'Ik houd mijn hart vast' 'Knokken voor ons leven' Ontdek de we 4 PUBLIEKE SECTOR WANHOPIG PROTEST De afgelopen anderhalf jaar zijn de acties van basisschoolleerkrach ten niemand ontgaan. Scholen bleven meer dere dagen dicht en op het hoogtepunt ston den dik 60.000 boze le raren in het Haagse Zuiderpark. Ze hebben met hun acties 700 miljoen euro extra ge kregen om de werk druk te verlagen en de salarissen te verbete ren. Toch doen ze van daag weer mee aan de protestmars van de pu blieke sector. „We heb ben nu geld gekregen om achterstallig onder houd weg te werken. Het is een mooi gebaar, maar lost het lerarente kort niet op", verklaart de 35-jarige Brenda Benne-Saleh, juf van groep 3 en actief bij PO in Actie. Het lerarente kort groeit gestaag. Nu al is er in sommige ste den geen invaller te vinden als een leer kracht ziek is. Hele klassen worden naar huis gestuurd. En dat probleem wordt alleen maar groter. Daarom staat de Voorburgse juf vandaag voor de tweede keer in Den Haag. „Ik ben ook moeder en houd mijn hart vast voor het moment dat mijn zoon naar school moet. Ik hoop maar dat hij dan een goede leer kracht krijgt of über haupt een leraar." De juf vindt het 'schandalig' dat er zo veel geld naar multina tionals gaat, terwijl de problemen in het on derwijs zich opstape len. „Ik hoop dat Ne derland vanavond op zijn kop staat en achter ons staat." De 28-jarige agent Koen Simmers, voor zittervan de Neder landse Politiebond, af deling Zeeland-West- Brabant, voelt verbon denheid met de zorg sector. „Wanneer er bijvoorbeeld geen goede zorg is voor mensen met geestelijke problemen, dan zie je dat mensen 112 bellen." De agent vertelt dat de politie daar dagelijks tegenaan loopt. „We hebben bijvoorbeeld te maken met zelfmoord op het spoor en huise lijk geweld, maar dat komt doordat die per sonen dan eigenlijk ziek zijn. Familie en vrienden worden tot waanzin gedreven om dat hun naaste al vier dagen in een psychose zit. Die bellen dan toch ons. Er zijn meldingen waarbij we moeten knokken voor ons le ven met mensen die zelfmoord willen ple gen." Samen met de an dere beroepsgroepen protesteert Koen van avond tegen de afschaf fing van de dividend belasting, die 2 miljard euro kost. „Laten ze dat geld besteden om de lasten van de publieke sector te verlichten." De diender wijst erop hoe alles samenhangt. „Als er te weinig do centen zijn, gaan kin deren eerder spijbelen en die veroorzaken op hun beurt ook weer problemen." Personeelsgebrek is volgens hem ook 'echt een serieus probleem'. „In Zeeland zijn er ga ten in de planning. Dat betekent dat er straks op sommige tijden in delen van Zeeland maar één auto rijdt." KRAS Compleet verzorgde rondreizen inclusief vlucht, verblijf, reisleiding en excursies Kras.nl of bel 088-0885 886 dinsdag 2 oktober 2018 GO Brenda Benne-Saleh: „Lerarentekort blijft groeien." foto frank jansen Brenda Benne-Saleh, leerkracht groep 3: Koen Simmers, hoofdagent in Tilburg: Koen Simmers: „Steek die 2 miljard in publieke sector." foto robin utrecht Kras.nl/74728 Kras.nl/36747 Kras.nl/36823 Kras.nl/25296 Kras.nl/36878 exclusief reserveringskosten en ilamiteitenfofKte Koningssteden Marokko Grand Tour Sri Lanka Mexico Guatemala Mystiek Peru Nieuw-Zeeland Bezoek fascinerende steden Tocht door het Atlasgebergte Klantbeoordeling 8,2 Ontdek het koloniale verleden Natuur, cultuur én strand Klantbeoordeling 8,0 Twee adembenemende landen Maya-steden en opgravingen Klantbeoordeling 8,1 Boottocht over het Titicacameer Treinrit naar Machu Picchu Klantbeoordeling 8,7 Route met volop natuurpracht Maak kennis met de Maoricultuur Bergketens, watervallen en méér

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4