Zorgen over veiligheid wegen naar nieuw recreactiepark 7 VERHUIZING 'T WESTLICHT Spiritueel Centrum 't Westlicht gooit het binnenkort noodgedwongen over een andere boeg. „We gaan straks naar de mensen toe", zegt eigenaresse Mieke Boot. Het Goese centrum zit sinds 2014 naar volle tevredenheid in de voormalige pastorie aan de Singelstraat, voor veel Goesenaren ook bekend als de koorschool. Maar de uitbrei dingsplannen van het naastgele gen Slot Oostende noopten op richtster Mieke Boot uit te kijken naar een andere locatie. De ge meente heeft het pand verkocht aan het Slot. De huur van 't West- licht is opgezegd per eind oktober. Volgens Boot is het een hecti sche zomer geweest. De zoektocht naar een nieuwe stek was niet ge makkelijk. „We wilden graag in het centrum blijven, maar een pand met zoveel ruimte als we nu hebben, is niet te vinden. Natuur lijk kun je ook op De Poel gaan zit ten, maar daar voelde ik niets voor. Daar lopen de mensen niet zo ge makkelijk bij je binnen." Gevangenis In de voormalige strafgevangenis aan de Albert Joachimikade heeft het spiritueel centrum vanaf eind deze maand haar nieuwe onder komen. Daar worden twee kan toorruimtes gehuurd. Een grote en een wat kleinere. „Natuurlijk zijn we blij dat we iets hebben ge vonden, maar het is toch even slikken, hoor", geeft Boot toe. „Dat we op de nieuwe locatie geen tuin meer hebben is heel jammer. Het uitzicht op de haven is wel heel fraai." De grootste verandering is het verlies aan ruimte. Er kunnen straks nog wel wat cursussen of workshops voor kleine groepen worden gegeven, maar voor het gros van de activiteiten die nu nog in de voormalige pastorie plaatsvinden, is straks geen ruimte meer. „De strafgevangenis wordt als het ware ons creatieve kantoor", legt Boot uit. „De an dere dingen gaan we vooral op lo catie doen. In kerken, scholen of Waar een deur dichtgaat, gaat ook altijd weer een deur open buurthuizen bijvoorbeeld. Je kunt aan allerlei activiteiten of evene menten denken. Een yogadag, een lezing, een kristallenbeurs... noem maar op." De oprichtster van 't Westlicht spreekt van een totale omslag. „Het zal wennen worden. Nie mand wilde weg uit het hele fijne gebouw dat we nu hebben. We moeten echt even een knop opzet ten. Aan de andere kant voelt het ook wel weer positief. Waar een deur dichtgaat, gaat ook altijd weer een deur open. Eén van de voordelen van op locatie werken, is dat we ook dingen in de dorpen kunnen doen, zodat de mensen niet naar Goes hoeven te komen." De vrije inloop blijft wel behou den in het nieuwe onderkomen. Drie dagdelen per week kunnen mensen straks binnenstappen aan de Joachimikade om bijvoorbeeld een boek te lenen, een hulpvraag neer te leggen of simpelweg een praatje te maken. Onbekend met het houden van evenementen op locatie is 't West licht zeker niet. Afgelopen januari werd de halfjaarlijkse spirituele beurs voor het eerst in de Grote Kerk gehouden. Er was veel aan loop. Komende zaterdag vindt de tweede kerk-editie plaats. Voor standhouders is het aansluiten in de rij. „We hebben al een flinke wachtlijst", zegt Boot. „Ik denk dat het komt, omdat wat wij doen er nog niet was in Zeeland. Ook hoorde ik van iedereen dat de am biance in de kerk zo mooi was. We gaan er zeker mee door!" Die vakantiehuizen zijn gepland in Waterpark Veerse Meer. De Bewo- nersgroep Arnemuiden (BGA) heeft de gemeente gisteravond ge vraagd te zorgen voor vrij liggende fiets- en voetpaden langs de wegen vanaf het dorp naar het vakantie park vóórdat het park klaar is. „We zijn blij dat er weer schot komt in de ontwikkeling van het park, want die bouwput waar niks ge beurt, dat willen we ook niet", zei voorzitter Kees Asscheman van de Bewonersgroep Arnemuiden tegen de raadscommissie ruimte. „Maar de verkeersdruk op de enige weg door het dorp zal enorm toenemen. Wij willen vooraf meedenken over oplossingen voor de drukte en met name de veiligheid." Asscheman wees behalve op Waterpark ook op Harbour Village op het Zilveren Schor. „Er zijn nu al zorgen over de verkeersveiligheid." Wethouder Chris Simons - verant woordelijk voor zowel Waterpark Veerse Meer als verkeer - zegde toe dat in 2019 metingen gedaan zullen worden naar het verkeer op de route door Arnemuiden en op de Van Cittersweg en Oranjepolderse- weg richting het beoogde vakantie park. Hij wees er wel op dat de drukte op die wegen nu beperkt is. „Ze kunnen veel meer verkeer aan dan er nu rijdt. Bovendien wijzen navigatiesystemen de auto's nu vanaf de A58 via de nieuwe afslag bij Heinkenszand naar Lewedorp en dan naar Waterpark." Bovendien lag er al een plan voor Waterpark Veerse Meer waarin plaats was voor duizend overnachtingsplekken. Daarin was ook al gekeken naar de gevolgen van de grotere verkeers drukte door recreanten. Het plan van Driestar om het failliete Water park Veerse Meer te kopen en daar op termijn 800 vakantiewoningen te bouwen, is dus in aantal over nachtingsplekken kleiner, stelde Simons vast. Als uit de verkeersmetingen blijkt dat aanpassingen van de wegen no- dig zijn, dan worden die betaald uit een pot geld die wordt gevuld door Driestar. Het bedrijf is bereid om de kosten voor investeringen in de omgeving voor te schieten, zodat de gemeente dat geld niet meteen zelf hoeft te vinden. Simons: „Verkeers maatregelen kunnen een onderdeel zijn van dat investeringsfonds." Daarin wordt 7,5 miljoen euro ge stort. De gemeente moet Driestar later wel terugbetalen. Dat gebeurt via de toeristenbelasting. Waterpark Veerse Meer levert Middelburg naar verwachting in tien jaar tijd 15 miljoen euro meer toeristenbelas ting op. Driestar mag de helft daar van houden, als compensatie voor het voorschieten van die miljoenen in het investeringsfonds. De gemeenteraad Middelburg neemt maandag 8 oktober een be sluit over de toekomst van Water park Veerse Meer en het plan van Driestar. STRAFGEVANGENIS dinsdag 2 oktober 2018 BE 'We gaan straks naar de mensen toe' Rob Paardekam Goes -Mieke Boot Inwoners van Arnemuiden maken zich grote zorgen over de veiligheid op de wegen door het dorp. Er zijn bouwplannen voor 800 vakantiehuizen. Maurits Sep Arnemuiden Waterpark Veerse Meer. FOTO MARCELLE DAVIDSE Mieke Boot bij de voormalige strafgevangenis in Goes, het nieuwe onderkomen van 't Westlicht. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52