(i JA ^fïÈttrzsBum Annemarie de Kunder uit Waarde, royaltywatcher RTL Boulevard Gevaarlijke mankementen Minister Van Nieuwenhuizen (In frastructuur en Waterstaat) heeft daarom besloten de elektrische bol derkar per direct van de weg te ha len. Haar besluit volgt op het onge luk in Oss waarbij op 20 september een Stint onder een trein kwam en vier kinderen overleden. De eerste resultaten van tech nisch onderzoek naar de Stint zijn onrustbarend. Onderdelen verto nen mankementen, constateerde de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT). Als ze stuk gaan, kan de Stint stilvallen of juist niet meer te remmen zijn. De handrem alleen blijkt niet krachtig genoeg om de kar te laten stoppen. Daar naast blijkt het bedrijf sinds 2024 motoren met meer vermogen (1200 watt) in de kar te bouwen dan in het ontwerp waar het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat toestemming voor heeft gegeven. De Stint is in 2ori toegelaten op de openbare weg, ondanks nega tieve adviezen van twee organisa ties op het gebied van verkeersvei ligheid. Vanwege zijn breedte is de Stint een mogelijk gevaar op de weg, constateerde de Rijksdienst Wegverkeer (RDW). De elektri sche bolderkar met plek voor tien kinderen zou niet bestuurd mogen worden door een jonge leidster zonder rijbewijs, stelde de Stich ting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV). Afgelopen jaren zijn er meer in cidenten geweest. In Baarn en Bo degraven vielen al eerder Stints stil op een spoorwegovergang. In meerdere plaatsen weigerden de remmen dienst. In Zeist liep een kind een hersenschudding op door een botsing. In Haarlem knalde een kar vol kinderen tegen een oude man aan. In Amsterdam kon de be stuurdervan de Stint alleen nog in grijpen door de contactsleutel om te draaien. In Nederland zijn onge veer 3500 Stints in gebruik. De fa- Bizar, heel bizar, de minister heeft geen idee wat voor impact dit besluit heeft brikant werd afgelopen weekeinde al op de hoogte gebracht van de conclusies van het onderzoek. De inspectie drong aan op een terug roepactie, maar daar gaf het bedrijf volgens de ILT geen gehoor aan. Daarop besloot de minister gisteren om de vergunning voorlopig in te trekken. Edwin Renzen, eigenaar van Stint Urban Mobility, vindt het besluit om alle Stints van de weg te halen onterecht. „Bizar, heel bizar. Ze heeft geen idee wat voor maat schappelijke impact dit heeft." De kinderopvangcentra die nog gebruikmaakten van de Stint, moe ten vanaf vanochtend voor alterna tief vervoer zorgen. 'Mijn collega's vinden mijn Zeeuwse accent wel charmant Nieuwsmedia 'Ikwil een goede coach worden' 1924-2018 Vorige week sprak Charles Aznavour nog over doodgaan. Dat hij hoopte zijn laatste adem op het podium uit te blazen. Hij deed dat gisteren echter thuis, in Zuid-Frankrijk. In september was de Franse zanger van Armeense afkomst nog op tournee geweest in Japan. Zijn laatste optreden in Nederland was in maart dit jaar in Amsterdam. Aznavour werd 94 jaar. Hij laat wereldhits na als She, Dance in the old fashioned waye n vele, vele andere. Melissade Leeuw kreeg twee jaar geleden, op 3 oktober, de diagnose borstkanker. 'Kanker betekende doodgaan, dacht ik' Stint mag voorlopig de weg niet meer op De Stint is vanaf vandaag niet meer toegestaan op de open bare weg. Het risico op ongeluk ken is te groot, bleek gisteren uit een voorlopig onderzoek van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT). Annemieke van Dongen Den Haag Edwin Renzen, bouwer Stints W ZEELAND 4 dinsdag 2 oktober 2018 Bewolkt en perioden met regen en motregen pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 ZEELAND10 Adieu rv Aznavour

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1