NYNKEDE JONG 'Schietincident' in bos blijkt knallen met een luchtbuks Prikkelbare darm - een medisch hulpmiddel biedt effectieve hulp //ƒ////- 6 ■Vj .ff Column LINDA., het succesvolste tijd schrift van Nederland, be staat 15 jaar. Linda de Mol, de godmother van het LL\'DA.-impe rium, werd er dit weekend in deze krant over geïnterviewd. Ze richtte een tijdschrift op in een tijd waarin de oplagecijfers van bijna alle tijdschriften kel derden. Ze maakte een nieuwssite die razendsnel een van de populair ste van Nederland werd. Ze maakte een homo-blad, een modeblad, een woonblad. En ze heeft haar eigen festival. I In het interview werd al aangehaald dat LINDA. alle vrouwen aan spreekt. Dat dit een van de redenen van het succes is. Dat zal zeker. Net als de her kenning die de leze ressen voelen bij het lezen van de artike len, en de zelfspot die door alle verhalen heen te ho ren is. Maar wat voor mij de grootste kracht van LINDA. is, is de trots die ze vrouwen geeft. In de vijftien jaar hebben de journalisten van het tijdschrift vrouwen geïnter viewd over de intiemste zaken. Vrouwen met aandoeningen waar men liever over zwijgt. Vrouwen die zijn misbruikt. Die suïcidaal waren, een eetstoornis hadden, hun man hadden verlaten. Altijd wanneer ik dacht: 'Wie gaat daar nou met naam en toenaam iets vertellen?', maakten zij weer een interviewreeks met zes vrouwen die zon der schaamte vertelden over hoe incontinent ze zijn of over de V waanbeelden die ze hebben gehad. En waarom deden ze daaraan mee? Omdat bij LINDA. de trots overheerst. Niet het medelijden of de schaamte. De verhalen en por tretten stralen altijd trots uit. Je hoeft je niet te verbergen. En dus zagen we in het tijdschrift vrou wen die topless werden gefotogra feerd nadat er vanwege borstkan ker een borst was afgezet. En vrou wen die hun armen lieten zien, met daarin de littekens door auto mutilatie. Zo heeft LINDA. echt een bij drage geleverd aan de emancipatie van de vrouw, ook al zullen ze dat daar misschien helemaal niet zo boud willen stellen. LINDA. laat zien dat je je nooit hoeft te verber gen. Dat je trots mag zijn op jezelf, wat je ook hebt meegemaakt of hoe je ook bent gebakken. Ik snap wel dat 225.000 lezeres sen dat elke maand graag lezen. De trots overheerst. Niet het medelijden of de schaamte, je hoeft je niet te verbergen Op zaterdagochtend krijgt de politie de melding dat er mogelijk is geschoten in het bos bij Hat tem. Een boswachter zegt het gezoef van een soort kogel te hebben gehoord. Een ingeseinde jager noteert het kenteken van een auto, waarin twee mannen 'in islamitische kledij' het bos ontvluchten. Dat kenteken leidt naar een woning waar een arrestatieteam dezelfde dag een inval doet. De politie pakt flink uit, omdat er wapens in het spel kunnen zijn. Rond zes uur 's avonds worden de mannen aangehouden. Toch blijft lang onduidelijk hoe het precies zit. In de wijk waar de mannen wonen, worden de ontwikke lingen op de voet gevolgd. „Dit is altijd een rustige buurt geweest", vertelt een bewoonster die liever anoniem blijft. „En dan staan er zes mannen met kanonnen voor je raam. Het verrast mij, ik vond de mensen die de politie heeft meegenomen nooit vervelend." Tijdens de huiszoeking wordt geen wapen aangetroffen. In het bos vindt de politie ook geen spoor dat duidt op een schietpar tij. Zo blijft onduidelijk wat er precies is gebeurd, totdat de man nen op zondag tijdens een ver hoor opbiechten dat ze hebben geschoten met een luchtdruk- i De verdachten schoten niet gericht op de boswachter wapen. Ze vertellen waar het ligt, en zo vindt de politie de lucht buks alsnog in de woning. Het is niet verboden om een luchtdruk wapen te hebben, maar het is zonder vergunning niet toege staan om ermee te schieten in de openbare ruimte. Uit het onderzoek blijkt niet dat de verdachten gericht op de bos wachter schoten. Ze worden daarom niet langer vastgehouden. Het Openbaar Ministerie moet nu beslissen of en hoe de zaak een vervolg krijgt. Gebruikers zeggen: t| ->4 maandag 1 oktober 2018 GO @Nynke LINDA. Na een melding over 'mannen in lange gewaden' met een ge weer in een bos op de Veluwe, werden zaterdag in Hattem twee mannen door een arres tatieteam uit hun huis gehaald. Ze bleken een luchtbuks te hebben afgevuurd. Carla van der Wal Hattem advertentie Tot wel 3,5 miljoen mensen in Nederland lijden aan een prikkelbare darm en dus steeds weer aan diarree, winderigheid, een opgezette buik of buikpijn. Al enige tijd is er een medisch hulpmiddel dat dankzij een wereldwijd unieke bifi- do-bacteriestam effectieve hulp bij een prikkelbare darm kan bieden. Veel mensen kennen het: steeds weer hebben ze last van diarree, winderigheid, een opgeblazen gevoel of buikpijn. De kwaliteit van leven heeft hier onder te lei den. Vaak is de oorzaak een geïrriteerde darm, ook wel bekend als een prikkelbare darm. Vroeger werden per sonen met een prikkelbare darm neergezet als aanstel lers. Inmiddels is men het erover eens dat het Prikkel bare Darm Syndroom een serieuze lichamelijke aan doening is. MOGELIJKE OORZAAK: BESCHADIGDE DARMBARRIÈRE Steeds meer onderzoekers gaan er tegenwoordig van uit dat de typische klachten die bij een prikkelbare darm horen, zoals diarree, winde righeid, een opgezette buik of buikpijn, kunnen worden Kijimea Prikkelbare Darm is een medisch hulpmiddel. Het kan worden gebruikt nadat een arts Prikkelbare Darm Syndroom heeft vastgesteld. Medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. KOAG/KAG approval No. 4342-0218-0176 veroorzaakt door een be schadigde darmbarrière waardoor schadelijke stof fen en ziekteverwekkers de darmwand binnen kunnen dringen. De symptomen tre den telkens weer op, vaak afwisselend, soms zelfs te gelijkertijd. WERELDWIJD UNIEKE BIFIDOBACTERIESTAM Onderzoekers zochten naar mogelijke behandelings methoden voor het Prikkel bare Darm Syndroom. Daarbij kwam de behande ling met een medisch hulp middel (Kijimea Prikkelbare Darm, verkrijgbaar in de apotheek) onder de aan dacht. Kijimea Prikkelbare Darm bevat een wereldwijd unieke bifidobacteriestam (B. bifidum MIMBb75, alleen in Kijimea Prikkel bare Darm), die zich aan de darmwand hecht. Net zoals men een pleister op een wond plakt om deze te beschermen tegen de omgeving, hecht Kijimea Prikkelbare Darm zich aan de beschadigde darm wand. Dit kan de klachten van het Prikkelbare Darm Syndroom verminderen. MINDER KLACHTEN, MEER LEVENSKWALITEIT De typische prikkelbare darmklachten kunnen sig nificant verbeterd worden bij mensen die eraan lijden. Ook de kwaliteit van leven laat vaak verbetering zien. Voor het beste resultaat adviseren wij daarom om Kijimea Prikkelbare Darm minimaal vier, maar ide aliter twaalf weken lang in te nemen. Bij gebruik zoals in de gebruiksaan wijzing aangegeven staat zijn er geen bijwerkingen waargenomen. "Al langer heb ik last van problemen met mijn spijsvertering. In situaties met veel stress werden die nog erger. Ik was verbaasd dat ik na een week Kijimea gebruiken verbetering voelde. Weer gewoon kunnen eten zonder spijt is een geweldig gevoel." (Anouk, 42) "In een tv-gids las ik over dit Kijimea- preparaat en heb een verpakking van 28 capsules aangeschaft. Na acht dagen waren mijn pijnklachten weliswaar nog niet helemaal weg, maar ze waren wel verminderd. Voor mij is dit preparaat een prima product." (Gerrit, 63) Uitsluitend verkrijgbaar via apotheek en drogist: Kijimea Prikkelbare Darm (Z-Index 16273222) Kijimca de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6