m JWi ir PSV wil weer magie van 11 JX 18 'Dit Ajax is heel talentvol. Net als in 1995' CHAMPIONS LEAGUE BAYERN MÜNCHEN - AJAXA Ajax imponeerde tegen Bayern München. De 1-1 in Zuid-Duitsland is een uitstekend resultaat voor de ploeg van trainer Erik ten Hag. Na een meeslepend gevecht had winst er zelfs ingezeten. n Juventus mist Ronaldo niet Bij afwezigheid van de geschorste Cristiano Ronaldo heeft Paulo Dybala (24, foto) de hoofdrol gepakt bij Juventus. De Argentijn schoot Juve met drie goals voorbij Young Boys in groep H van de Champions League. Formule 1: Zandvoort geschikt Circuit Zandvoort hoeft maar enkele kleine ingrepen uit te voeren om het geschikt te maken voor een Grand Prix in de Formule 1, meldt de FIA op autosport.com. Zandvoort wil graag de Ft terug. Het TT Circuit in As sen aast ook op de Ft. In 1985 was Niki Lauda de laatste winnaar van de GP Nederland. Ergernis over ijs Thialf Na Kjeld Nuis, Sven Kramer en Patrick Roest heeft ook schaatser Douwe de Vries zijn ergernis geuit over de kwaliteit van het ijs in Thialf. „De maat is een keer vol. Dit is geen topsportwaardig ijs. Erken het pro bleem, zoek desnoods expertise van andere ijsmeesters en DOE er wat aan. Dit is Thialf onwaardig", aldus De Vries op Twitter. Schulting naar langebaanteam Olympisch kampioen shorttrack op de 1000 meter, Suzanne Schulting (21, foto), gaat zich komend seizoen naast het shorttracken meer richten op de langebaan. De Friezin sluit aan bij Team IKO, waar onder anderen ook Jorien ter Mors voor schaatst. Flitsen Quote van de dag Rekken Mutu Hockey De goal van Noussair Mazraoui na ruim twintig minuten had iets symbolisch in zich. De rechtsback van Ajax begon gespannen aan de wedstrijd en maakte een paar fou ten. Maar toen de Marokkaan scoorde, na een prima aanval via DusanTadic, gooide hij de schroom van zich af. Symbolisch omdat heel Ajax dat deed na de Amsterdamse treffer. Eigenlijk een paar minuten daarvoor al was de brutaliteit terug. Ajax imponeerde daarna door in een hoog tempo te spelen en zelfs het initiatief te pakken tegen één van de beste teams ter wereld. Hakim Ziyech die bij vlagen weer liet zien hoe goed hij kan voetbal len, maar óók wil werken voor deze ploeg die in de Europese wedstrij den altijd wat extra brengt. David Neres die weer op de flank mocht spelen en daar toch echt het beste op zijn plek is. Groep E Ajax overtuigde dit Europese sei zoen al met die vlekkeloze kwalifi catie voor de groepsfase en de uit stekende winst op AEK Athene tij dens de eerste poulewedstrijd. Nerveus De start in München was dus nogal nerveus. Misschien geïmponeerd door het machtige stadion? Onder de indruk ook van de felle start van Bayern dat voor gisteravond twee wedstrijden op een rij niet had ge wonnen? Een doodzonde voor de Rekord- meistervan Duitsland die direct een signaal wilde afgeven aan de thuis- fans. Met de kopgoal van Mats Hummels, op aangeven van Arjen Robben, als pijnlijk resultaat voor Ajax. Maar heel snel richtte Ajax zich dus knap op. In de topper tegen PSV was Erik ten Hag er heilig van overtuigd dat hij zijn elftal niet aan de tegenstan- der hoefde aan te passen. Hij stelde Frenkie de Jong en Daley Blind bij afwezigheid van Matthijs de Ligt op in het centrum van de verdediging. Een inschattingsfout die lang na dreunde. Ten Hag ging er toen van uit dat Ajax óók in Eindhoven zou domineren, maar daar kwam niets van terecht. Jeroen Zoets ogen glimmen als hij terugdenkt aan die magische CL- campagne uit de herfst van 2015. Manchester United, VfL Wolfs burg, CSKA Moskou; deze teams joeg PSV van het veld in Eindho ven. Met drie nederlagen keerden ze terug naar eigen land. De laatste triomf was destijds die tegen de kampioen van Rusland. Op een koude decemberavond vierde Ne derland dat er voor het eerst in ze ven jaar een eredivisieploeg de CL- knock-outfase had bereikt. „Wat de rode draad was in die duels? Dat we erin slaagden om drie keer boven onszelf uit te stijgen", zegt keeper Zoet (27), vooruitblik kend op de CL-kraker van nu tegen Internazionale. Zoet ziet dat PSV op dit moment ook weer in vorm is. En dat Inter een ploeg is met een aantal grote namen, maar geen team dat op voorhand ontzag in boezemt. Laat staan angst. Krachten Zoet is één van een handvol PSV- spelers die er drie jaar terug bij wa ren. Luuk de Jong (28), Jorrit Hen- drix (23), de toen piepjonge invaller Steven Bergwijn (20); ook zij weten nog welke krachten er vrijkwamen. Wat voor wedstrijd wordt het nu? De clichés zeggen: Italiaanse tegen stander, counter, kleine ruimtes, woensdag 3 oktober 2018 VOETBAL AUTOSPORT SCHAATSEN SCHAATSEN Hans Robben, de vader van Bayern München-aanvaller Arjen Robben, treedt toe tot de technische staf van FC Groningen. Het oefenduel Willem II - AZ eindigde in een zege voor de bezoekers (2-4). AZ stond na één helft al met 4-0 voor. Danny van Poppel (25) heeft in Wallonië de Mémorial Frank Vandenbroucke op zijn naam geschreven. De sprinter van Lotto- Jumbo verraste het overgebleven peloton met een heel vroege sprint en hield stand. - Louis van Gaal (67) ziet overeenkomsten met zijn Europese topploeg van de jaren negentig. 1212 Bij het voetbal duel Cardiff City - Burnley (1-2) in de Premier League was zondag de bal slechts 42,02 minuten in het spel. Volgens The Times wil de Engelse bond zo snel mogelijk maat regelen tegen tijdrekken. n Ex-voetballer Adrian Mutu (39) moet Chelsea een boete van 17 miljoen euro betalen van wege zijn ont slag na het ge bruik van co caïne. Hij ging tevergeefs in beroep. <5 Hockeybonds- coach Alyson Annan heeft 45 speelsters ge selecteerd in de voorberei ding op de laatste Champions Trophy van 17 tot en met 25 november. O fi. <0 Brutaal Ajax lil FC Bayern München Q Ajax Daniël Dwarswaard München Bayern München - Ajax 4. Hummels 1-0 1-1 22. Mazraoui Opstellingen Neuer Onana Kimmich Mazraoui Boateng De Ligt Hummels Wöber 90+3. Süle Tagliafico Alaba Schone Müller Blind Martinez Van de Beek Thiago 75. De Wit Robben Ziyech 62. Rodriguez Tadic Lewandowski Neres Gisteren AEK Athene - Bentica nnb Bayern München - Ajax 1-1 4. Hummels 1-0, 22. Mazraoui 1-1 gespeeld w g v Pt (v-t) 1 Ajax 2 110 4 (4-1) 2 Bayern München 2 110 4 (3-1) 3 Benfica 10 0 1 0 (0-2) 4 AEK Athene 10 0 10 (0-3) Ribéry 85. Dolberg 74. Gnabry Scheidsrechter: Kralovec (Tsj) Noussair Mazraoui met zijn eerste goal voor Ajax: 1-1. fotoanp Als PSV iets wil in deze Champi ons League, moet er vanavond worden gewonnen van Inter. In 2015 legden drie thuiszeges de basis voor een unieke achtstefi naleplaats onder Phillip Cocu. Maarten Wijffels Eindhoven Jeroen Zoet hoopt op een herhaling van 2015. foto reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18