Sharon Gesthuizen stapt van SP over naar GroenLinks 3 MILJOENENJACHT WINNAAR Pascal Hamers (31) was tot zondag een doodnormale vent met een rijtjeshuis, vrouw, twee kinderen en een tweedehands caravan. Nu is hij miljonair. „Ik word straks wakker en dan is alles een droom geweest." lacht Pascal, die zondagavond een klein feestje voor intimi én de buren gaf. Zijn eerste aankoop als miljonair is al geschied: een nieuwe mobiel voor Manon. „Ze had al tijden een kapot schermpje. Zaterdag zei ik: kom, we gaan nu eerst de stad in voor een nieuwe. Ik heb ook al voorzichtig ge keken naar een nieuwe auto. Ik heb nu een Seat Leon, maar een BMW zou wel leuk zijn." Op televisie mijmerde de winnaar al even over het openen van camping 't Koffertje. „Het is altijd een droom geweest om zoiets te beginnen. Afge lopen zomer hebben we nog een ca ravan met mijn ouders gekocht. Nu kan ik dus een hele camping kopen, of misschien gaan we wel investeren in vastgoed. We weten het écht nog niet." Pascal werkt nu als beleidsmede werker bij een woningcorporatie, waar hij zijn collega's gisteren trak teerde op slagroomtaart. „Voorafhad ik gegrapt dat ik niet meer terug zou komen, maar voorlo pig blijf ik werken. Ik ben namelijk best blij met mijn leven: ik heb een hele lieve vrouw, twee kinderen van o en 4 jaar, een leuke baan, een fijn huis. Maar alles zal straks net iets makkelijker gaan." Gesthuizen zat tot vorig jaar nog voor de SP in de Tweede Kamer. De ex-parlementariër bevestigt de overstap, maar geeft vooralsnog geen toelichting. Volgens inge wijden kan Gesthuizen zich niet vinden in de manier waarop het Een paar dagen hebben Pascal en Ma- non Hamers hun mond moeten hou den. De opnames van het populaire tv-spel Miljoenenjacht werden al op donderdag gemaakt, en pas drie da gen later, op zondag, uitgezonden. In de laatste uitzending van het seizoen wint de inwoner van het Limburgse dorp Meerssen liefst 1.026.000 euro. En probeer dan maar eens te zwij gen in een dorpje van nog geen zes duizend inwoners. Maar het lukte aardig. Want pas na de uitzending sloeg de telefoon van Pascal op tilt. Hij kreeg honderden WhatsAppbe- richten. „Ook van mensen die ik he lemaal niet ken. 'Goed gespeeld, gefe liciteerd', appten ze." Lachend: „Nee, ik heb nog geen gekke verzoekjes ge had of ik nog een duizendje over heb ofzo. Misschien komen die nog." De nieuwbakken miljonair heeft maar eventjes tijd. De Limburgse omroep is 's ochtends al langs ge weest, de tweede of derde krantenre dacteur hangt aan de lijn en straks bellen 3FM en RTL Late Night. Van avond gaat het normale leven weer door. Dan heeft hij zijn theorie-exa men voor zijn golfvaardigheidsbe- wijs. Zijn nieuwe status voelt onwerke lijk'. Toen hij de studio van Linda de Mol inliep, had Hamers een paar losse euro's op zak, genoeg om een broodje te kopen. „Ik kwam met niks en stapte als miljonair naar buiten. Ik denk nog steeds: straks word ik wakker en is alles een droom geweest." Pascal sloeg zich glansrijk door alle ron des van Miljoenenjacht. Op de eerste vraag 'hoeveel brandweer- Nee, ik heb nog geen gekke verzoekjes gehad. Misschien komen die nog vrouwen waren er op 1 januari van dit jaar?' (antwoord: 1365) zat Hamers er een paar dames naast. „Een wilde gok, hoor. Ik weet he-le-maal niks van brandweervrouwen." Het spannendste moment kwam in de finale, waar hij 26 gouden kof fertjes moest openen, met daarin pnjsbedragen tot 5 miljoen euro. De Limburger moest steeds opnieuw kiezen: accepteerde hij het bod van de bank of opende hij nóg een koffer tje, met het risico dat hij met 100 euro naar huis zou gaan. Na bloedstollende momenten - zelfs Linda de Mol is nerveus - sluit Hamers een deal met de bank voor 1.026.000 euro. Voor het oog van de camera belt de trillende winnaar zijn vrouw. Pascal: „Zitje?" Manon: „Nee, wacht.." Pascal: „Uhm, ik heb wat gewonnen." Manon: „Ja.." Pascal: „Het bedrag is 1.026.000 euro." Manon: „Dat meen je niet?" Pascal: „Ja." (Stilte) Linda de Mol: „Het is écht, écht, écht waar." Wanneer Pascal op hangt, loopt het Lim burgse Meerssen een ge- hoorbeschadiging op. Manon schreeuwt het uit. „We mochten het nieuws eigenlijk aan niemand vertel len, maar voor de buren konden we het niet meer verborgen houden", nieuwe SP-standpunt over vluch telingen tot stand is gekomen. De partijraad van de Socialistische Partij, het hoogste orgaan, mocht er kort voor het zomerreces niet over W In een boek stelde ze de onlangs omgangsvormen in de SP aan de orde stemmen. Dat zou tegen het zere been van de politica zijn geweest. Als kandidaat voor het partij voorzitterschap was een van Gest- huizens speerpunten dat de SP democratischer moest worden. Ze kreeg drie jaar geleden 41 procent van de stemmen toen ze met Ron Meyer om het partijvoorzitterschap wedijverde. Ze hoopte dat hij het signaal zou oppik ken dat veel SP'ers meer democratie in de partij willen. fA Vorig jaar publi- ceerde Gesthuizen na de verkiezingen haar boek Schoonheid macht liefde in leven en politiek, waarin zij de om gangsvormen in de SP aan de orde stelde. Het nieuwe SP- standpunt over vluchtelingen werd eerder dit jaar bekend. Daarin worden migratiedeals met Noord-Afri kaanse landen niet bij voorbaat af gewezen. SP-leider Lilian Marijnissen wil asielprocedures en opvang in de regio voor politieke vluchtelingen. De in 2018 herkozen partijvoor zitter Ron Meyer verklaarde tijdens de SP-raad van juni dat de leden zich over het migratiebeleid moch ten uitspreken als het nieuwe SP- verkiezingsprogramma voor de Eu ropese Verkiezingen wordt ge maakt. Sharon Gesthuizen zat elf jaar voor de SP in de Tweede Kamer. dinsdag 2 oktober 2018 Hij kwam met niets en ging met een miljoen Voormalig SP-Kamerlid Sharon Gesthuizen heeft dit voorjaar haar partijlidmaatschap opge zegd. Ze is begin dit jaar lid ge worden van GroenLinks. Jan Hoedeman Den Haag Hanneke van Houwelingen Meerssen Pascal en Manon Hamers met het ge wonnen bedrag. FOTOHARRYHEUTS - Pascal Hamers Boven: Hamers kan het nauwelijks geloven. Onder: met zijn vrouw en kinderen. M Sharon Gesthuizen FOTO ROBIN UTRECHT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3