talkshowgasten te ontdekken en klaar te stomen. Wat geen overbo dige luxe is, gezien het profiel van Peter R. de Vries dat in mijn tv-scherm zit gebrand. Maar ook omdat er bij de publieke omroep ein delijk serieus werk wordt gemaakt van talentont wikkeling en opvolging van de eigen presentato ren. Matthijs van Nieuwkerk en Jeroen Pauw gaan richting de 60 en zullen er ooit een keer mee op houden. Een talent bij toeval vlieguren laten ma ken, zoals bij een zwangerschapsverlof, is een erg wankele basis voor de toekomst. Klamer is absoluut een talent. Hij is rustig, intel ligent en heeft een natuurlijk overwicht aan ta fel. Hij weet hoe hij een gesprek moet leiden, mede door zijn ervaring op de radio met Langs de Lijn en Omstreken. Dat wil niet zeggen dat de eerste aflevering direct briljant was. Maar dat is het mooie van zo'n plek in de luwte, je wordt als pre sentator niet meteen afgerekend, zoals een Twan of Margriet. Het nieuws werkte maandag ook niet helemaal mee, zoals het overlijden van Aznavour. Het was bijna aandoenlijk dat een onbekende jonge eco noom van de Rabobank, die tot maandag overdui delijk nog nooit van de zanger had gehoord, de ta fel enthousiast ging uitleggen dat diens dood echt groot nieuws is in Frankrijk. Had hij van zijn vriendin in Parijs gehoord. Alleen al om die reden zou ik het pensioen van Matthijs van Nieuwkerk toch nog even uitstellen. Johnny laat zich roasten Award voor Pia Douwes INTERVIEW NIENKE PLAS Nienke Plas speelde vroeger zwerver tje. Dan deed ze alsof ze heel arm was. „Dan had ik geen eten en moest ik allerlei opdrachten doen. Sloop ik naar bene den om iets uit de fruitschaal te pik ken bijvoorbeeld. Ik zie mijn moeder nóg raar kijken. 'Wat doe jij achter die stoel?'" Twintig jaar later is het voor het echie: Nienke Plas (32) zit namelijk in Expeditie Robinson, waar ze én amper Ik vind het moeilijk beelden van mezelf terug te zien die ik niet geëdit heb. eten heeft én opdrachten moet doen. „Het was een onvergetelijke erva ring." De spots van televisie hebben haar gevonden, de grofgebekte, grap pige en goedlachse Amsterdamse. Ze begon twee jaar terug met onlinevi- deo's: de zogeheten Hahalogs. Noem haar geen vlogger, liever 'social come- dian'. Haar filmpjes zijn alledaags én absurdistisch. „Ik zeg wat veel men sen denken. Met veel zelfspot, maar vind het ook heerlijk om anderen af te branden. Ik denk nooit: dit is te heftig." Voor deze site gaat zij de diepte in. Vanaf vandaag start de Amsterdamse de serie Onbeperkt met Nienke. Daarin vergezelt ze vijf kandidaten met een beperking die hun droom najagen: optreden als comedian. „Anthony heeft een spierziekte, Charissa is voor 95 procent blind en Dave heeft borderline. Het is behoorlijk heavy, maar tegelijk ook luchtig, met hu mor, en leerzaam. Hoe ga je om met tegenslagen? Het is inspirerend om te zien dat de wereld voor iedereen, on geacht leeftijd, kleur of beperkingen, HILVERSUM KRO-NCRV en AvroTros hebben officieel be zwaar aangetekend tegen plan nen van de NPO voor een 'ge dwongen' verhuizing van Radio 2 en Radio 5. Daarvoor is een ver bouwing gepland die 'onnodig' miljoenen zou kosten. De NPO zegt daarop voor de meest 'kostenefficiënte oplossing' te kiezen. Vrijdag wordt de klacht behandeld door een onafhanke lijke geschillencommissie. De studio's van Radio 2 en Ra dio 5 zijn al jaren te vinden in het Hilversumse AKN-gebouw, maar de NPO wil ze onderbrengen in het eigen Radiohuis op het Mediapark. Bij de omroepen is die kwestie omstreden. Uit diverse achtergrondgesprekken blijkt dat de pijn vooral zit in de kosten. De verbouwing van het Radiohuis - reeds het onderkomen van Radio 1,3FM en Radio 4 - zou miljoenen kosten in een tijd van forse bezui nigingen op de publieke omroep, zo luidt de kritiek. De verhuizing is ook 'onnodig', omdat Radio 2 en Radio 5 al jaren naar tevreden heid gehuisvest zijn in het AKN- gebouw (eigendom van KRO- NCRV en AvroTros). „Dit is dus puur een prestigeproject van de NPO", klinkt het. KRO-NCRV wil inhoudelijk niet op de kwestie ingaan. Een woordvoerder van AvroTros wil nog kwijt: „De NPO moet zuinig zijn op zijn mensen en middelen en dat gebeurt in onze ogen nu onvoldoende." „We hebben diverse opties be keken en zijn tot de conclusie ge komen dat dit de meest kostenef ficiënte oplossing is", stelt een woordvoerder van de NPO. „De studio's en werkruimtes van Ra- dio2en5inhet gebouw van AKN zijn aan vervanging toe. Door alle zenders in het NPO-gebouw bij elkaar te brengen, kunnen zaken als studio's, noodstroomvoorzie- ning en beveiliging worden ge deeld. We willen graag samen met de omroepen deze efficiency slag maken en een kostbare be zwaarprocedure vermijden. Wij denken dat onze afweging op goede gronden is gebaseerd." Quote van de dag Het duurde lang voor vrouwen, zoals mijn moeder, vrachtwagenchauffeur werden Klamer woensdag 3 oktober 2018 GO ROAST Johnny de Mol wordt 'geroos terd'. Comedy Central maakte gisteren bekend dat The Roast of Johnny de Mol 'binnenkort' op de buis te zien zal zijn. Onder andere cabare tier Peter Pan- nekoek zal De Mol verbaal aanpaken. MUSICALSTER Pia Douwes heeft in Ham burg de Deuts- cher Musical Theater Preis gekregen. Het is de enige musi- calprijs in het taalgebied. Ze speelde in 1986 voor het eerst in Wenen, waarna ze vaak in musi cals in het ge bied verscheen. V ■u 'Ik denk nooit: dit Is te heftig' Dennis Jansen 44 -Nienke Plas Nienke Plas: Expeditie Robinson was onvergetelijk, fotortl —Zanger Nielson in Beau Monde over de inhaalslag die vrouwen de afgelopen jaren hebben gemaakt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28