Kunstenaar Wilco Traas wil Het Speldenkussen' vaste plaats geven Bedrijven vestigen zich graag aan kant Poelbos )LEN 19 SPORTPARK OPKNAPBEURT Meteen sport- en speldag werd zaterdag gevierd dat de grote opknapbeurt van het sportpark, die een kleine tien jaar duurde, op een haar na is afgerond. De infrastructuur en het groen werden aange pakt, clubs kregen nieuwe accommodaties en bij de zuidelijke ingang werd een openbaar sport- en speelter rein aangelegd. De verandering die misschien wel het meest in het oog springt, is de aanleg van een freerunpar- cours, op het zuidelijke deel van Het Schenge. Niet in het minst, omdat het oude topje van de Goese televisietoren er nu een object is om op te klimmen en van af te springen. „Dat is echt heel leuk geworden", vindt Man- ish Sukhrai, één van de jonge mannen die een paar jaar geleden de stoute schoenen aantrokken Het valt niet te ontkennen dat het er enorm op vooruit is gegaan en bij de gemeente aanklopten met de wens voor een freerun- baan. „Het plan werd goed ont vangen, maar er waren niet met een mogelijkheden", herinnert hij zich. „Later is het idee ont staan om op Het Schenge een parcours aan te leggen, omdat het sportpark toch werd aange pakt. We zijn heel blij met het eindresultaat." Behalve op de oude top van de televisietoren kunnen halsbre kende stunts worden uitgehaald op onder meer tractorbanden, forse boomstammen en een groot klimtoestel. Het freerunparcours behoort niet toe aan een bepaalde club, maar is voor iedereen vrij toegankelijk. De feestdag op Het Schenge werd zaterdag geopend door wet- houder Derk Alssema en vlogger en oud-rugbyspeler JayJay Boske. Kinderen konden bij bijna alle sportverenigingen meedoen met activiteiten. Zo wierp de 6-jarige Tycho zich bij rugbyclub Tovaal vol enthousiasme tegen een stootkussen. Moeder Monique Berendsen was onder de indruk. Niet alleen van zoonlief, maar ook van het sportpark. „Het ziet er gewoon prachtig uit. Ik heb hier als kind al gesport, dus ik ken ook het oude Schenge ook. Het valt niet te ontkennen dat het er enorm op vooruit is ge gaan." GOES Kunstenaar Wilco Traas gaat een poging doen om zijn kunstwerk Het Speldenkussen een vaste plaats te geven in het Goese straatbeeld. Hij wil samen met de gemeente op zoek naar een oplossing om het werk te behouden. Hij is van plan daar een crowd- fundingactie voor op touw te zetten. Hij plaatste het kunst werk - een levensgroot spelden kussen - eerder deze maand op de rotonde Poelplein in Goes- Zuid, maar een paar dagen later waren de grote gekleurde bollen bijna allemaal vernield. Vrijdag herstelde Traas zijn werk. Hoe wel het eigenlijk als tijdelijk kunstwerk was bedoeld (ten tijde van Goes Modestad) is Traas door de vele positieve re acties op het idee gebracht om het permanent te maken. Het kunstwerk ligt hem naar eigen zeggen ook na aan het hart. 'Omdat het voor mij uitdruk king geeft aan het belang dat ik hecht aan handwerk, ambach ten en duurzaamheid', schrijft hij op Facebook. 'Dit spelden kussen roept bij mij het beeld op van mijn moeder en grootmoe der die kledingstukken herstel len en een nieuw leven inbla zen'. Wegwerpmaatschappij Het kunstwerk is volgens de maker een betoog tegen de wegwerpmaatschappij, het ge brek aan duurzaamheid en de snelheid waarmee dingen wor den weggegooid. 'De ironie wil dat het kunstwerk hetzelfde proces heeft ondergaan', schrijft Traas. 'Het werd jam mer genoeg door vandalen ver nield. Maar ik heb het, met de hulp van gulle schenkers, met mijn eigen handen hersteld.' Dat terrein komt aan de westkant van de Deltaweg, pakweg tussen de A58 en Hotel Goes. Een informatie bijeenkomst werd deze week goed bezocht. Eén ding viel Alssema op. „Normaal gesproken zijn de kavels die langs de snelweg liggen het po pulairst, maar ik merk nu dat veel bedrijven graag aan de kant van het Poelbos willen zitten, zodat werk nemers daar in de pauze bijvoor beeld kunnen gaan wandelen." Het terrein draagt al lang de werknaam De Poel V, maar werd eerder dit jaar door het college om gedoopt tot Bedrijvenpark Poelbos. Dat kon op weinig enthousiasme van de gemeenteraad rekenen. Daarom loopt momenteel een wedstrijd voor een andere naam. Op een lijst die de gemeente nu al bijhoudt, staan volgens Alssema al aardig wat bedrijven met belang stelling. De uitgifte van kavels is overigens nog niet aan de orde. Voor de aanleg van het terrein daadwerkelijk kan beginnen, moe ten nog procedures worden doorlo pen. maandag 1 oktober 2018 Het Schenge weer helemaal bij de tijd Rob Paardekam Goes -Monique Berendsen Bert Moerdijk uit Goes laat zien hoe je van boomstam naar boomstam springt op het freerunparcours. foto sjohan van der heijden Mikai Hoogerheide (7) uit Goes tijdens een rugbylesje. Bedrijven tonen al veel belang stelling voor een kavel op het toekomstige bedrijventerrein De Poel V in Goes. Dat zegt wethou der Derk Alssema. Rob Paardekam Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52