Tattoostudio rolt rode loper uit in het Vrijpoortje 18 Acht organisaties werken samen in forum Motie Sluis over Vlaamse heffing auto's Met resultaat. Wethouder Daniël Joppe heeft het Senioren Forum ver zekert dat er tot en met 2023 minstens een supermarkt in het centrum van Zierikzee blijft. Ook na die tijd houdt het huidige pand, met daarin een Al- bert Fleijn, een winkelbestemming. En blijft de mogelijkheid voor een grootgrutter in de binnenstad bestaan. Het Senioren Forum is begin dit jaar in het leven geroepen. Na het verdwij nen van de vroegere Seniorenraad, ontbrak op Schouwen-Duiveland een overkoepelende spreekbuis op be leidsniveau, zegt Van den Berge. Acht In steeds meer kernen is de middenstand verdwenen organisaties hebben vervolgens de krachten gebundeld, met het forum als resultaat. Die krachtenbundeling is nodig. Het eiland telt zo'n 8.000 tot 9.000 ou deren. Een groeiende groep die, door het verdwijnen van voorzieningen, steeds verder wordt beperkt. „In steeds meer kleine kernen, zoals in Ouwerkerk, Zonnemaire en Sirjans- land, is de middenstand verdwenen. Voor een boodschap of het ophalen van een pakketje, moet je rijden." De senioren pleiten voor de komst van meer voorzieningen in de dorps huizen. Van den Berge: „Dan moet je denken aan een kapper, pedicure en een ophaalpunt voor medicijnen." Wie in een van de dorpen woont, niet de beschikking heeft over eigen ver voer, kwam tot voor kort van een koude kermis thuis. Het platform Eilandelijke Mobili teit, waar het Senioren Forum deel van uitmaakt, heeft het voor elkaar ge bokst dat de schoolbus Zonnemaire ook beschikbaar wordt voor ouderen. „Voor een paar euro kom je op je be stemming", zegt Van den Berge. SLUIS De illusie dat ze met een motie de Vlaamse regering kunnen bewegen af te zien van de kilome terheffing voor personenauto's hebben ze niet, maar de gemeente raad van Sluis wil met een ketting motie bereiken dat de provincie met de Vlamingen naar een oplos sing zoekt. De Vlaamse regering nam in juli het principebesluit per 2024 of 2025, ook voor personenauto's kilome- terheffing in te voeren. Voor Zee land, en met name Zeeuws-Vlaan- deren, heeft de invoering grote ge volgen. Zeeuws-Vlaanderen is dan niet meer te verlaten zonder te be talen, er is dan keus tussen tol beta len in eigen provincie of kilometer heffing in Vlaanderen. Oplossing In de motie geeft de gemeenteraad van Sluis burgemeester en wethou ders de opdracht bij de provincie aan te dringen op een gesprek met de Vlaamse regering om een oplos sing te zoeken voor de Zeeuws-Vla- mingen. Ook moet de provincie Zeeland de tolgelden voor de Westerschel- detunnel onder de loep nemen en die verlagen of de tunnel eerder tol vrij maken. Alle andere Zeeuwse gemeente raden wordt gevraagd deze motie te steunen. De verhuizing van Tattoostudio Zierikzee is een feit. Tatoeëerder Johan van Mourik (32) heeft zater dagmiddag de rode loper uitgerold voor de deur van een voormalige bloemenzaak in het Vrijpoortje. „Hier heb ik meer ruimte voor minder geld." Van het Havenpark naar het Vrijpoortje in Zie rikzee. Het is een schieteindje. Toch zit Van Mourik nu beter op zijn plek aan het Vrijpoortje. „Het ademt meer sfeer", zegt de inwo ner van Schouwen-Duiveland. „Natuurlijk was ik op het Haven park duidelijk in beeld. Maar het zal je verbazen hoeveel mensen er door het Vrijpoortje lopen en fiet sen." Kneepjes Vier jaar geleden begint Van Mou rik in Zierikzee Tattoostudio Zie rikzee. Hij heeft dan negen jaar bij Tattoo Jan in Rotterdam gewerkt. In de zaak in Rotererdam heeft Jo han de fijne kneepjes van het vak geleerd. Van het besluit een zelfstandig bestaan te beginnen, heeft hij geen spijt. „De vraag naar tattoo's neemt nog altijd toe." Van Mourik ziet de populariteit van tattoos vooral bij vrouwen toenemen. „Zeker 80 procent van mijn klanten", zegt Van Mourik. „Het nemen van een tattoo is veel meer geaccepteerd. En het werkt verslavend. Heb je er een, dan wil je er vaak meer." De Zierikzeeënaar runt de Tatt oostudio aan het Vrijpoortje nu samen met Danielle de Ruijter. Waar Johan vooral gespecialiseerd is in realistische tattoo's, is Da nielle expert op het gebied van permanente make-up. Op die ma nier vullen ze elkaar aan. Opening Voor de opening van het nieuwe onderkomen werd een rode loper uitgerold. Twee bevriende dj's, Joan van den Hoek, alias X-Fade en Benjamin Schot zorgden voor de muziek. Naast tattooshop is de nieuwe stek meteen het privéadres van Jo han. IN DE REGIO Introductie training NLP Workshop grip op je knip Lezing over eenzaamheid MIJN DORP, MIJN STAD maandag 1 oktober 2018 SD Senioren strijden voor behoud van voorzieningen Betere bereikbaarheid, efficiënter gebruik van de dorpshuizen en be houd van een supermarkt in het centrum van Zierikzee. Dat is waar het Senioren Forum Schouwen- Duiveland onder meer voor pleit. „We moeten zorgen dat niet nog meer voorzieningen verdwijnen", zegt initiatiefnemer Adriaan van den Berge. Timo van de Kasteele Zierikzee Adriaan van den Berge. FOTO MARIEKE MANDEMAKER - Adriaan van den Berge Timo van de Kasteele Zierikzee ZIERIKZEE De Zeeuwse Volks universiteit begint donderdag met een NLP-introductietrai- ning in Zierikzee. NLP is een prakti sche en effectieve methodiek, die helpt jezelf in posi tieve zin te veran deren. Het pakket bestaat uit zes les- avonden. Verschil lende onderwerpen komen aan bod. Deelnemers leren hun eigen kracht te ontdekken. Aanmel den kan via www. volksuniversiteit zeeland.nl. Op deze website is tevens meer informatie te vinden. GOES Mensen die meer grip willen krijgen op hun geldzaken zijn welkom voor een gratis work shop in de Biblio theek Goes. Deelnemers leren een budget op te stellen en hun geld stromen te behe ren. De workshop is dinsdag van 14.00 uur tot 17.00 uur. Aanmelden via www.bibliotheek- oosterschelde.nl. com. MIDDELBURG In de Week tegen Eenzaamheid geeft Jeanine Sinke van Het Aandachtshuis een interactieve lezing voor vrijwilli gers over de aan pak en het herken nen van eenzaam heid. De lezing vindt morgen, dinsdag, plaats van 13.30 uur tot 16.00 uur bij Porthos, Sebasti- aanstraat 12. Deel name is gratis. Aanmelden kan via j.heesakkers@ welzijnmiddelburg. nl of 0118 727029. SPETTEREND ZIERIKZEE Met een spetterend optreden van het Reünie Orkest Artillerie Trompetterkorps is zaterdagmiddag in de Nieuwe Kerk in Zierikzee een nieuw seizoen van de Schou- wen-Duivelandse ouderenbonden geopend. Met 150 bezoe kers is het concert goed bezocht. Bijna alle stoelen in de kerk waren bezet. Het was voor het eerst dat het korps, dat hoofd zakelijk bestaat uit oud-militairen, de provincie aandeed. Het orkest opende met het Wilhelmus, dat uit volle borst werd meegezongen door het publiek, foto marieke mandemaker BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Ar- temis; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 13.00-16.45 uur: Bridge; 19.00-20.30 uur: Tai-Chi; DREISCHOR Trefpunt de Dorsvloer, 14.45 uur: Slagwerklessen Muziek vereniging Crescendo; 17.00 uur: Repetitie Slagwerkgroep CresBeat; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00-23.00 uur: Biljartvereniging Onder Vrien den; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00-16.00 uur: Kaarten maken, 19.00-21.00 uur: Gym voor dames; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Kof fie en ontmoeting 65plus; 19.00 uur: Muziekvereniging; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.00 uur Pilates, 19.15 uur: Bodyshape, 20.15 uur: Badminton; OOSTERLAND Dorpshuis, 19.45 uur: Repetitie zangvereniging V.Z.O.S.; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00-11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Rodonis; SEROOSKERKE Dorpshuis, 9.00 uur en 19.15 uur: Yoga les; ZIERIKZEE FiZi, 20.00 uur: Den Skyldige (The Guilty); ZONNEMAIRE Dorpshuis, 9.00-10.30 uur: Dansen voor ouderen; 19.30- 21.15 uur: Repetitieavond Nut en Uitspanning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49