Vertrek krachten Humanitas leidt niet tot wachtlijst Bouwplan vakantiehuizen in Arnemuiden Sloopkraan hapt in muur oude school 6 Inwoners van Arnemuiden maken zich grote zorgen over de veiligheid op de wegen door het dorp. Er zijn bouwplannen voor 800 vakantiehuizen. Die vakantiehuizen zijn gepland in Waterpark Veerse Meer. De Bewo- nersgroep Arnemuiden (BGA) heeft de gemeente gisteravond ge vraagd te zorgen voor vrij liggende fiets- en voetpaden langs de wegen vanaf het dorp naar het vakantie park vóórdat het park klaar is. „We zijn blij dat er weer schot komt in de ontwikkeling van het park, want die bouwput waar niks gebeurt, dat willen we ook niet", zei voorzitter Kees Asscheman van de Bewonersgroep Arnemuiden tegen de raadscommissie ruimte. „Maar de verkeersdruk op de enige weg door het dorp zal enorm toenemen. Wij willen vooraf meedenken over oplossingen voor de drukte en met name de veiligheid." Asscheman wees behalve op Waterpark ook op Harbour Village op het Zilveren Schor. „Er zijn nu al zorgen over de verkeersveiligheid." Wethouder Chris Simons - ver antwoordelijk voor zowel Water park Veerse Meer als verkeer - zegde toe dat in 2019 metingen ge daan zullen worden naar het ver keer op de route door Arnemuiden en op de Van Cittersweg en Oran- jepolderseweg richting het be oogde vakantiepark. Hij wees er wel op dat de drukte op die wegen nu beperkt is. „Ze kunnen veel meer verkeer aan dan er nu rijdt. Boven dien wijzen navigatiesystemen de auto's nu vanaf de A58 via de nieuwe afslag bij Heinkenszand naar Lewedorp en dan naar Water park." Bovendien lag er al een plan Door hun vertrek zou een wachtlijst ontstaan voor nieuwe klanten, maar dat hoeft nu niet, zegt voorzitter Syl- via Sparreboom. „Onze vrijwillige coördinator in de Oosterschelde- regio neemt de coördinatie op Wal cheren erbij. Tegelijkertijd schrap pen we tijdelijk wat taken, zoals overleg met andere organisaties. De begeleiding van klanten krijgt voor rang", legt ze uit. Zo wordt de rest van dit jaar de hulpverlening Huma- nitas Thuisadministratie Walcheren op peil gehouden en hoeft er geen wachtlijst te ontstaan, verwacht Sparreboom. „Intussen gaan de ge sprekken met de Walcherse ge- voor Waterpark Veerse Meer waarin plaats was voor duizend overnachtingsplekken. Daarin was ook al gekeken naar de gevolgen van de grotere verkeersdrukte door re creanten. Het plan van Driestar om het failliete Waterpark Veerse Meer te kopen en daar op termijn 800 va kantiewoningen te bouwen, is dus in aantal overnachtingsplekken kleiner, stelde Simons vast. Als uit de verkeersmetingen blijkt dat aanpassingen van de we gen nodig zijn, dan worden die be taald uit een pot geld die wordt ge vuld door Driestar. Het bedrijf is bereid om de kosten voor investe ringen in de omgeving voor te schieten, zodat de gemeente dat geld niet meteen zelf hoeft te vin den. Simons: „Verkeersmaatregelen kunnen een onderdeel zijn van dat investeringsfonds." Daarin wordt 7,5 miljoen euro gestort. De gemeente moet Driestar later wel terugbetalen. Dat gebeurt via de toeristenbelasting. Waterpark Veerse Meer levert Middelburg naar verwachting in tien jaar tijd 15 miljoen euro meer toeristenbelas ting op. Driestar mag de helft daar van houden, als compensatie voor het voorschieten van die miljoenen in het investeringsfonds. De gemeenteraad Middelburg neemt maandag 8 oktober een be sluit over de toekomst van Water park Veerse Meer en het plan van Driestar. meenten over de schuldhulpverle ning in 2019 verder. Wij spelen daarin een belangrijke rol. De inzet is dat we straks niet één betaalde coördinator hebben voor 20 uur, maar twee betaalde voor elk 18 uur." Dan is ook het gat opgevuld dat de vrijwillige coördinatoren bij Thuis administratie Walcheren achterla ten. Zij zijn vertrokken omdat de vaste coördinator na drie jaarcon tracten geen vast dienstverband kon krijgen. Zij wilden de verantwoor delijkheid er niet bij nemen en Spar reboom begrijpt dat volkomen. „Want het is inderdaad een hele ver antwoordelijkheid. Onze coördina tor in de Oosterschelderegio kan het wel met Walcheren combineren, omdat hij er geen werk naast heeft." Dat de hulpverlening van Thuis administratie toch niet tijdelijk stil valt voor nieuwe klanten, is belang rijk, benadrukt Sparreboom. „Want we zien de laatste jaren juist een toe name van het aantal problemen met schulden, en die problemen worden ook zwaarder." AAGTEKERKE IN DE REGIO Gpsvoor wandelaars en fietsers Pompoendag Repair Café MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 2 oktober 2018 Nu al zorgen over veiligheid wegen Maurits Sep Arnemuiden OOST-SOUBURG Na zeven jaar leegstand wordt de oude school van Het Kompas aan de Molenweg in Oost-Sou- sloopt. f De grijper s-»<4 maandag de '="/i eerste kleurrijk beschil derde muren aan brokken. Naastgelegen kinderdagop- vang Dol-Fijn zit eerste rij bij de sloop. De gemeente Vlisisngen laat het pand uit veiligheidsoverwegingen slopen. Zondagmiddag moest de brandweer nog een brandje blussen op het schooldak. Op het terrein willen Gewoon Wonen, Zeeuwland en Arduin een hofje bouwen voor jongeren met autisme. Waterpark Veerse Meer. FOTO MARCELLE DAVIDSE De hulp aan mensen die proble men hebben met hun admini stratie, kan toch doorgaan. Hu- manitas Zeeland zegt een oplos sing te hebben voor het vertrek van één vaste en twee vrijwillige coördinatoren. Maurits Sep Middelburg Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00-16.30 uur: Soos voor senioren met o.a. biljarten, kaarten en koersballen; GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmerdor, 13.30- 17.00 uur: Soosmiddag voor 50+ met biljarten, kaarten, sjoelen en spelletjes; KOUDEKERKE De Klimop, 14.00-16.00 uur: Middag voor sociaal contact, waar gehandwerkt wordt; MIDDELBURG Sportpark de Sprong, Aanloop 4, 09.00-12.00 uur: Tafeltennis voor senioren (50+); Porthos, Sint Sebastiaanstraat 12,13.30-16.00 uur: Lezing Jeanine Sinke (voor vrijwilli gers) over de aanpak van een zaamheid; HZ, vanaf 14.00 uur: Bijeen komst over circulaire econo mie en afval; Looierssingel 2, 14.30-16.30 uur: Start lezin gencyclus over immaterieel erfgoed; De Drukkery, 19.30 uur: Pu bliekslezing over de weten schappelijke uitgave van Mijn Kampf; Cinema Middelburg, 20.00 uur: Vertoning Blood- light and Bami; OOSTKAPELLE De Halve Maan,14.00-16.30 uur: Koersbal; OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden; 10.15-11.45 uur: Spel- en sportmorgen voor 55+'ers; Nieuw Bachten- poorte, 19.30 uur: Concert Zeeuws Mandoline en Gitaar Orkest met het Zwitserse En semble La volta; VEERE Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur: Handwerk- café; VLISSINGEN WVO-Zorg, 09.00-19.00 uur: Expositie van Leen van Dix- hoorn; Gymzaal Theo Thijs- sen, Troelstraweg 473,16.00 uur: Kleutergym. WA GRIJPSKERKE Stichting Welzijn Veere geeftt samen met ZB Planbureau en Bibliotheek van Zeeland de work shop 'gps voor wan delaars en fietsers met smartphone'. Tijdens de bijeen komst leert men- door het gebruik van apps handig gebruik te maken van de smartphone tijdens het wande len of fietsen. De workshop vindt vrij dag plaats van 10.00 uur tot 12.00 uur in Grijpskerke (Bakkersland 29). De kosten bedra gen 12,50 euro per persoon. WESTKAPELLE Het Polderhuis houdt woensdag een Pompoenendag in de tuin van het museum. Voor de soepwedstrijd kun nen deelnemers tussen 10.30 en 11.00 uur 1,5 liter soep inleveren. Na de prijsuitreiking kan iedereen tegen een kleine vergoe ding de soep proe ven. Verder vinden er tussen 11.00 en 16.30 uur verschil lende activiteiten plaats, zoals vogel huisjes timmeren, pompoenlekker nijen, bloemdecora- ties en jamverkoop. MIDDELBURG Het Repair Café Middelburg houdt zaterdag tussen 10.00 en 14.00 uur weer een bijeen komst bij Bowling en partycentrum De Kruitmolen. Bij het Repair Café kan men terecht voor kledingrepara- tie en reparatie van elektrische appara ten, smartphone, laptop, tablet of fiets. Reparaties worden tegen kost prijs uitgevoerd. SECONDCHANCE VLISSINGEN Speelgoedbank Zeeland is verhuisd van de ene naar de andere kant van de Lange Zelke in Vlissingen. De verhuizing van de winkel heeft hard werkende vrijwilli gers slechts een weekje gekost, meldde coördinator Marja Crucq gistermiddag. Ricardo (10, foto) is er als de kippen bij om moeder Miranda te overtuigen dat die ene Dino mee naar huis moet en niet langer op de plank kan blijven staan. De verhuizing is aanleiding om de speelgoedbank een dagje lan ger open te stellen. De winkel is maandag van 13.30 tot 16.00 uur open en op dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38