Kunstenaar Wilco Traas wil Het Speldenkussen' vaste plaats geven Bedrijven vestigen zich graag aan kant Poelbos 19 LEDENWERVING OPEN HUIS Zestien Schouwen- Duivelandse verenigingen hebben in het sportcentrum Laco laten zien wat ze in huis hebben. Het is de zesde keer dat wel zijnsorganisatie SMWO in het kader van de nationale sportweek een sportief open huis houdt. Met zestien clubs en ver enigingen die met workshops en demonstraties hun sport promo ten. „Voor onze club een belang rijk moment om nieuwe leden te werven", zegt Sofie Dalebout van de basketbalvereniging uit Haam stede. Van judo en karate tot basketbal. Zelfs de reddingsbrigade is van de partij. „We bewegen nog altijd te weinig", zegt sportmedewerker Martijn Fonteijne van SMWO. „Met deze dag proberen we een zo breed mogelijk sportaanbod weg te zetten." De jeugd weet de weg naar sportclubs aardig te vinden, weet Fonteijne. „Ouderen bereik je moeilijker. Soms weten ze niet dat een sport bestaat. Dat willen we veranderen." Sofie Dalebout kent het pro bleem. „Zelfs in Haamstede weten veel mensen niet van dat er in het dorp een basketbalvereniging ac tiefis." En dat is meteen de reden dat Dalebout met nog enkele le den van de partij is in sportcen trum Laco in Zierikzee. Om te la ten zien wat ze doen. Dat promo ten werkt, weet ze. „Het heeft ons afgelopen jaar zeven nieuwe leden opgeleverd. Daar doe je het voor. Daarom zijn we hier opnieuw. Nu zoeken we nog meer dames." Zowel binnen als buiten zijn workshops. Liam Mulder van jud overeniging Geelhoed geeft in het zonnetje een miniles zelfverdedi ging. „In Zierikzee zijn we net ge start met lessen. Hopelijk wordt het net zo'n succes als in de rest van de provincie." Volgens Mulder mag judo zeker niet ontbreken in het sportaan bod., ,Wij leren kinderen mentaal zwemmen." Bij het sportcentrum is het een komen en gaan van mensen. Ou ders met jonge kinderen die een kijkje komen nemen bij de ver- Met deze dag willen we een zo breed mogelijk sportaanbod tonen schillende sporten. Zoals Brait Anabee die zich meteen waagt aan het spannendste onderdeel van de dag: de klimwand. „Echt gaaf dit", zegt het ventje. Zijn oma vertelt trots dat hij wekelijks deelneemt aan het trampolinespringen bij Deltasport. Opvallende verschijning is de reddingsboot. Wat de reddingsbri gade hier doet? „We zijn welis waar geen sportclub maar we ge ven wekelijks les in het zwem bad", legt Davey van den Hummel uit Zierikzee uit. „Doordat het sportaanbod groeit is het voor ons extra belangrijk dat we in beeld blijven." Van den Hummel vindt het rela tief rustig. „Vorig jaar stonden we op het Havenplein. Daar was het van begin af aan veel drukker." Van den Hummel en zijn collega geven buiten uitleg over wat de reddingsbrigade doet. Kinderen mogen op de boot zoeken naar drenkelingen. De promotiedag voor Schouwse verenigingen is dit jaar voor de zesde keer gehouden. Wethouder Daniël Joppe en kinderburge meester Stan van der Wekken hebben het festijn die ochtend ge opend met het schieten van een bal door een gat. „Een mooie af sluiting van de sportweek", vindt de kinderburgemeester. GOES Kunstenaar Wilco Traas gaat een poging doen om zijn kunstwerk Het Speldenkussen een vaste plaats te geven in het Goese straatbeeld. Hij wil samen met de gemeente op zoek naar een oplossing om het werk te behouden. Hij is van plan daar een crowd- fundingactie voor op touw te zetten. Hij plaatste het kunst werk - een levensgroot spelden kussen - eerder deze maand op de rotonde Poelplein in Goes- Zuid, maar een paar dagen later waren de grote gekleurde bollen bijna allemaal vernield. Vrijdag herstelde Traas zijn werk. Hoe wel het eigenlijk als tijdelijk kunstwerk was bedoeld (ten tijde van Goes Modestad) is Traas door de vele positieve re acties op het idee gebracht om het permanent te maken. Het kunstwerk ligt hem naar eigen zeggen ook na aan het hart. 'Omdat het voor mij uitdruk king geeft aan het belang dat ik hecht aan handwerk, ambach ten en duurzaamheid', schrijft hij op Facebook. 'Dit spelden kussen roept bij mij het beeld op van mijn moeder en grootmoe der die kledingstukken herstel len en een nieuw leven inbla zen'. Wegwerpmaatschappij Het kunstwerk is volgens de maker een betoog tegen de wegwerpmaatschappij, het ge brek aan duurzaamheid en de snelheid waarmee dingen wor den weggegooid. 'De ironie wil dat het kunstwerk hetzelfde proces heeft ondergaan', schrijft Traas. 'Het werd jam mer genoeg door vandalen ver nield. Maar ik heb het, met de hulp van gulle schenkers, met mijn eigen handen hersteld.' Dat terrein komt aan de westkant van de Deltaweg, pakweg tussen de A58 en Hotel Goes. Een informatie bijeenkomst werd deze week goed bezocht. Eén ding viel Alssema op. „Normaal gesproken zijn de kavels die langs de snelweg liggen het po pulairst, maar ik merk nu dat veel bedrijven graag aan de kant van het Poelbos willen zitten, zodat werk nemers daar in de pauze bijvoor beeld kunnen gaan wandelen." Het terrein draagt al lang de werknaam De Poel V, maar werd eerder dit jaar door het college om gedoopt tot Bedrijvenpark Poelbos. Dat kon op weinig enthousiasme van de gemeenteraad rekenen. Daarom loopt momenteel een wedstrijd voor een andere naam. Op een lijst die de gemeente nu al bijhoudt, staan volgens Alssema al aardig wat bedrijven met belang stelling. De uitgifte van kavels is overigens nog niet aan de orde. Voor de aanleg van het terrein daadwerkelijk kan beginnen, moe ten nog procedures worden doorlo pen. maandag 1 oktober 2018 Schouwse sportclubs in de kijker Timo van de Kasteele Zierikzee - Martijn Fonteijne, SMWO Bedrijven tonen al veel belang stelling voor een kavel op het toekomstige bedrijventerrein De Poel V in Goes. Dat zegt wethou der Derk Alssema. Rob Paardekam Goes Brait Anabee waagt aan het spannendste onderdeel van de open dag: de klimwand, foto marieke mandenmaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50