Daniël Wissel heeft er een hard hoofd in Klap is geruime tijd uit de roulatie Caudron is dankbaar voor prijzengeld op WK u 11 sportschool in haar woonplaats. Hagenaars heeft in Goes het cios afgerond. Sport is haar passie, kickboksen in het bijzonder. „Mijn eigen succes is belangrijk. Maar ik wil ook een goede coach worden. Ik geef les aan een groepje kinde ren. Er zitten leuke talenten tus sen. Ik hoop dat het ooit mijn team wordt." Hagenaars werkt ook parttime bij de FitFabriek in Bergen op Zoom, een organisatie die zich richt op het organiseren van be- weegactiviteiten. Ze is blij met het dienstverband. „Het valt niet mee om passend werk te vinden in je directe omgeving." Gelukkig is ze zelf weer fit, na haar bovenarmblessure. De trai ningsintensiteit richting de finale van de Rings League wordt zorg vuldig opgebouwd. Het is weken en maanden investeren, voor dat pieken op het juiste moment. „Kickboksen is een echte trai- ningssport." Vaak traint ze twee keer per dag. Krachttraining, conditie, het kick boksen zelf. In de training neemt ze het soms op tegen sparring partners die al in de A-klasse vech ten. „Daar word ik beter van." Hagenaars, die vecht in de klasse tot 68 kilo, heeft een heel team om zich heen verzameld. Ook een fy siotherapeut en voedingsdeskun dige maken deel uit van de bege leiding. Melanie is behalve vrien din ook haar verzorger. „Zij staat tijdens gevechten in de hoek, sa men met de coach." Natuurlijk is het bijzonder: een coach die je al zo lang intensief meemaakt en ook deel uitmaakt van je familie. En dan ook nog sa men een bedrijf opstarten. Hage naars beseft het zelf ook. Lachend: „Maar het is nog altijd leuk." Gottmers als coach kan haar nog steeds de waarheid zeggen. „Hij houdt me voortdurend scherp." In november, tijdens de Rings, moet alles kloppen, zowel fysiek als mentaal. „Meteen voor een knock-out gegaan is misschien leuk, maar niet altijd verstandig. Ik probeer altijd goed te blijven kij ken. Een tactisch spelletje kan ook leuk zijn." Er wordt gevreesd voor een ernstige knieblessure. Na een nachtje slapen maakt Wissel de balans op: „Er zit geen beweging in", baalt hij. Met het been omhoog op de bank liggen en een potje Fifa spelen; heel veel meer zit er op dit moment niet in voor Daniël Wissel. Alleen als het echt nodig is, verplaatst de Goes-aanvaller zich. Dat doet hij met krukken. „M'n knie is een beetje dik en stijf', schetst de spits de stand van zaken. Zondag tegen Jong FC Volendam ging het goed mis bij de goaltjes- dief. Een op het oog onschuldig duel in het strafschopgebied van de Volendammers werd de Middel burger fataal. Hij zakte naar de grond en gilde het uit. „Het voelde alsof mijn been doormidden brak", vertelde de aanvaller direct na af loop. „Het leek erop dat mijn knie schijf ernaast was geschoten." Nadat de knie gekoeld was met ijs zakte de pijn. Wissel laat deze week een mri-scan maken om duidelijk heid te krijgen over de ernst van de kwetsuur. „Ik heb er een hard hoofd in", treurt hij. „Er valt nog niks uit te sluiten op dit moment." Wat gebeurde er zaterdagmiddag precies? „Ik kwam in een duel en speelde de bal met een sliding te rug op onze centrale verdedigers", draait Klap de film terug. „Mijn tegenstander kon niet meteen remmen en liep een beetje door. Mijn rechtervoet bleef in het gras haken en ik kwam daarna met mijn volle gewicht op die enkel. Ik hoorde het kraken en wist meteen dat het mis was." Klap (22) kon zondagmiddag in het ziekenhuis in Goes terecht om foto's van het gewricht te laten maken. „De dokter dacht na het eerste onderzoek dat er misschien ook een breukje in mijn enkel zou zitten", vertelt hij. „Op de foto's was daar niets van te zien. Mijn enkelband was wel ingescheurd en gelukkig niet helemaal afge scheurd. Dan had ik geopereerd moeten worden. Nu zit er een drukverband op en moet ik een paar dagen rustig aan doen. Zodra de zwelling minder wordt, gaat dat verband eraf en dan kunnen we kijken hoe het eruit ziet." Hij heeft al eens eerder een ver gelijkbare blessure gehad, in de Ai van Willem II. „In de uitwedstrijd tegen Ajax scheurde ik toen ook mijn enkelband in, alleen was het toen mijn linker. Na vijf weken in tensief revalideren was ik toen weer fit. Door die en ook andere blessures weet ik nu al iets meer van wat ik straks moet doen om weer fit te worden." Klap kwam deze zomer over van Jong Sparta, waar hij geen contract kreeg. Nadat enkele sta ges op niets waren uitgelopen, sloot hij aan bij de selectie van trainer Dennis de Nooijer. De oud-speler van onder meer JVOZ, Willem II FC Dordrecht en Goes veroverde meteen een basisplaats. „Ik was goed gestart bij Hoek. Een blessure komt nooit op een goed moment, het is altijd vervelend. Maar ik kan er helaas niks meer aan veranderen." SLUISKIL Frédéric Caudron en Eddy Merckx gaven zondag in Sluiskil een voorproefje op het WK driebanden. Beide biljarters spelen deze week in Cairo het WK, waar Caudron titelverdedi ger is en Merckx een van zijn zwaarste concurrenten. Caudron won de generale overtuigend met 40-28 in 17 beurten, waarmee hij bijdroeg aan de 6-2-zege van Dal- linga op L&B Ledermode. Caudron reist met vertrouwen af naar het WK. „Ik heb een goed jaar, want ik heb de wereldbeker toernooien in Antalya en Porto gewonnen, het MC Creery toer nooi in New York, de Beker van België en nog wat tweede plaatsen behaald. Ik hoor natuurlijk bij de favorieten, maar er zijn zoveel goede spelers dat het onvoorspel baar is geworden." De Belg heeft ook een idee hoe dat komt. „Er is eindelijk ook prij zengeld te winnen. Ik heb dit jaar bruto ruim 200.000 euro gewon nen. Dat is ongeveer evenveel als Ik heb dit jaar bruto ruim 200.000 euro gewonnen de laatste tien jaar bij elkaar was te verdienen. Dat is een goede zaak, ook om jongeren aan te trekken. Biljarten wordt ook voor hen een sport waarmee wat te verdienen valt. Wij doen er net zoveel voor als welke sporter dan ook." Vanaf het begin is Joop Gott mers uit Tholen haar trainer. „Hij weet me nog steeds te inspireren." Gottmers is voor haar meer dan een coach. Hij is ook de vader van Melanie, haar vriendin. Sinds kort is Gottmers ook haar business partner. In Steenbergen zijn ze als Gottmers Gym voor zich zelf begonnen, een lang gekoesterde wens van bei den. Voorheen trainden ze samen bij BodyZone, de Mijn eigen succes is belangrijk. Maar ik wil ook een goede coach worden dinsdag 2 oktober 2018 GO Goes-spits Daniël Wissel is nog in het ongewisse over de ernst van zijn blessure. Zondag tegen Jong FC Volendam (5-1-neder- laag) verliet hij na ruim een kwartier spelen per brancard het veld. Len Wolters Middelburg Daniël Wissel in betere tijden bij Goes. foto johan van der heijden Jelle Klap kan de komende tijd niet in actie komen voor Hoek. De verdediger van de derdedi visionist viel zaterdag in het thuisduel met Quick Boys (3-3) al na elf minuten geblesseerd uit. Onderzoek in het zieken huis in Goes wees uit dat Klap zijn enkelband heeft inge scheurd. Voor het herstel staat naar verwachting twee tot drie maanden. Barry van der Hooft Wemeldinge Jelle Klap (rechts) in actie tijdens een oefenduel met Jong Sparta. fotopimwaslander/orangepictures - Frédéric Caudron - Veronique Hagenaars mrre-Bou»** JU*ÜRA*"*IN «M

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43