Hét gevaar voor PSV Erik ten Hag is terug in München, waar hij bij 18 Erik ten Hag (48) keert vanavond met Ajax voor de Champions League terug bij Bayern München. Daar werd hij de uci-rang- tussen 2013 en 2015 als coach van Bayern 2 gevormd als Nederlanders: trainer. „De cultuur van winnen, winnen, winnen. Fascinerend." 'Willen jullie me dood hebben?' Kort Van Persie wijst schikking af Robin van Persie heeft het schikkingsvoor stel van de aanklager betaald voetbal afge wezen. De Feyenoord-aanvoerder kreeg drie duels schorsing voorgelegd waarvan één voorwaardelijk voor zijn rode kaart in de thuiswedstrijd zondag tegen Vitesse. Hij werd uit het veld gestuurd na een tackle tegen Max Clark. De tuchtcommissie van de KNVB neemt de zaak nu in behandeling. Rood Gustafson van tafel Simon Gustafson van FC Utrecht wordt niet geschorst na zijn rood tegen FC Groningen. De aanklager betaald voetbal heeft na het zien van tv-beelden de kaart geseponeerd. Bas Nijhuis stuurde de Zweed weg na een charge op Memisevic. Met tien man gaf Utrecht een o-i voorsprong uit handen. Excelsior-speler Ali Messaoud is wel ge schorst, voor twee duels na zijn rode kaart tegen VW. Volendam kiest De Koning FC Volendam gaat verder met Hans de Ko ning als coach. De club uit de eerste divisie ontsloeg Misha Salden, die nog wachtte op de eerste zege. De Koning (58) was van 2012 tot 2015 al coach in Volendam. Regenboogband weer om De aanvoerders van alle clubs uit de eredivi sie, eerste divisie en eredivisie voor vrou wen dragen de komende speelronde een regenboogband. Net als vorig jaar vragen zij zo aandacht voor diversiteit in het voetbal. Flitsen Ranglijst Haase Afscheid Bayern München tevoorschijn toverde, heeft het mis. Ten Hag: „Hij was bloedserieus. We hadden daarvoor elf keer op een rij gewonnen, stonden dik bovenaan. Maar zo wordt daar gedacht. Het zegt alles over de clubcultuur van Bayern. De cultuur van winnen, winnen, winnen. Fascinerend." Ten Hag werkte samen met Pep Guardiola (toen coach van het eerste) en sportief directeur Matthias Sammer. „Het klimaat dat zij creëerden was ongekend. Hoe Guar diola zijn ploeg voorbe reidde: tot in detail. Slij pen aan het team, elke dag. Tactisch heb ik daar gigantisch veel ge leerd. En Sam mer was een meester in het zor- gen voor de randvoorwaarden en het groepsproces. Het gevolg: de mentaliteit van de spelers was top. Elke dag vol gas. Als je dat niet deed, hoorde je er gewoon niet bij. Punt." Trainer van Bayern 2 een baan in de luwte? Vergeet het maar, zegt Ten Hag: „De trainer van het eerste staat natuurlijk onder de grootste druk. Maar alle trainers hebben met enorme verwachtingen te maken. Ook die van de jeugdploegen. Win nen is de norm en normaal. Precies als bij Ajax. Alleen moet het bij Ajax ook nog met mooi voetbal. Zo be zien helpt die tijd in München mij nu nog steeds om met de verwach tingen om te gaan." Ten Hag promoveerde met Go Ahead Eagles naar de eredivisie, maar verkoos het Duitse avontuur toen boven de uitdaging in Deven ter. „Als trainer en mens zoek je al tijd de grenzen op. Daar paste deze keuze bij. Achteraf de juiste keuze. Ik kijk er met veel genoegen op te rug. Het is prachtig om hier nu met Ajax te spelen." De gedachten gaan automatisch terug naar het Grünwalder Stadion, waar Ten Hag de thuiswedstrijden speelde met zijn team. Legendari sche grond voor de voetbalstad München. „Ik heb een documen taire gezien hoe alles daar na de oorlog weer is opgebouwd. Hoe de club daarna eigenlijk weer opnieuw is ontstaan. Indrukwekkend." Ten Hag speelde er met zijn ploeg een legendarische wedstrijd. Waar de trainer nog altijd een beetje buikpijn van heeft. „We wonnen in mijn eerste jaar de competitie in de Regionalliga met overmacht. Maar om te promoveren naar de derde Bundesliga, hét grote doel, moesten we nog de play-offs winnen. Uit In de twee jaar dat Erik ten Hag (foto onder) trainer van de Beierse beloftenploeg was, speelde hij vier keer de intense stadsderby tegen 1860 München. Drie edities werden gewonnen. Dat werd als doodnor maal gezien. Maar er was óók één derby die zijn ploeg verloor. Toen Ten Hag een dag later aanschoof voor de dagelijkse lunch in de zaal met trainers en bestuurs leden, stapte Karl-Heinz Rummenigge op hem af. Hij zei: „Dit kan een reden zijn voor ontslag, hè." Wie denkt dat de Duitse oud-inter national daarna een knipoog Quote van de dag Hij heeft een markante kop en een lijf vol tatoeages, draagt horloges van 30.000 dollar en houdt van snelle auto's en van actie. In 187 du els voor Inter maakte Mauro Icardi 109 goals, maar met de harde sup porterskern van zijn club heeft de 25-jarige Argentijn een haat/liefde verhouding. Zeker sinds hij ze rechtstreeks uitdaagde in zijn bio grafie. Icardi beschrijft daarin een incident met fans na een nederlaag tegen Sassuolo in 2015. Die zouden hem en zijn familie hebben be dreigd. „Als ze ook maar iets willen proberen", laat de spits in Sempre Avanti (Altijd vooruit) optekenen, „dan laat ik honderd criminelen uit Argentinië overkomen. Dan wor den ze ter plekke vermoord." Zijn echtgenote is ook een por tret. Wanda Nara is een bekende Argentijnse mediavrouw, die zes jaar ouder is en tevens optreedt als zijn zaakwaarnemer. Zij regelde dat Icardi bij Inter een transferclausule van 110 miljoen euro in zijn contact heeft staan. En o ja, Wanda was eer der getrouwd met Maxi López, die met Mauro bij Sampdoria speelde. De spits verleidde de vrouw van zijn ploeg- en landgenoot, wat tot commotie leidde. Zelfs Diego Ma- radona sprak er schande van dat Icardi in zijn biografie schaamte loos vertelde hoe de 'verovering' in zijn werk ging. Het zou de reden zijn dat Icardi tussen 2013 en 2017 Uit alle hoeken en gaten scoren, goede startsnelheid en geweldig koppen kan-ie. Ja, dat ga je tegen PSV ook zien dinsdag 2 oktober 2018 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL GO Tom Dumoulin is na zijn twee de plek op de tijdrit en de vierde bij de wegrace op de WK van 14 naar 8 gestegen op op 23, Steven Kruijswijk op 24 en Bauke Mollema op 26. 'Prachtig, hier lijst. Andere J Niki Terpstra Robin Haase (foto) verloor in de eerste ronde van het ATP-toernooi in Tokio van de nummer 273 van de wereld: Yosuke Wata- nuki. Haase ging er in drie sets af: 7-6 4-61-6. Vermoedelijke opstellingen Allianz Arena München Allianz Arena München Daniël Dwarswaard Scheidsrechter Pavel Kralovec (Tsjechië) Vanavond aftrap 21.00 uur Veronica, Ziggo Sport München —Paul Pogba, na een vraag van de media om het (slechte) spel van zijn Manllnited te omschrij ven. De spits wilde maar zeggen datje bij kritiek al snel overhoop ligt met coach José Mourinho. John de Jong (41) is de komende vier jaar de technisch manager bij PSV. Hij was dat al op interimbasis sinds het vertrek van Marcel Brands naar Everton. De voetbalsters van Ajax treffen Olympique Lyon in de achtste finales van de Champions League. De Franse club won het toernooi de laatste drie keer. Rob Westerhof (75) treedt eind dit jaar af als voorzitter van Sparta. Leo Ruijs (53), al sinds 2014 in het bestuur, volgt hem op. Igor Akinfejev (32) neemt na 111 interlands in vijftien jaar af scheid als Rus sisch interna tional. De kee per van CSKA Moskou stopte op het WK twee penalty's tegen Spanje. O Q. (0 Hij is één van de topspitsen van Europa: Mauro Icardi, met Inter morgen tegenstander van PSV in de Champions League. Hij zocht ruzie met de eigen fans en 'stal' de vrouw van een teamlid. Een portret van de Argentijn. Maarten Wijffels Eindhoven/Milaan - Frank de Boer (oud-coach van Inter)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18